Zwycięstwo Andrzeja Dudy – komentarz Katarzyny Kukolki-Bogocz

75

O powyborczy komentarz poprosiliśmy Katarzynę Kukolkę-Bogocz, szefową Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu, która lokalnie odpowiadała za kampanię Andrzeja Dudy:

75 KOMENTARZE

 1. Brawo, może Pani sobie wpisać w CV, że kampania Anżeja w K-K przyniosła piorunujący efekt, wygrał w szpitalu i w DPSie, jakby był okręg wyborczy na plebanii tez by pewnie wygrał

  • Te maślak, czy jak się tam wabisz, strzel sobie z napleta w dynię to może się ockniesz z letargu, zanim coś spłodzisz. Chamstwa i pogardy to się chyba od swojego guru „don szambo” nauczyłeś.

 2. PIS wygrało bo kupiło sobie elektorat (500 plus, 300 plus, 13 emerytura, talony na wakacje z 500zl , wozy strażackie). Ktoś za to zapłaci w przyszłości, komuś też zabiorą. PO-KO nie miała tyle szczęścia obiecanka 200 zł do emerytury dla kobiety rodzącej dziecko to trochę za mało. Teraz się zacznie prawdziwa twarz rządu, prezes-pierwszy sekretarz-naczelnik kraju w jednej osobie, teraz pokarze …..

  • PO przegrała bo pozwoliła okradać Polaków i nie było 500 plus, 300 plus, 13 emerytury, talonów na wakacje z 500zl , wozów strażackich i wielu, wielu innych rzeczy.

   • z K-K powiadasz okradać PO przegrała bo pozwoliła okradać Polaków ,a PIS co robi ?
    Bądź obiektywny.Obie opcje są takie same, wywodzą się z jednego gniazda zwanym Solidarność. Już wielokrotnie pisałem; żeby komuś dać trzeba komuś zabrać.
    Poza tym nie wszyscy Polacy dostają, nie którym właśnie zabierają… Ilu ludzi ZUS uzdrowił aby np. dać dodatek matką ,które urodziły powyżej 4 dzieci. PIS potrzebuje tanią siłę roboczą więc dopłaca do dzietności w tym 500 plus i 300 plus. Tylko ile tych dzieciaków w przyszłości zasili Polskie przedsiębiorstwa, firmy i zakłady czyli również będą płatnikiem …. ? Garstka i tylko dlatego ,że płace są i będą niskie. Dlaczego ani PO ani PIS nic z tym nie robią ? Dlaczego niedosyt uzupełnia się przybyszami ze wschodu, a nasi rodacy za chlebem muszą się tułać po Europie ? Dodam jeszcze, że te fanaberie zwane obietnicami będą spłacać pokolenia ot taki bonus od władz.

  • Jakoś cały czas są u władzy od paru lat i nie widziałem żeby za PO było lepiej . Z jednym ale ci coś wynajmniej jakiejś grupie coś zwrócą . Pewnie zapomniałeś o OFE i Polskim przemyśle którego już nie ma . Ale zostały lasy . No i Niemcy na nas teraz wkurzeni bo nie po ich myśli i nie będzie komu szparag zbierać. Jak ci zle w Polsce to granice otwarte , nikt za tobą nie zatęskni a na pewno nie na tym forum . Umiesz tylko narzekać , wez lepiej się do pracy to się do czegoś przydasz.

   • Jesteś ślepcem politycznym Rydzyk i PIS wyprali tobie m…g. Nie będę ze ślepcem dyskutował bo nie jesteś tego wart. Wierz sobie dalej ślepo w ten ciemny zaułek…

    • To tylko potwierdza jak płytkim człowiekiem jesteś. Nie wychwalam akurat PIS ani Tadka tym bardziej . Nie znasz mnie w ogóle a wciskasz mi jakieś przypadłości. Nie gwiazdorz bo nie masz czym. Jesteś człowiekiem ogłupionym przez polityków którzy niestety posługują się ciemnotą dla swoich potrzeb. Kończę z tobą bo nie widzę w tobie osoby z którą mógłbym dyskutować .

