Zrzutka SuperMy dla pracowników kozielskiego szpitala. Kupią sprzęt chroniący przed zarażeniem

48
Personel medyczny z Koźla walczy o zdrowie osób zarażonych, narażając własne.

Po raz kolejny Polacy udowadniają, że w sytuacji kryzysowej potrafią się jednoczyć. Team pomocowy SuperMy z Kędzierzyna-Koźla zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz pracowników służby zdrowia z kozielskiego szpitala, który obecnie przyjmuje tylko pacjentów z koronawirusem z terenu całego województwa.

Jak widać, w obecnej sytuacji epidemiologicznej mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla udowadniają, że potrafią wczuć się w trudną sytuację innych osób i chcą pomagać. Teraz wsparcia potrzebują pracownicy szpitala, którzy walcząc o zdrowie osób zarażonych koronawirusem, narażają własne.

Pomocowy team SuperMy z Kędzierzyna-Koźla zorganizował zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu zabezpieczającego dla personelu medycznego kozielskiego szpitala. Zbiórka odbywa się za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

„Każdy z nas dobrze wie jak wygląda obecna sytuacja na całym świecie. Koronawirus nas dopadł i nie wiadomo kiedy odpuści. Każdy z nas się stara chronić jak może, ale to lekarze oraz personel szpitala są najbardziej narażeni na zarażenie od zakażonych osób przebywających w naszym szpitalu. W związku z panującym koronawirusem postanowiliśmy pomóc personelowi naszego szpitala”– czytamy na zrzutka.pl

SuperMy skontaktowali się z szpitalem i uzgodnili, czego szpital potrzebuje najbardziej. Tak więc zbiórka w całości zostanie przekazana na zakup: okularów ochronnych-gogli, przyłbic plastikowych (aby móc je dezynfekować) oraz kombinezonów chroniących ciało przed bakteriami. Wszystkie zakupione rzeczy zostaną sfotografowane, a potwierdzenia zakupów zostaną zamieszczone na profilu facebookowym SuperMY.

Wpłaty można dokonywać wchodząc na podany link: zrzutka.pl/473z2f

48 KOMENTARZE

 1. A ja codziennie widzę i słyszę p.Prezydenta w TV,jak jesteśmy dobrze przygotowani na pandemię inne kraje biorą przykład z nas Polaków w zapobieganiu rozszerzenia się tej epidemii,to jak to się ma do zbiórki na personel medyczny skoro jesteśmy tak dobrze zorganizowani w walce z tym wirusem?

 2. W ogólnokrajowej zbiórce jest 12.000.000 na pomoc szpitalom, PiS i „prezydent” dali na propagandę 170 razy więcej, 2.000.000.000 to tak tylko dla przypomnienia.

  • Brawo
   Dziękuję trzeba to wszystkim przypominać którzy są w ta bandę PiS -owską zapatrzeni.
   Gdzie mądra Pani Porowska
   Może przywiezie jakieś dary do szpitala

  • Pieniędzy na 500+ nie ma i nie będzie. Może pieniądze są zakopane w Zakopanem. Miliard na szpitale ? Niech z likwiduje kilka i przyjdzie po 200 mln. To tak dla przypomnienia.

 3. Tacy mieliśmy być wspaniale zabezpieczeni (szpital) gdy wojewoda narzucił nam swoją decyzję a teraz co? Niech wywiąże się ze swoich obietnic. Rząd łatwą ręką dał na promocje prezydencką w ramach kampanii ciężkie pieniądze a teraz na nasze bezpieczeństwo zdrowotne brakuje. Rozumiem sytuację, jest bardzo poważna ale dlaczego rządzący wprowadzają nas w błąd ? Pewnie żeby nie spanikować bo sądzę, że gdyby szary obywatel wiedział co dzieje się w szpitalach to miałby pełne portki i nie wychodziłby na spacerki i nie siedziałby na ławeczce…..

 4. Pan PAD się promuje na wirusie, coby polaczkom, zwłaszcza tym z tzw. ściany wschodniej utkwiło w czerepach, jak to ON dba o ich zdrowie. No i przy okazji byli łaskawi dla NIEGO w dniu 10 maja br. A przy okazji. Pana Wojewodę tylko było stać na przekształcenie szpitala w zakażny, a resztę to już martwcie się sami.

 5. zróbcie zrzutkę na wywalenie tych nieudaczników z pisu. Na opolszczyźnie zabrakło testowania od wczoraj i dlatego tak mało jest zakażonych.

