Żyją miłością do pszczół. Poświęcenie sztandaru pszczelarzy z Kędzierzyna-Koźla

10

Członkowie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy, koło z Kędzierzyna-Koźla, doczekali się swojego sztandaru. Teraz ich misja dbania o pszczoły zyskała swoje oficjalne weksylium, które z dumą będzie prezentowane na wielu uroczystościach.

W naszej i sąsiednich gminach jest ponad tysiąc rodzin posiadających własne pasieki. Dla pszczelarzy z Kędzierzyna-Koźla dzisiaj jest wyjątkowe, historyczne wydarzenie. Po ponad 60 latach funkcjonowania koła w naszym mieście nareszcie doczekano się ono sztandaru. Dziś poświęcono go w kościele św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu.

To dla nas niezwykły dzień, dziękujemy naszym sponsorom, bo bez nich nie udałoby się tego zrealizować. Misją naszego koła jest dbanie o pszczelarstwo, niestety wciąż we znaki daje się chemizacja, która zagraża pszczołom. Na szczęście w naszym mieście nie mamy kryzysu, pszczół wciąż mamy na podobnym poziomie co w latach poprzednich –  mówi Zbigniew Paczkowski, prezes koła w Kędzierzynie-Koźlu.

Po mszy świętej z okazji poświęcenia sztandaru odbyło się uroczyste spotkanie w restauracji „Athena”.

10 KOMENTARZE

  1. Kiedyś na wiosnę sady i ogrody aż huczały od pracowitych pszczółek. Potem głównie trzmiele przejęły ich rolę. Dobrze że ostatnio przybywa pszczół, a ich truciciele jakby zmądrzeli.

  2. To poświęcenie sztandaru jest bardzo ważnym wydarzeniem. Dzięki temu, jak już wyrżniecie w pień wszystkie pszczoły, będziecie mogli zalamentować: boże jak mogłeś do tego dopuścić…

  3. Jak jest już sztandar, to może teraz czas na stronę internetową koła? A i adresów pszczelarzy, u których można byłoby zaopatrywać się w miody, też w necie brakuje.
    Z artykułu wynika, że jest u nas i po sąsiedzku ponad tysiąc pasjonatów, a w całym mieście nie uświadczy się sklepu (stoiska) z naszymi rodzimymi miodami. Na targowiskach ceny zwariowane, a w sklepach spożywczych często są w sprzedaży miody nie najlepszej jakości.

Skomentuj