     • Gule – Twierdzisz, że jestem płytki. Jak wytrzeźwiejesz to spójrz w lustro i zobaczysz kto tu jest płytki. Obracasz kota ogonem chyba za dużo trąbisz Chateau de la Patic…. I stąd ten twój bełkot. Dla twej wiadomości nie jestem jak ty uzależniony od polityków ,których notabene mam w głębokim poważaniu. Nawet nie jesteś godzien by z tobą prowadzić poważną dyskusję…..

     • Koźlanin . Nawet nie potrafisz napisać coś od siebie .Cała twoja wypowiedz to plagiat mojego komentarza. A najlepsze że nawet nie zrozumiałeś o czym piszę. Zostaw Siwego i Słoneczko pod sklepem bo zle ci doradzają.

     • Nie trzeźwiejesz Gule. Czaszka ci z przepicia dymi i do tego chwalisz się kuplami z którymi trąbisz Chateau de la Patic…. Jednym słowem jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Te wynalazki ,które spożywasz w powyższym towarzystwie już ci dawno szare komórki wypaliły i dlatego bredzisz oskarżając bezczelnie mnie o plagiat… ja bym miał cytować takiego durnia ? Jesteś śmieszny drobny nieszczęśliwy menelu….
      Gule-gule dalej te swoje wynalazki z kumplami bo tylko tyle potrafisz.

     • Nie muszę trzezwiec , w porównaniu do ciebie. Pewnie jesteś z tych Kozlan ze wschodu co przyjechali i się zachłystneli miastem i teraz grają wielkie paniska. Słomę z butów wytrzep i idz z cyganami na rynku pogadaj to moze cię wysłuchają.

     • Do @Koźlanin. Sam pisałeś, że nie głosowałeś to po co wypowiadasz się.

     • Do @Mąciciel za daleko wyciągasz wnioski. Czytać i wyciągać wnioski człowiek potrawi. Masz problem z tym gdy ktoś potwierdzi czyjeś zdanie.

 3. Funkcjonariuszka TVP Holecka w wywiadzie pyta kandydata Andrzeja Dudę:

  „Co zrobić, żeby Pan wygrał?”

  demokracja??

 4. Ale pitolenie, pani Kukolka plecie banały i opowiada bzdury. Bo tak naprawdę z grupką leciwych matron i desantu z terenu nic specjalngo w tych wyborach nie zrobiła. Naśladuje swoją szefową i nic po za tym, zresztą ona też nie lepsza. Żenua aż przykro słuchąć tego beblania. Pan Nowak miał rację PiS-u tu nie ma i taka jest prawda.

 5. Panie Kukułka i Porowska mogą się teraz upić, ale z rozpaczy a może już to zrobiły? Dno większe niż w I turze. Plakatów PAD nie było na lokalu szefowej, a posłana tylko wykrzykiwała do mikrofonów jeden i ten sam tekst. Kobieto, ty lepiej siedź w Opolu i nie mąć tutaj.

  • Jedna i druga ubrana na cerwono i pajacują przed ludźmi z tymi i samymi tekstami. Natomiast działalnosci dla mieszkańców w radzie miasta i sejmie jakoś specjalnie nie widać. Za co Kukolka dziękuje przed kamerą to nie wiadomo. Przecież powiat i miasto wybrało Trzaskowskiego, a nie PAD. Wiec jaki to sukces, to porażka.

 6. Na kim się jeszcze będziecie POKOnani wyżywać? W wielu mediach prezentowane są mapy naszego kraju, gdzie wyraźnie widać wiele powiatów i gmin zachodniej części kraju z wygraną prezydenta Andrzeja Dudy. Najwięcej głosów Trzaskowski zdobył w stolicy i kilku dużych miastach. Tak więc między bajki można włożyć opowieści o podziale Polski na pół. Przypomnę, że w pierwszej turze woj. opolskie miało całkiem inny wynik. Ale kto podzielił Polskę, jeżeli po stronie Polaków był jeden kandydat, prezydent Andrzej Duda, a po stronie POKOnanych było ich aż dziesięciu!
  I ten wszystko mówiący widok, gdy na wieczorze wyborczym u Trzaskowskiego nie było ani jednej polskiej flagi!