 6. Ja uważam, że 2mld PLN zainwestowane w TVPiS to najlepsza inwestycja. Gdyby te pieniądze zainwestować na giełdzie to byłaby gigantyczna strata. Inwestując w Telewizję Narodową PiS i „Prezydęt” maja pewność, że nikt nie będzie przeszkadzał w przygotowaniu do wyborów. Teraz jeszcze tylko prosimy o stan wyjątkowy / wojenny jaki tam chcecie, zamknijcie TVN, Polsat, GW.
  Dziękujemy, my naród, że Jarosław wyszedł do ludu przyjął komunię z ręki i „pomodlił” się na Wawelu. To jest prawdziwy mąż stanu, dzięki takim rządom nic nam nie grozi.
  POmyślcie co by się działo gdyby był Tusk, ludzie by umierali na ulicy, wszystko by kradli jeszcze bardziej. Teraz jest mnóstwo kasy na wszystko, a nawet ludzie mają pieniądze na zrzutki. Szpitale maja 1000 kombinezonów, nic nam nie grozi.
  OK jadę na zakupy do supermarketu, potem jeszcze farba i 3 kołki w Castoramie. Bombelki zabiorę później na lody i na plac zabaw. Czekam też na zwolnienie z pracy, spotkamy się w Urzędzie Pracy przy rejestracji.

  • Skoro jesteś przekonany że szpital kozielski ma kombinezony to zapytaj tych co tam pracują czy są całkowicie zabezpieczeni.
   Znawco nasz Kędzierzyński
   Włącz sobie RADIO M…

   • Rychu jest POKOnanym POpaprańcem i frustratem, któremu nic się w życiu nie POukładało.
    Teraz wylewa swoje żale i znajduje zrozumienie u kilku sobie POdobnym.

    • To jest dokładna anal-iza mojej doskonałej osobowości. Tylko odpowiednia dawka wiadomości TVP mogła ukształtować moją niepowtarzalną osobowość medialną, skromną, lokalną, zaściankową jak my tu wszyscy.

     Jaka szkoda, że nikt nie dostrzega problemów ludu pracującego miast i wsi takich jak K-K.

     Jaka szkoda, że mi się nie udało w życiu, 50 lat na karku a dalej w kawalerce z rodzicami, madką i bombelkami, dziurawe garnki i cieknąca lodówka to moja codzienność.

     Jaka szkoda, że jest PiS, a potomkowie SB (25% miasta KK ma potomków w SB w tym ja) nie maja łatwego życia. Tęsknię za PO bo wtedy mogliśmy kraść do woli, teraz zapanowała uczciwość, a pieniądze należą się tylko wybranym. Ciągle nie widać ludzi PO za kratami, ponoć tak kradli. Obawiam się, że PiS zajęte jest chapaniem co się jeszcze da, bo okręt zatonie za kwartał. Uczciwi kilka lat temu agenci jak Tomek idą za kraty. Rodzice za pół bańki go wyciągają, pewnie nakradli za PO, bo teraz są tylko uczciwi ludzie.

    • Lilka lat temu kiedy górnicy masowo popierali PiS poprosiłem na forum publicznym żeby równie głośno odezwali się w momencie kiedy PiS będzie odcinał gałąź na której górnicy siedzą. Dzisiaj nie „słychać” górników głosu
     w mediach, zamykają się podczas wieców związkowych kiedy sypią ku….ami na PiSowski rząd. A teraz poproszę ciebie „jaka szkoda” żebyś był tu równie aktywny w momencie kiedy PiSowska partia rozłoży ciebie na łopatki.

 7. POpaprańcy zdecydujcie się w końcu, na co chcecie wydać te 2 miliardy złotych, przeznaczone decyzją naszego rządu na media narodowe.
  Najpierw graliście onkologią, teraz gracie koronawirusem, a za chwilę wymyślicie kolejną akcję, byle tylko jątrzyć i POmawiać! A mówili, że koronawirus atakuje płuca. Wam zaatakował mózgi.

   • Myślałem, że nikt się nie odezwie na hasło „POpaprańcy”. A jednak …
    POczytaj sobie o kombinacjach Rostowskiego i 19 miliardach z OFE, które tak długo wymieniano na różne papiery dłużne, że w końcu naprawdę zniknęły.

    • A TY, jaka szkodo przeżarłeś już, czy przepiłeś, czy może jedno i drugie te pińcetki które Ci dali, prawda? No widzisz. Teraz my musimy robić zrzutki na sprzęt zabezpieczający dla personelu medycznego. Ale ważne że masz dobre samopoczucie oglądając jedynie słuszną, ciesząc się że po takim zastrzyku gotówki możesz powiedzieć jeszcze tvpis nie zginęła.

     • Dziecko, w moim wieku, jedyne „pincetki”, to paracetamol 500 mg.
      A wam został frustracja i POgodzenie się z przegraną. Nawet koronawirus was POkonał.

  • Kilka lat temu kiedy górnicy masowo popierali PiS poprosiłem na forum publicznym żeby równie głośno odezwali się w momencie kiedy PiS będzie odcinał gałąź na której górnicy siedzą. Dzisiaj nie „słychać” górników głosu
   w mediach, zamykają się podczas wieców związkowych kiedy sypią ku….ami na PiSowski rząd. A teraz poproszę ciebie „jaka szkoda” żebyś był tu równie aktywny w momencie kiedy PiSowska partia rozłoży ciebie na łopatki.

