Zwisający konar nad zaparkowanymi samochodami. Interwencja służb przy ulicy Wojska Polskiego

28

W piątek około godz. 19 strażacy zostali zawiadomieni o zwisającym konarze nad zaparkowanymi samochodami przy ulicy Wojska Polskiego.

Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej. Z uwagi na zaparkowane pod drzewem samochody, strażacy postanowili wezwać na miejsce funkcjonariuszy policji, którzy ustalili właścicieli pojazdów. Auta zostały przeparkowane, a strażacy usunęli zagrożenie.

28 KOMENTARZE

 1. Gdyby drzewa zostały usunięte przy przebudowie Wojska Polskiego, nie trzeba by angażować służb ratunkowych i policji. Ale na szczęście Fundacja Wiedzieć Więcej, Koło Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu oraz Drzewa z Wojska Polskiego na Facebook, dzięki szumnej akcji obroniły te drzewa przed usunięciem. Gdzie są teraz te organizacje. Obciążyć je kosztami interwencji służb.

  • To prawda gdyby wyciąć wszystkie drzewa byłby spokój. Nie musiała by Straż Pożarna 1-2 w roku interweniować.
   Najlepiej usunąć wszystko co zielone a na końcu ludzi bo to najwieksze szkodniki.

  • Dzięki działaniu tych fundacji, koła gospodyń itp. uratowano kilkadziesiąt drzew. I chwała im za to. Koszt usunięcia gałęzi, w stosunku do strat jakie dla naszego zdrowia mogło spowodować ich usunięcie, jest nieporywnywalny z żadną walutą.
   Usuwać należy nieodpowiedzialne wpisy, takie jak Twój.

  • Najlepiej byłoby gdyby z pola widzenia znikały takie osobniki jak Ty i tobie podobni. Jedź na Sahare tam niema drzew i zieleni. Tu chodzi o jedną suchą gałąź, którą w porę nie usunięto. Życie z ludźmi, którzy czują wstret do przyrody do zbyt przyjemnych nie należy.

  • To nie jest kwestia wycięcia drzew, lecz odpowiedniego dbania o nie. W innych miastach usuwa się uschnięte gałęzie, a nie czeka się aż spadną na ziemię.

 2. Akcja w stylu Bareji, dwa zastępy straży na sygnale, policja i tylko po to aby zdjąć z drzewa suchą gałąż! Aż się boję co zrobią gdy będą musieli sciągnąć kotka z drzewa…

 3. ciekawe kiedy włodarzom przypomni się o tym żeby skosić trawsko wzdłuż ulic Wojska Polskiego, Pionierów Damrota, Harcerskiej i 1 Maja? Chyba, że to znowu jakiś wspaniały pomysł typu: łączka kwiatowa. .. WSTYD! TRAWA PO KOLANA !
  Nie jest sztuką zreorganizować (z wielką pompą) zieleń wzdłuż ulic (i nie tylko) i teraz płacić krocie za pielęgnację ale trzeba dbać o cały teren…
  a jeszcze nam się szykuje niespodzianka w Azotach: powstanie wspaniały park różany naszej kochanej Pani Prezydent! Pewnie już ustawiają się kolejki chętnych aby ten skwerek (na terenie byłego lodowiska) podziwiać… Pewnie MZK wprowadzi dodatkowe kursy autobusów, aby wszyscy chętni mogli bez przeszkód się tym „dziełem” zachwycać. A przecież można było tam zrobić Skate Park ! Aha, do tego trzeba byłoby zrobić budżet obywatelski ! A tak jest bez problemów, bez głosowania itd. Pani Prezydent zadecydowała, Rajcy klepneli . i już !

 4. Miały być drzewa usunięte ale Gospodynie Miejskie , które o nie walczyły przecież są najważniejsze dla Miasta.

 5. Wszyscy narzekają na złą jakość powietrza. Jeśli wytniemy drzewa, jak to niektórzy sugerują, to jakość powietrza ulegnie jeszcze większemu pogorszeniu. Poza tym chyba lepiej jak jest zielono niż jakby miała być pustynia. Wracając do tematyki wiszącej gałęzi. Jak istniała przy powiecie instytucja zwana Powiatowym Zarządem Dróg to pracownicy fizyczni m.in. dbali o drzewostan (przycinanie czy usuwanie suchych gałęzi)
  oczywiście mieli więcej obowiązków. Niestety głupota i skrajna nieodpowiedzialność Starostów, Radę Powiatu i Dyrekcji PZD doszło do likwidacji owej instytucji. Więc proszę się nie dziwić ,że będą dziury w jezdni, uszkodzone chodniki czy właśnie zwisające gałęzie. Dodam, że ulice wymienione przez „Ziutek” czyli:Wojska Polskiego, Pionierów Damrota, Harcerska i 1 Maja należą właśnie do starostwa. Wszelkie usterki czy nieskoszoną trawę zgłaszać do panów Krysia i Siemaszki, gdyż oni za to bezpośrednio odpowiadają.