 7. kogo z rodziny,ze znajomych bym nie zapytał to wszyscy byli przeciwko nie mojemu prezydentowi DUDZIE a mimo to wygrał…. oszukane wybory??

 8. Duda zwyciężył 1pkt%, POKOnał wszystkich taaa,
  za 3-4 lata włazityłków powyższych forumowych troli zapytam co słychać…

  Kaczyńscy Santo Subito będą na Wawelu razem, Marta w związku ze Szpilką
  dodruk pieniądza i inflacja
  jeszcze większe podziały i większa bieda mimo 1000+ na wszystko co jeszcze oddycha
  postępujący rozkład pis bo już się nachapią, nawet ja w PiSie i w RN spólki SP, bo nie będzie „kadr”
  zbiorniki w Porcie zalane i zarośnięte, zabrakło 15m bo ten kawałek wykupił Putin
  w Chinach kitajec zjadł z grila podeszwę z bambosza Kim Dzwon Una i zapoczątkował nową pandemię KAPĆ’24

  W KK wygrał TRZASKOWSKI, czy wy ciemny ludu nie widzicie cyfr, jedno osiedle nawet 70%, zamodlone kołtuńskie podlasie, krakusy i ciemne góralstwo to nie cała Polska. Czy prezydent cokolwiek w Polsce może?? Duda udowodnił że nic nie może. On się ciągle będzie uczył, Tusk w 6miesięcy nauczył się angielskiego, Duda od siebie nic nie wymaga, a i zarabia mniej niż ja, żal mi człowieka.

 9. Wyborcy Pana Trzaskowskiego to osoby o żelaznych zasadach etycznych. Nigdy nie wzięliby do ręki ” kaczystowskich srebrników” w postaci świadczeń 500+, trzynastej emerytury, wyprawki 300+ czy darmowych leków dla seniora którymi „dyktator” korumpuje swój elektorat. Skłońmy przed tymi prawymi i wykształconymi osobami nasze głowy z najwyższym szacunkiem. Dziękuję za uwagę i serdecznie pozdrawiam.

  • Wytłumacz mi dlaczego mam nie BRAĆ ?
   Zabierają mi w podatkach, a muszę jednocześnie nabywać droższe produkty (droższe produkty to również więcej VAT do budżetu). Te pieniądze po prostu mi się należą, ciągle nie rozumiem dlaczego mam ich nie otrzymywać, PO czy KO jest za utrzymaniem wszystkich +. Nie widzę powodu bym miał mieć jakiekolwiek zasady i skrupuły by mi zabierano, a miałbym się zrzec na rzecz ameb. Daj sam przykład…
   To jest tak samo jak PiS pluje na UE a wyciąga rękę po fundusze, nie rozumiem jak mam nie składać wniosków? Dzięki za przypomnienie, bo mam 300+ do złożenia, będzie na waciki.

   • To rozumowanie ma sens. Płacimy za duże podatki PIT.
    Np Konfederacja proponuje ulgę 30000 zł rocznie.
    PIS natomiast prorodzinnie „daje” wszystkim (niezależnie od dochodu) rodzinom, które mają dzieci 500+. Jeśli jest to normalna, pracująca rodzina to de facto jest to zwrot z zapłaconego przez rodziców podatku. Nie mają się więc czego wstydzić. Natomiast rodziny bez dochodów rzeczywiście dostają te pieniądze za friko.
    Ja popierałabym partię (może to będzie PO), która wprowadziłaby ulgę miesięczną na każdego członka rodziny (tzn rodziców i dzieci) np po 1500 zł dochodu miesięcznie bez podatku.
    Natomiast rodzinom „patologicznym” powinien pomagać MOPS.

