Zwyciężyły najpiękniejsze anielskie głosy. Za nami V Przegląd Kolęd i Pastorałek

15

Młodzi, zdolni i zauroczeni polskimi kolędami i pastorałkami. Tacy właśnie byli uczestnicy V Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w minioną sobotę w kościele pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła.

Organizatorami V Przeglądu Kolęd i Pastorałek byli: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9, Parafia pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła, wydział oświaty Urzędu Miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie- Koźlu. Do konkursu przystąpiło 10 szkół.

Umiejętności uczestników oceniało jury w składzie: Anna Jelinek, Halina Taranowska, Łukasz Klęczar i Marek Bednarek.

Poziom artystyczny tegorocznego festiwalu był bardzo wysoki. Uczestnicy zaskoczyli oceniających swoim doskonałym warsztatem wokalnym i doborem repertuaru – mówi Anna Zamora, organizatorka konkursu.

Nagroda grand prix:
– Emilia Kluger PSP 16
Kategoria klas 1-3
I Joanna Błauciak PSP 20
II Adam Dziendzioł PSP 19
III Dorota Goliat PSM 1
Wyróżnienie : Alicja Kramarczuk PSP 1
Kategoria klas 4-6
I Natalia Piekielny PSM 1
I Dominik Komander PSP Stare Koźle
I zespół TAKT junior PSP 9
II Jagoda Żyła PSP 12
II Zofia Mączyńska PSM 1
II Antonina Miraszewska PSP 9
III Emilia Sitnik PSM 1
III Liliana Klima PSP 15
Kategoria klas 7-8
I Milena Rudolf PSP 12
I Emilia Kluger, Karolina Wilk PSP 16
II Kinga i Krzysztof Wilczkowie PSP Reńska Wieś
II Emilia Szafarczyk PSP 9
III Agata Łannik PSP 9
III Aleksandra Sitnik PSM 1
III zespół SZESNASTKA PSP 16

15 KOMENTARZE

 1. Przypominam, Kościół katolicki to okupant naszego kraju. Watykan nasz przeklał i okrada po dzis dzień, ale ciemnemu ludowi to nie przeszkadza :)

   • Nie nic nie potrzebuje, chce Ci przekazać prawde, ale jak widać tobie pasuje bycie niewolnikiem na kolankach w kośćiułku i modlitwa to pedofili i wyimaginowanego bożka

    • Jeżeli Mieszkaniecodkdok uważa, że świat i Polska byłaby lepsza bez religii katolickiej, to przedstawicielem ciemnego ludu, któremu nieustannie zaciemniana jest prawda o rzeczywistości (najpierw przez reżimową oświatę i naukę, potem przez reżimowe nośniki informacji) jest właśnie Mieszkaniecodkdok.

     • Wyprawy krzyzackie, swieta inkwizycja, pedofilia, prowadzenie do nwo przez watykan, zabieranie pieniedzy naszemu państwu. Jakby nie religia katolicka i chrześcijaństwo to świat byłby lepszy. Dlaczego w krajach gdzie wiodącą religia jest katolicyzm jest taka bieda? Nie zastanowiło Cię to? Tyle ile zła wyrządzili to w głowie sie nie mieści… ale spoko mogę być najgorszy :)

     • @Mieszkaniecodkdok sam sobie zaprzeczasz. Kiedy i jak Cesarstwo Rzymskie nas podbiło ? Wiarę katolicką wyznają wierzący ludzie i oni tworzą Kościół. Otóż początkiem wiary katolickiej jest pojawienie Jezusa Chrystusa, jego nauki i czyny. Zatem żadne jakieś ” Wiara katolicka powstała na soborze nicejskim chyba w 352r. Moge się mylić.” Doucz się i poznaj elementarne podstawy wiary katolickiej zanim będziesz wypowiadał się. Jak nie podoba ci się tutaj to wybierz się do tzw. Nowo Rusi.

    • Już poruszałeś ten temat w artykule związanym z marszem trzech króli. Prosiłem byś odpowiedział na mój post na twoją wypowiedz. Nie zrobiłeś tego. Poruszasz ten sam temat. Słowiańszczyzna, 5 G, inkwizycja itd. Pytania: Jak wyglądała wiara w czasach przed cywilizacją chińską, starożytnego Babilonu, Egiptu, Grecką, Rzymu, Majów, w trakcie tych cywilizacji, po nich, czasach nowożytnych i obecnie ? Jaki miały i mają wpływ na ludzkość ? Usiądź, dowiedz się, pomyśl. Za dużo wymagam :)))

     • Byliśmy tutaj, Słowianami. Żyliśmy w zgodzie z naturą i zwierzetami. Byliśmy wielcy az po syberie. Z chinami mieliśmy dobry kontakt. Cesarstwo rzymskie nas podbiło i dlatego teraz jesteśmy niby katolami. Dowód Słowian? Wymiana handlowa miedzy nami a rzymianami. Cała historia jest zakłamana. Szkoda ze ty nie umiesz tego dostrzec. Otwórz umysł. Wiara katolicka powstała na soborze nicejskim chyba w 352r. Moge się mylić. Ale poszukaj i sprawdź sobie. I kiedy będzie jakiś inny zbawiony? Bo coś czekamy 1050 lat i nic… serio żadnego?

  • Może zacznijmy od tego, że Kościół katolicki, to wszyscy wierni, a nie wyłącznie księża, zakonnicy i zakonnice. Jak więc my polscy katolicy, możemy być okupantami własnego kraju?
   Swoje urojenia nazywasz prawdą? A co to jest prawda?
   Weź pod uwagę, że ci wszyscy księża, zakonnicy i zakonnice są Polakami, naszymi synami czy córkami, braćmi czy siostrami, kolegami czy koleżankami, którzy tu się urodzili, tu chodzili do szkół i tu mieszkają i pracują.
   A ty tylko potrafisz nas obrażać. Bo nawet kilku zdań bez błędów nie potrafisz napisać.

    • Wzruszyłem się twoim brakiem kultury osobistej, brakiem argumentów za to umiejącym jedynie obrażać. Brakiem znajomości znajomości gramatyki i budowy zdań w pisowni polskiej. Współczuję tobie. W szkole bywałeś ? W domu niczego nie nauczyło się ? :)))

   • Sorry kolego ale więcej ci odpisac nie moge, alinka cenzorka się włączyła, pokazując jaką mamy wolność słowa :)

 2. Wątpię by jak zwiesz ” alinka cenzorka się włączyła.” Miałeś okazję wcześniej „odpisać,” czego nie zrobiłeś. To kolejny unik z twej strony. Wystarczająco wykazałeś się brakiem znajomości tematu :)))

Skomentuj