   • Chwilunia analfabeto. Gdzie ty tu widzisz podpis „KAT” ? Jak widzę ubodło cię to.
    A może nie mam racji ? Może ty jesteś związany z tą rozwaloną instytucją ? Jeśli tak to zajmij się za co ci płacą, a nie zabawą na komputerze i udawanie inteligencika. Przywdziej uniform i zasuwaj do roboty to może ciebie nauczy szacunku do innych.

   • Facio nie wycieraj sobie moją ksywą gęby. Rzeczywiście pisałem i będę pisać na ten temat. Widzę ,że nie tylko ja zauważam tą likwidacje PZD za głupotę. A żałosny to jesteś ty bo nie umiesz przełknąć prawdy. Pisanie typu – bo w innych powiatach też zlikwidowali, to żaden argument. Już powoli wychodzi na jaw, że była to błędna i głupia decyzja. Szukanie oszczędności nie powinno polegać na zwolnieniu ludzi, których praca była wymierna (przekładała się na konkretny efekt i pieniądze). Szukać oszczędności należy w zbyt zbiurokratyzowanym systemie. Mamy przecież komputery z odpowiednimi oprogramowaniami. A nadal zatrudnia się sztucznie pracowników do biur, których tak naprawdę nie potrzeba aż tyle. To zwykłe kolesiostwo. I dlatego koszta pracy są u nas w kraju tak wysokie.
    Lecz jest to wina jak już pisałem głupiego systemu i głupoty rządzących.
    To też przyczyniło się do likwidacji PZD. Tylko proszę mi nie pisać ,że nadal istnieje.
    To co zostało ten dziwny twór zrobiony przez starostwo to jakaś kpina. Brak kontroli i obojętność starostwa, bezpośrednio przyczyniło się do nieprawidłowości w zarządzaniu PZD. I tak na przykład: zatrudnianie nieodpowiednich i niepotrzebnych osób do biura, wydatki na bzdury, niedbalstwo w stosunku do pracowników fizycznych i do tego brak jakiejkolwiek organizacji pracy. Mogę tak wymieniać.
    Osoby, które do tego dopuściły się powinny być pociągnięte do odpowiedzialności.

 6. Widzę, że nie ma inteligencika nad inteligencikami, jak Koźlanin. Zaraz rzyga prosto w twarz inwektywami typu „analfabeto” doradza co kto ma na siebie założyć, co robić. Domaga się szacunku, między innymi dla siebie, ale już nie wie w swej przebogatej inteligencji, że wyrażanie szacunku dla innych, wyraża się też poprzez użycie dużej litery pisząc słowo Ciebe.
  Reasumując. Do szkółki, Kożlanin. Już Ci to ktoś z forumowiczów kilka dni temu radził przy okazji popełnienia przez Ciebie podstawowego błędu pisowni.
  Po uzupełnenieu wiedzy i dobrych obyczajów będziesz mógł znów zabawiać się komputerkiem.

 7. „korcz” dla twej wiadomości – tak, celowo napisałem słowo ciebie z małej litery i nie ucz mnie języka polskiego. Może wypowiesz się merytorycznie na powyższy temat zawarty w artykule zamiast złośliwie pisać jakieś wypociny na poziomie ucznia szkoły podstawowej. Dlatego radzę „Ci” przejść ponowną edukację.

  • Użytkowniku „koźlanin” AKA „KAT” – jesteś tak tępy, że zmiana nicka na nic się nie zda. Po prostu pozostawiasz po sobie wyraźny ślad – pewnie nieświadomie, bo IQ nie jest twoją najmocniejszą stroną – który sprawia, że od razu wiadomo, że piszesz ty, niezależnie od tego, pod jakim nickiem.

  • Pan natomiast jak sądzi, ma pod czaszką wszystko, jednak nie widać tego, ponieważ to jest artykuł o zwisającym konarze a nie o brylantach czy antykach.

   • Nie udawaj, bo ty teraz piszesz bzdury pod nickiem „przyrodnik”,a wcześniej pisałeś występując pod nickami: Dajana , brylant, korcz i antyKAT. Człowieku nie masz żadnych
    argumentów. W powyższym swoim komentarzu zwracasz uwagę, której sam nie przestrzegasz. Ty piszesz pierdoły byle pisać ty biedny psychiczny człowieczku.
    Masz jakąś dziką zboczoną wręcz przyjemność aby coś głupiego dowalić. Lecz się.

 8. „brylant” i „Dajana” skoro uważacie/uważasz, że lepiej wiecie/wiesz to może szczerze się wypowiecie/wypowiesz , a nie jak jakiś niedorozwój lub dzieciak z podstawówki. To co robicie/robisz jest dziecinadą. Chyba ,że podnieca cię to co napiszesz.

 9. UOP 0 Mąciciel to kolejne nicki skrzywdzonego przez życie i okoliczności KATA vel Koźlanina. Spróbuj jeszcze raz, może jednak konar zapłonie i nie będzie smętnie zwisał. Widać, ten artykuł tak cię poruszył… Wspomnienia? Biedaku, postaraj się bardziej, masz przecież dwie ręce!

Skomentuj