Zwarcie instalacji paneli fotowoltaicznych przyczyną pożaru poddasza. Interwencja służb w miejscowości Koza

6

W środę kilkanaście minut przed godz. 11 strażacy zostali zadysponowani do miejscowości Koza (gmina Polska Cerekiew), gdzie doszło do pożaru poddasza w domu jednorodzinnym.

Na miejscu interweniowało kilka zastępów strażaków. Gdy ratownicy dojechali na miejsce, ogniem objęta była część poddasza. Mieszkańcy ewakuowali się z budynku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji paneli fotowoltaicznych.

W pożarze nikt nie ucierpiał. Działania na miejscu trwają. Obecnie strażacy usuwają poszycie dachowe, aby wykluczyć pożar w jego głębszej warstwie.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

6 KOMENTARZE

 1. Mieli ludzie szczęście, że nie poszli z dymem.
  1. panele zamocowane bez żadnego odstępu do pokrycia dachu blachą, OMG
  2. oszczędność na kablach i ich mocowaniu – pewnie wiatr nim ruszał i wytarł się
  3. oszczędność na zainstalowaniu fotowoltaiki po wszystkich dotacjach, odpisach podatkowych zaczyna się powyżej rachunków 200 – 225 zł miesięcznie

  zabawa dla bogatych, ja wolę rozpisać kilometrówkę do Brukseli lub na mecz siatkówki, bom działacz, tym sposobem dorabiam do skromnych wypłat kilka tys € UE bez podatku.

 2. skośnookie produkują badziew, robią papier a u nas nikt tego nie weryfikuje. złącza się pala i tych pożarów będzie coraz więcej z biegiem czasu.
  polak mądry po szkodzie.
  Jak kredyty zamiast w złotówkach tak energia OZE zamiast węglowa i każdy jeszcze się do tego syfu dokłada.
  kraj demokratyczny, klika zarabia na sprzedaży badziewia a resztę narodu obkładają podatkiem za to zwanym oplata mocowa.

 3. Przecież to są jakieś ogródki działkowe, pewnie właściciel sam sobie je założył. O stosownych zabezpieczeniach też pewnie nie pamiętał.

 4. A i dodam, że jedyne „bezpieczne” panele to panele szklane, ale takie w Polsce montują w 5% instalacji. Współczuję tym ludziom bo dom skromniutki a na panele o mocy ok 5kW poszła kupa kasy.

Skomentuj