    • przecież jest ulga 30 000 zł rocznie, ale dla kaczynskiego! w dodatku facet żyje za nasze podatki juz ponad 30 lat! chyba ma ulgę za każdy rok nierobienia! surfer bosak idzie w jego ślady: ani wykształcenia, ani pracy, ale gadane ma

     • ma jeszcze chudzieńkie barki tak dziwacznie i nienaturalnie skierowane w dół – to strasznie rozprasza.

 10. czytając te komentarze cieszę sie że wygrał Duda. to są komentarze elektoratu który podobnie jak Trzaskowski nie umie przegrać z klasą. i to jest taki łabędzi śpiew. i to zakłamywanie rzeczywistości: wprawdzie przegrał ale wygrał. gdyby wygrał toby wygrał.PRZEGRAŁ. I TYLE

 11. Mirosławie, dlaczego ktoś ma nie brać, jeżeli taki przepis?? Doucz się, pożegnaj kompleksy.
  Nie znam w okolicy seniora, który stówek nie zostawia w aptece.
  I wiedz, że bardzo złym przepisem czyli zmianą kodeksu pracy była trzecia umowa na stałe. Od tego czasu śmieciówki wyrastają jak grzyby po deszczu. Nie przybyło umów na stałe. Dlaczego w naszym województwie tak mało osób głosuje? Są, gdzieś tam, pracują i nie zawsze mogą zagłosować korespondencyjnie. Rozwinięcie czyli komentarz do przepisów , nie były i nie są mocną stroną wielu ludzi i warto korzystać z pomocy douczonych, a nie obrażać się na nich.
  A ludziom wystarczy, zamiast tych plusów, brak podatku dla emeryta, rencisty, konkretna ulga od podatku, darmowy żłobek, przedszkole……itd, a nie siedzenie w domu i przejadanie i przepijanie pieniędzy na dzieci.
  „Chłop żywemu nie przepuści..” ma decydować o nas ?

 12. Guru tej pani Kukułki zachowywała się w czasie kampanii tak, jak późnym wieczorem 12.09 w Opolu. Może Prezes zobaczy zdjęcia? Kompromitacja.

 13. Chętnie poznam stan finansów państwa… Chciałbym uzyskać informację o wpływach i wydatkach oraz o inflacji.

  WG GUS spadek ubóstwa od
  2016 (13,9%)
  2019 (13,0%)
  to tylko 0,9pkt% !!!! A Prezydent mówił , że zlikwidowano ubóstwo.

  WG GUS najbardziej zyskały osoby „utrzymujące się z innych niezarobkowych źródeł” – czyli biorcy generalnie osoby żyjące na koszt innych. Zbyt dużo rozbieżności między tym co mówił a co jest w cyfrach.

 14. Psy szczekają karawana jedzie dalej. Wygraliśmy i wasze „uprzejmości” tego nie zmienią przegrana jest wpisana w wasze DNA, frustraci rzygać mi się chce na wasze wyPOciny.

 15. Wyborcy Trzaskowskiego, to jednak taki zbiorowy Nitras. Teraz w aptekach zaczyna brakować waleriany i innych leków uspokajających. Coraz częściej policja na Opolszczyźnie zatrzymuje kierowców przewożących woreczki z białym proszkiem. I nie jest to ariel.
  Warszawska moda wciąga. Nosem.

  • o kurczę, nie zapłaciłem abonamentu, spieszę z przelewem… dzięki za przypomnienie, trzeba opłacać źródło prawdziwych informacji

 16. Koniec zabawy w wybory, dzieci człowieka awarii czajkoskiego – wracajcie do pracy w firmach swoich działaczy PO, a szefowa PIS niech nie puszy się, z wygraną Dudy nie ma ona nic wspólnego, choć widać że bardzo chciałaby, PIS nie ma żadnego pomysłu na K-Kożle.

 17. Inflacja, a raczej wskaźnik cen rok do roku, wg GUS:

  2013 100,9
  2014 100,0
  2015 99,1
  2016 99,4
  2017 102,0
  2018 101,6
  2019 102,3

  coś widać, że za PiS ceny poszły w górę i nie widać by miały się zatrzymać.

