Żyła raz w Koźlu taka dziewczyna… Muszla koncertowa imienia Teresy Haremzy

0

Nadodrzański obiekt plenerowy otrzymał imię Teresy Haremzy, nieżyjącej już znakomitej piosenkarki rodem z Kędzierzyna-Koźla. W uroczystości wzięli udział jej brat Leszek Iwaniszewski z żoną Zofią, którzy odsłonili pamiątkową tablicę.

– Jestem po trzykroć dumna z mieszkańców, biję Wam brawo. Najpierw nie dopuścili do tego, żeby kozielska muszla zniszczała do końca. Potem mieszkańcy i rady osiedli sprawili, że w muszli znów zaczęło się sporo dziać. Także z inicjatywy mieszkańców spotykamy się dzisiaj, żeby nadać muszli imię. To wspaniałe – gratulowała prezydent Sabina Nowosielska.

Przemawiający w imieniu bardzo zaangażowanego w ratowanie muszli i nadanie jej imienia portalu Retromuzyka Zbigniew Kowalski podziękował też radnemu Michałowi Nowakowi za pomoc przy przebrnięciu formalności. Dzięki zgodnej woli mieszkańców, rad osiedli i władz miasta muszla w kozielskim parku dostała swoją drugą szansę.

– Mam nadzieję, że w tym miejscu będą po raz pierwszy występować ludzie sztuki, którzy kiedyś wybiją się w Polsce czy świecie. Jestem szczęśliwa – nie kryła Zofia Iwaniszewska.

Źródło: urząd miasta

Skomentuj