Żydowskie melodie niosły się po kozielskim parku. Niezwykły koncert na skwerze Bartoszewskiego

6

Muzyczna uczta w wyjątkowym miejscu. Tak w jednym zdaniu można podsumować niezwykły koncert, który odbył się na skwerze im. Władysława Bartoszewskiego przy kozielskim parku. Mieszkańców do podróży po dźwiękach kultury żydowskiej zaprosili Rada Osiedla Zachód oraz Stowarzyszenie Blechhammer-1944.

Przed publicznością wystąpił koncertujący po całym świecie holenderski duet NIHZ Duo. W Kędzierzynie-Koźlu zagrali już po raz kolejny, ale po raz pierwszy w plenerze. Klimatyczna muzyka przepięknie komponowała się ze świetlną iluminacją podkreślającą uroki skweru.

6 KOMENTARZE

  1. I czym się tak redakcja podnieca. Teraz to nie jest czas na tą kulturę tym bardziej jakie na stawienie ma wobec Nas Polaków , Izrael. Powtórka z 1968 roku.
    Jak to jest – oni na nas plują, żądają majątków , a ci se przyjeżdżają jak gdyby nic i szerzą swą kulturę. A już jak ktoś coś o nich … Nic nie można powiedzieć bo to nie jest poprawne polityczne. Albo nazwą takiego antysemitą ! Obłuda i fałsz. Bo przecież ilu naszych rodaków przez nich zginęło w trakcie II wojny światowej. Ani przeprosin , ani dziękuje tylko jadem plują. A Stowarzyszenie Blechhammer-1944 to może niech zajmie się terenem byłego obozu. Niech go posprzątają, odrestaurują ogrodzenie, odbudują przynajmniej jeden barak tak żeby to było muzeum z prawdziwego zdarzenia. I w ogóle wszystko co z tym się wiąże, tak aby zwiedzający poznali historie tego miejsca oraz ludzi którzy przeżyli oraz zginęli w trakcie pobytu w tym obozie.
    A tak na koniec : to nie rozumiem po co był organizowany teraz w tym okresie ten koncert tej kultury.

  2. I już wiemy kto stałby w pierwszym szeregu przy zapędzaniu ofiar do stodoły w Jedwabnem. Koszmar, a szczycą się, że tu niby chrześcijański kraj, pełen miłosierdzia. Nic tylko jad, szczucie, plucie, zgorzkniałość i nienawiść wobec drugiego człowieka.

  3. przypomnę, że jednemu nie podobały się piosenki niemieckie na imprezie, kazał dzieciom przestać śpiewać, potem czesał kasę w prawie każdej reklamie, a na koniec okazało się że to gwałciciel. Takie moralne karły nam się trafiły

Skomentuj