  • Dodaj jeszcze tabelkę ze zmianami (zwiększaniem) zarobków Polaków w tym okresie. Tyś nie „mądry i oczytany”, ale „wybiórczy”.

   • 2013 2,5
    2014 3,4
    2015 4,2
    2016 4,2
    2017 3,4
    2018 5,3
    2019 4,8

    spektakularnej różnicy co do poprzedników nie widzę, realny wzrost został podniesiony ustawowo, niejako wymuszając wzrost płacy minimalnej. Jest to jakiś sposób ale tym sposobem nie zwiększa się wydajności pracy a koszty pracy. A wydajność może przełożyć się na realny wzrost.

    • Dlaczego za komuny PO-PSL ustawowo nie podnoszono (GODZIWIE!!!) pensji i emerytur? Bo te gostki myślały, myślą i będą myślały tylko i wyłącznie o sobie.

     • jeśli za PO-PSL była komuna to co mamy teraz??

      bo zdecydowanie lepiej nie ma, ja i stosy znajomych nie odczuwają poprawy, a 50% z nich jest za PiS

 18. A gdzie jest WRAK, dlaczego WRAK jeszcze jest na obcej rosyjskiej ziemi, 5 lat nic nie zrobiono by WRAK wrócił, na nim są szczątki Lecha, dlaczego Jarosław przestał dochodzić do prawdy, gdzie jest raport Antoniego. Obiecano nam 5 lat temu, że sprowadzą go niezwłocznie, tyle czasu, a my prawdy i dowodów na zamach nie poznaliśmy.

 19. Paniusia w czerwonym odzieniu dziękuje, śmiechu warte. Opowiada bzdety. Mówią, że ona oprócz gadania nic konkretnego nie zrobiła, aby PAD wygrał w powiecie ani leciwe jej koleżanki. To jej gadanie to ściema. Tak naprawdę u nas nie było widać kampanii wyborczej PiS-su. Zresztą w województwie i w samym Opolu także. Trzeba rozliczyć cebulową i kukułkę za kiepskie działania i zły wynik wyborczy. Ciekawe jaką rolę pełni cyklop z sporej wielkości tablicą na piersiach z napisem”organizator”
  Pytają co on „organizuje”?

 20. Problem w tym że PO w tym mieście ma po prostu lepsze kadry niż PiS. Jeden Cyklop wiosny nie czyni zresztą jest wyjątkiem na totalnie POwskim Żabieńcu!

 21. Teraz do PiS będą się chciały przyklejać różne dziwne elementy. Czy ktoś ich będzie weryfikował, czy pójdą w ilość? Mówią, że krzykliwa indywidualistka Porowska jest jednak przeszkodą dla wielu. W środowisku słychać też o dwóch obozach… Szkoda. Może gdyby były inne władze, to poszłoby to w dobrą stronę?

 22. Pogonić Porowską i jej pomagierów, którzy naszym mieszkańcom nie mają oprócz jarmarcznego krzyku i pisku wiele do powiedzenia. Wystarczy posłuchać.

  • Cebulowej i kukułki ostatnio mniej widać w mediach. Gościa z tablicą „organizator” w klapie marynarki też. Może cebulowa ostatnio coś namieszała swoim władzom. Jeśli tak to ciekawe za co?

 23. A Jacek Kurski ponownie wziął ślub kościelny.
  hmmm czarni „unieważnili” poprzednie małżeństwa „młodej pary”, no tak w dniu ślubu były przesłanki do unieważnienia, pewnie nacisk osób zewnętrznych, bo utajona bezpłodność już nie, ma 3 bąbelków, no chyba, że nie jego.
  Ja już z tego nic nie rozumiem, chrześcijański ślub półprezesa TVP, która jest rzeką nienawiści, sam słyszałem. Z ambony pewnie było mówione dużo o miłości, no i Prezes był, pobłogosławił. Życzę młodej parze wielu lat w szczęściu i wspólnego pożycia.

  Nowy ślub w …sanktuarium w Łagiewnikach (dla prawdziwych katolików to miejsce święte), brawo KK. PiS to taki stan umysłu, bez refleksji.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj