Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 10:27
Reklama
Reklama
Reklama

Projekty wspierające dzieci niepełnosprawne w Kędzierzynie-Koźlu. Dodatkowe zajęcia i wyposażenie

Projekty wspierające dzieci niepełnosprawne w Kędzierzynie-Koźlu. Dodatkowe zajęcia i wyposażenie
W całym województwie z projektów wsparcia opieki przedszkolnej skorzystało około 16 tysięcy kilkulatków. Podczas gdy rodzice realizują się zawodowo, ich pociechy korzystają z atrakcyjnej edukacji i zajęć dodatkowych, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę.

Wszystko to umożliwiają unijne projekty, bo Europejski Fundusz Społeczny stwarza ogromne możliwości wsparcia najmłodszych mieszkańców Opolszczyzny. Skorzystały z tego praktycznie wszystkie powiaty, a w nich zarówno przedszkola publiczne, jak i placówki prywatne.

Jak przyznaje marszałek Andrzej Buła, ważne jest, aby pieniądze EFS w satysfakcjonujący sposób trafiły na wsparcie mieszkańców – czy to przedszkolaków, dzieci żłobkowych, seniorów, osób zależnych czy objętych pieczą zastępczą.

– Cieszy mnie, że  projekty były realizowane praktycznie w każdym powiecie. Zapraszamy do współpracy przy kolejnych – zachęca marszałek.

Wicemarszałek Roman Kolek dodaje, że ważna jest jakość tej opieki oraz jej społeczny wymiar.

– W województwie opolskim mamy jeden z lepszych wskaźników opieki nad dziećmi. Mam nadzieję, że to nowe pokolenie, które dzięki dodatkowym zajęciom przy zaangażowaniu wykwalifikowanej kadry zdobywa nowe umiejętności, będzie w przyszłości realizowało się w społeczeństwie – przyznaje.



Liczby są naprawdę imponujące. Wszystkie konkursy to 37 milionów zł, a do tej pory wybrano do dofinansowania 48 projektów. Skorzystały placówki publiczne i prywatne, zarówno w największych miastach regionu, jak Opole czy Kędzierzyn–Koźle, ale również w małych gminach, jak Pakosławice czy Skoroszyce.

W Kędzierzynie-Koźlu skupiono się na wsparciu jakości kształcenia dzieci przedszkolnych z niepełnosprawnościami i dysfunkcjami.

– Jesteśmy w trakcie dużego projektu za ponad 2 mln 200 tys. zł. Kluczowym elementem projektu było przygotowanie nauczycieli do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi oraz zakup pomocy dydaktycznych, wspierających różne dysfunkcje. Włączyło się do niego 18 przedszkoli publicznych – wyjaśnia wiceprezydent miasta Wojciech Jagiełło.

Z tego projektu skorzystało już prawie 2 tys. dzieci. Nowy projekt Kędzierzyna-Koźla to wsparcie kolejnego tysiąca maluchów.

– Przewiduje on dodatkowe zajęcia logopedyczne, rehabilitacyjne. Doposażymy 18 gabinetów logopedycznych, 14 sal do rehabilitacji oraz trzy sale integracyjne do porad terapeutycznych. Powstanie podjazd dla niepełnosprawnych, pojawią się dwa wózki dla przedszkola integracyjnego. Rodziców z pewnością ucieszy również fakt wydłużenia pracy naszych pięciu placówek – dodaje Jarosław Myśliwiec z Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, koordynator projektu.

Źródło: UMWO

projkekty umwo

projkekty umwo

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kazimiera 27.08.2019 12:29
uważam tak samo! segregacja to nic innego jak nabijanie komuś kasy!

kawalerw 26.08.2019 18:04
Dziwne na foto widze gabaryty wymieszanie z zółtymi workami zielonymi i niebieskimi nam każe sie płacic za selekcje a na wysypisku wszystko razem czy nie widzicie że to nie ma sensu ta selekcja jak i tak wszystko jest mieszane razem z gabarytami ????????????? Czysty region czysta fikcja

LeśneLicho 26.08.2019 14:13
Dziwnie często ostatnimi czasy w naszym kraju płoną różnego rodzaju składowiska odpadów, przypomina to nieco sytuację z Włoch gdzie tamtejsi przestępcy palili śmieci, bo pomimo kar jest to tańsze niż utylizacja. Ale to pewnie tylko pozorne podobieństwo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