ZUS wysłał listy do ponad 6 tysięcy adresatów w Kędzierzynie-Koźlu i powiecie. Chodzi o składki

0

Opolski ZUS wysłał do przedsiębiorców listy z nowym indywidualnym numerem rachunku składkowego, tzw. NRS. Dzięki niemu już wkrótce będzie można regulować składki tylko jednym przelewem. List polecony był wysłany na adres siedziby firmy lub korespondencji, który podał przedsiębiorca. Niestety często pismo nie jest podejmowane przez adresatów.

Jeśli nie odbierzesz od listonosza lub na poczcie korespondencji z indywidualnym numerem rachunku składkowego, to już w styczniu nie zapłacisz składek w ZUS. Twoje dotychczasowe konta od początku roku będą już zamknięte. List polecony z ZUS warto więc odebrać, poznać jego zawartość i go zachować.

– Ponad 81 tys. takich listów wysłaliśmy w województwie opolskim, z czego 6200 do adresatów w Kędzierzynie-Koźlu i powiecie. Prosimy przedsiębiorców i osoby prowadzące indywidualne biznesy aby bez obaw podejmowali zusowską korespondencję. To bardzo ważna wiadomość, która od nowego roku ma ułatwić regulowanie składek. Apelujemy, aby ten list traktować jako pomoc – wyjaśnia Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS województwa opolskiego.

Jeśli nie poinformowałeś ZUS o zmianie adresu firmy, to może się zdarzyć, że list trafi pod nieaktualny adres. Zachęcamy więc, aby jak najszybciej powiadomić Zakład o zmianie siedziby firmy czy miejsca prowadzenia działalności. Odpowiednia korekta, pozwoli na skuteczne doręczenie płatnikowi lub upoważnionym do tego osobom listu z nowym rachunkiem składkowym. Posiadacze profilu na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS, znajdą swój nowy numer w zakładce – Płatnik.

Indywidualny numer rachunku składkowego ma specjalną konstrukcję. Jest zbudowany z liczb oznaczających bank, jednostkę ZUS oraz numer NIP.

Skomentuj