 8. Szanowna PO, KO, tzw. „opozycjo,” przecież cieszyliście się w trakcie „kampanii wyborczej,” że będzie „Korona Wirus.” Teraz jak już „zapukał do drzwi” to ogony pod siebie i skowyt. Kto doprowadził przez wiele lat służbę zdrowia, gospodarkę i nie tylko, do takiego stanu jak nie wy. :))) Teraz pokazujecie na ile „Was” faktycznie stać. :))). Żyjecie w wiecznym optymizmie, przekonaniu, że możecie wszystko, że macie równe szanse, że wystarczy chcieć, by mieć. A nie potraficie poradzić sobie nawet z prostymi rzeczami, a co dopiero z krytyką czy wzięciem odpowiedzialności za innych. Tylko hejt, pokazówki.

 9. z tego co widziałam, parking bezpłatny. Z tego co mówią wszyscy wszystko mają( tzn szpitale, personel)z tego co mówią nieoficjalnie G*WNO MAJĄ. I czy to się komuś podoba czy nie, czy organizatorzy zrzutki są PiS czy Po, to do cholery jasnej pomóc trzeba.Bo kto nam pomoże jak nie personel medyczny? Politycy? śmiechu warte…póki nie jest za późno ruszcie mózgami…

  • A gdzie się podziała VP co to ma biuro wele banhofu w Kandrzinie? Wszystko już rozdała? Nic już więcej nie ma, czy dla swoich trzyma i czeka na odpowiedni moment?

 10. „Opolszczyzna zwiększa potencjał w walce z koronawirusem. Gość Radia Opole o pomocy dla szpitali. Rzecznik wojewody: testy wykonywane są na bieżąco.” http://radio.opole.pl/100,317271,opolszczyzna-zwieksza-potencjal-w-walce-z-korona&s=1&si=1&sp=1 ” Zarząd województwa opolskiego przekaże około 30 milionów złotych na potrzeby szpitali z całej Opolszczyzny w walce z koronawirusem. Dyrektorzy placówek zgłosili zapotrzebowanie na ponad 42 miliony złotych. Potrzebny sprzęt to między innymi respiratory, dozowniki tlenowe i inhalatory.” http://radio.opole.pl/100,317231,urzad-marszalkowski-przekaze-szpitalom-dodatkowe „Ponad 16 milionów na wsparcie szpitali, seniorów i przedsiębiorców w walce z koronawirusem przekazuje zarząd województwa. Trzeba się jednak spieszyć.” http://radio.opole.pl/100,316853,ponad-16-milionow-na-wsparcie-szpitali-seniorow-

 11. Dnia 18 marca 2020 uchwała miasta Warszawa jak i inne miasta potrawią. Jako przykład „Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. 127 osób zarażonych. Zamknięte Łazienki, SKM nie jeździ na lotnisko” link https://warszawa.onet.pl/koronawirus-warszawa-i-woj-mazowieckie-najnowsze-dane-relacja-sobota-2103/gxp9895 ; „Hrubieszów przygotował pakiet wsparcia dla przedsiębiorców.” https://radio.lublin.pl/2020/03/hrubieszow-przygotowal-pakiet-wsparcia-dla-przedsiebiorcow/ ; „Pakiet Wsparcia Suwalskich Przedsiębiorców” https://um.suwalki.pl/mieszkaniec/aktualnosci,4002/pakiet-wsparcia-suwalskich-przedsiebiorcow,2582717 ; „Ze względu na koronawirusa Gdańsk uruchamia pakiet wsparcia dla przedsiębiorców” https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1461998,ze-wzgledu-na-koronawirusa-gdansk-uruchamia-pakiet-wsparcia-dla-przedsiebiorcow.html i tak Warszawa, Wrocław, Gdynia, Sopot, Wrocław i inne jakoś potrawią działać a „Miasto Możliwości.” NIE umie. Wymowne to.

  • Podobnie jak w Prypeci będą podstawione autobusy, możesz wybrać nawet kierunek, proponuję na wschód „tam musi być jakaś cywilizacja”.

 12. Brawo dla Grupa Azoty ZAK S.A. , SuperMy i wszystkim pomagającym !!!! Dodatkowo dla jęczących i nie tylko: „Opolszczyzna zwiększa potencjał w walce z koronawirusem. Gość Radia Opole o pomocy dla szpitali. Rzecznik wojewody: testy wykonywane są na bieżąco.” http://radio.opole.pl/100,317271,opolszczyzna-zwieksza-potencjal-w-walce-z-korona&s=1&si=1&sp=1 ” Zarząd województwa opolskiego przekaże około 30 milionów złotych na potrzeby szpitali z całej Opolszczyzny w walce z koronawirusem. Dyrektorzy placówek zgłosili zapotrzebowanie na ponad 42 miliony złotych. Potrzebny sprzęt to między innymi respiratory, dozowniki tlenowe i inhalatory.” http://radio.opole.pl/100,317231,wiadomosci-z-regionu&dtx=&szukaj=&go=morelist&s=7

Skomentuj