Zwiększenie liczby pociągów i montaż tablic elektronicznych. Senator Godyla interweniuje w ministerstwie

12

Senator Beniamin Godyla na 33. posiedzeniu Senatu złożył dwa oświadczenia senackie skierowane do Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury w sprawie zwiększenia w Kędzierzynie-Koźlu liczby połączeń kolejowych PKP INTERCITY oraz montażu tablic elektronicznych na peronach na dworcu kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Senator w listopadzie zeszłego roku zawnioskował o to, aby jeszcze w 2022 roku wykonana została korekta rozkładu jazdy PKP Intercity i zwiększona została liczba pociągów, które mogłyby przejeżdżać przez stację Kędzierzyn-Koźle. Senator wskazuje, że głównymi kierunkami podróży, na których zależy mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla, są Wrocław, Katowice, Kraków, Przemyśl, Warszawa, Gdynia i Szczecin, a komunikacja z tymi miastami jest na niestety znacznie utrudniona.

– Obecnie zdecydowana większość pociągów PKP Intercity jedzie z Gliwic do Opola przez Strzelce Opolskie, często nie zatrzymując się nawet w tej miejscowości. Cześć z tych połączeń z powodzeniem mogłaby zostać ponownie skierowana na linię prowadzącą właśnie przez Kędzierzyn-Koźle – podkreśla Beniamin Godyla.

W złożonym oświadczeniu znajduje się też propozycja, aby pociągi TLK 301 Galicja, czy TLK 311 Roztocze, które przejeżdżają przez stację Kędzierzyn-Koźle Azoty, zatrzymywały się na niej. Pociągi te z niezrozumiałych względów pomijają tak ważny węzeł kolejowy, jakim jest Kędzierzyn-Koźle, za to zatrzymują się w pobliskiej Kuźni Raciborskiej, która liczy 5, a nie ponad 50 tysięcy mieszkańców.

Ponadto senator Godyla zawnioskował o to aby na peronach dworca kolejowego w Kędzierzynie-Koźlu ponownie zostały zamontowane elektroniczne tablice informacji pasażerskiej.

– Obecnie na terenie peronów nadawane są wyłącznie komunikaty głosowe. Brak tablic jest dużym utrudnieniem, także dla osób głuchoniemych, które nie są w stanie uzyskać we właściwym czasie informacji o ewentualnych zmianach w rozkładzie jazdy pociągów. Przed remontem dworca w Kędzierzynie-Koźlu tego typu tablice były na nim zamontowane, co zdecydowanie zwiększało komfort podróży pasażerów, dostarczając im rzetelną i bieżącą informację dotyczącą odjazdów i przyjazdów pociągów – argumentuje Beniamin Godyla.

12 KOMENTARZE

 1. Ha ?, ha? , ha ?.
  Już po remoncie dworca kolejowego i linii kolejowej na podanych połączeniach w artykule.
  Oczywiste, będzie więcej połączeń przez Kędzierzyn-Koźle zamiast przez Strzelce Opolskie.
  I co ? Wielki cukiernik z PO chce wykazać ?, choć ręki do tego nie przyłożył.
  Senatorze z PO Beniamin Godyla zacznij faktycznie działać z efektami dla lokalnej społeczności, efekty ? widoczne w ilości sklepów sprzedające pańskie produkty cukiernicze.
  Do roboty !!!! ? ? ?

 2. Panie Senatorze B.Godula,a może tak postara się pan o przywrócenie połączenia kolejowego Kędzierzyn-Kożle-Wisła,które cieszyło się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego miasta.Pociąg odjeżdżał w sobotę i niedzielę z Kędzierzyna o godz.7.10 a z Wisły o godz.17.15.Pytanie komu to przeszkadzało? Czuwaj!

 3. Senator POorosił PiSowskiego ministra infrastruktury, fajną Senator ma bekę z bogatego rządu. Jeszcze większa bekę mają dziś w ministerstwie. Gdyby hipotetycznie było tak jak chcemy wszyscy, że rządzi jedna partia i jeden wódz, to wniosek już byłby klepnięty. Tak było przed II wojną i za Niemca jak się skończyło wiemy.
  A komu przeszkadzały te fajne wyświetlacze Pragotron ?? Nie pasowały do odnowionego dworca??

 4. Jeżeli Senator Godyla chce i uda mi się coś zrobić dla dobra mieszkańców Kędzierzyna-Kożla,to dla mnie Nie ważne do jakiej partii należy,czy do PiS-u,PO,czy jest fanem O.Tadeusza,aby udało się coś pożytecznego dla naszego miasta zrobić,tego życzę p.Godyli.

 5. Niezależnie od tego,kto do kogo pisze petycje,informacja na peronie,a także przed schodami prowadzącymi na peron,jest konieczna.Wsiadający mają problem z wejściem na właściwy peron,ale prawdziwą nerwówkę mają przesiadajacy się pasażerowie,gdy na przesiadkę nie ma wiele czasu.Niech będa jakiekolwiek,choćby na kiju,byle pasażer mogł sie dowiedzieć,gdzie ma iść.

 6. Nawet widać jak się zwiększyła liczba pociągów. Jedne jadą przez Strzelce Opolskie inne robią półkole jadąc od Gliwic przez Lubliniec dalej do Opola – do celu a jeszcze inne przejeżdżają dosłownie obok Kędzierzyna jak np. EC 130 „Bathory” Bohumin – Katowice.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj