Zuchwała kradzież na dworcu PKP. Młody kędzierzynianin zabrał portfel z ponad 3 tysiącami złotych

4

Wakacje, to dla wielu osób czas wyjazdów. Pamiętajmy, że tłok na stacjach, peronach, przystankach, często wykorzystują kieszonkowcy. Przekonała się o tym kobieta, której skradziono portfel, gdy kupowała bilet na pociąg. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ustalili 30-latka podejrzanego o tą kradzież. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W połowie czerwca policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni o kradzieży portfela, do której doszło dwa dni wcześniej. Jak wynikało ze zgłoszenia, do zdarzenia doszło na dworcu kolejowym. Gdy pokrzywdzona kupowała bilet położyła przy kasie portfel w którym miały się znajdować dokumenty oraz ponad 3000 złotych.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Policjanci już po kilku dniach ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć 30-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna miał stać w kolejce za pokrzywdzoną i wykorzystując jej nieuwagę zabrać portfel.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie  mu zarzutów. Mężczyzna odpowie teraz m.in. za kradzież. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci radzą:

Wakacje, to dla wielu osób czas wyjazdów. Jeśli planujemy podróż pociągiem lub autobusem, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego mienia. Na zatłoczonych stacjach, peronach, przystankach,, możemy paść ofiarą kieszonkowców. Złodzieje nie mają wakacji. Potrafią wykorzystać każdą nadarzającą się okazję.

By bezpiecznie podróżować koleją lub autobusem:

Podczas podróży zachowajmy szczególną ostrożność na dworcach autobusowych, gdzie zazwyczaj występuje duży tłok, który często wykorzystują kieszonkowcy,
Zachowujmy szczególną ostrożność przy wsiadaniu i wysiadaniu z zatłoczonego pociągu.
W czasie podróży nie zostawiajmy bagażu bez opieki – zwłaszcza torebek, saszetek, plecaków oraz toreb podręcznych.
Torebki, plecaki starajmy się nosić z przodu lub pod ramieniem, zamknięciem do siebie.
Na czas podróży weźmy ze sobą tylko niezbędną gotówkę, nie trzymajmy jej w jednym miejscu. Zmniejsza to ryzyko ewentualnej utraty całej kwoty.
Cenne przedmioty, pieniądze, dokumenty w czasie podróży starajmy się mieć przy sobie.
W miarę możliwości unikajmy nocnych podróży zwłaszcza w pustych wagonach i przedziałach. Starajmy się nie spać w podróży.
Nie przyjmujmy poczęstunków od przypadkowo poznanych osób.

4 KOMENTARZE

  1. Już kolejny artykuł z pod pióra KK24 o przestępczości i dzielnej policji, która te niecne zdarzenia udaremnia.
    No cóż przestępczość; była, jest i będzie …. Lecz to już wygląda że jest to pewna reklama policji. Ukazywanie jak funkcjonariusze ciężką pracą udaremniają kradzieże, pianych kierowców czy inne przestępstwa. Ludzie w tą naciąganą treść o pracowitej policji nie uwierzą. Ich pracę można zobaczyć (w krzakach) po godzinie 22-ej.
    Oni się lenią od dawna byle do emerytury.

  2. Tyle to ja napiwku zostawiam w Brukseli, pod warunkiem, że otrzymam kilometrówkę i pensje za bycie siatkarskim Działaczem.

  3. A jakiej rasy był sprawca? Emigrant z za Buga? Tubylec o ciemnej karnacji? Czy patol z pogo? No i to ze policja nie zapobiegła..monitoring pewnie ujawnił lico dobrze znane długo – palczastego. A teraz milicja radzi…i poucza…i radzi.. a patroli pieszych ni – ma.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj