Zrzutka na sprzęt ochronny dla pracowników szpitala ponownie ruszyła. Medycy wciąż na nas liczą

16

Pracownicy służby zdrowia kozielskiego szpitala wciąż potrzebują wyposażenia, które ochroni ich życie i zdrowie. Ponownie wystartowano ze zbiórką pieniędzy na jego zakup.

Zbiórka na portalu zrzutka.pl dotychczas zebrała środki, za które zakupiono wiele potrzebnego medykom wyposażenia. Dostarczono wówczas maseczki FFP3, jednorazowe buty ochronne, gogle ochronne, fartuchy barierowe wzmacniane, rękawiczki nitrylowe z dłuższym mankietem, przyłbice, czepki typu kaptur, jednorazową odzież włókninową oraz jednorazowe koce ochronne.

Zbiórka wystartowała ponownie, ponieważ pracownicy szpitala wciąż potrzebują naszego wsparcia, aby mogli ratować życie chorych na koronawirusa, nie narażając swojego zdrowia. Inicjatorami wparcia dla szpitala jest team pomocowy z Kędzierzyna-Koźla Sandra Gromada i Tomasz Kotowicz.

Ze względu na coraz większe zapotrzebowanie personelu szpitala w środki ochronne, uruchomiliśmy zbiórkę ponownie. Pracownicy szpitala są bardzo wdzięczni za dotychczasową pomoc w zabezpieczaniu ich w środki ochronne. To dzięki ludziom o wielkich sercach możemy kontynuować naszą pomoc – mówi Sandra Gromada.

W miarę dostępności potrzebnych dla szpitala rzeczy w hurtowniach medycznych są one przez nas systematycznie zamawiane. Staramy się uzupełniać braki w szpitalu, o ich potrzebach jesteśmy na bieżąco informowani przez odpowiednie osoby. Potrzebne środki ochronne były i wciąż są systematycznie dostarczane do szpitala. Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty na konto zbiórki. Zachęcamy do dalszego pomagania i udostępniania – dodaje Tomasz Kotowicz.

Każdy kto chce wesprzeć medyków w ich niezwykle ważnej, trudnej i niebezpiecznej pracy, może wpłacić dowolną kwotę na stronie zrzutki – kliknij, aby przejść.

16 KOMENTARZE

 1. Jako pracownik od dobrych paru lat „zrzucam” się co miesiąc na służbę zdrowia. Nie byłem częstym gościem izb przyjęć a wizyty u specjalistów realizowałem prywatnie wobec czego powstała z moim udziałem całkiem spora suma na koncie NFZ-tu. Zatem pytam dlaczego do jasnej cholery szpitalom brakuje kasy na ratowanie życia obywateli…?

 2. Ciekawe co robią PISIORY? z tego co wszyscy wiedzą to szpitale są państwowe i to oni powinni zapewnić środki ochrony osobistej a znowu obywatele!!!

 3. Przerzucić kilka drogich projektów promocji miasta z budżetu np. finansowanie ZAKSY. i już ładnych parę tysięcy złotych będzie na sfinansowanie innych potrzebnych teraz spraw. Nikt się tego nie spodziewał, ale wykluczenie zbędnych elementów promocji Kędzierzyna będzie kluczowe, a miasto na tej promocji nie straci. Zaksa była jest i będzie. Kilka innych zbędnych elementów, na które przeznaczono pieniądze z budżetu również można zmiecić.

  • Marcin, dlaczego miasto ma finansować szpital przeznaczony do leczenia ludzi z całego województwa?
   A dlaczego nie zażądasz od Strzelec Opolskich, Krapkowic, Nysy, Prudnika i innych gmin datków na szpital w Kędzierzynie -Koźlu?

 4. Ja się pytam gdzie jest kasa z orkiestry Owsiaka którą niby wsparł szpitale zakaźne ,gdzie jest kasa z rządu i to co przekazał na nasz szpital Lewandowski ? Czy to wszystko już zostało zużyte czy może trafiło w inne rączki ? To jest kpina by wyciągać kasę od ludzi którzy za chwilę będę żyli z samych oszczędności bo to co się dzieje w tym kraju do niczego dobrego nie prowadzi …nasz rząd powinien się takimi potrzebami zając i rozdać tez maseczki ludziom skoro wprowadził nakaz ich noszenia ,następny wydatek ,nie wspomnę o rękawiczkach których ceny przerażają ,np M które ciężko dostać -100 sztuk musiałam kupić za 67 zł ,to nie jest mało .Swoją drogą to ilość rękawiczek które walają się po ulicach tez jest jakimś nieporozumieniem ! Ludzie co wy macie w głowach ?! Niszczycie własny kraj ,a potem taki gnojek potrafi nazwać się patriotą!

 5. A co z innymi szpitalami, przychodniami? Przecież tam jest dopiero koszmar trafiają tam wszyscy pacjenci, przewlekłe chorzy, z urazami. Oni nie mają ŻADNEJ ochrony. Wystarczy poczytać na portalu Onetu, wszystkie srodki ochrony i pieniadze ida do szpitali jednoimiennych gdzie trafiają pacjenci zdiagnozowani, do tych pozostalych placówek wszyscy . Tam jest najwięcej zarażonych medyków, dlaczego ? bo nie mają ochrony, zarazaja naszych bliskich szukających tam pomocy i kółko się zamyka. Paranoja

 6. Sprzętu och.osob.nigdy nie za dużo jeśli zostanie w szpitalu a nie pójdzie do prywatnych gabinetów co widać po szpitalach gdzie więcej zarażonych stanowi personel który na ten czas powinien mieć nakaz pracy tylko w jednej placówce służby zdrowia gdyż to oni na chwilę obecną rozsiewają wirusa najbardziej.

 7. Pomagając komuś, pomagamy sobie.
  TERAZ w kozielskim parku robią alejki. Czy nie lepiej te pieniądze dać na szpital ?? Lepiej żeby park był dostępny, a my zdrowi.
  Fontanna w Azotach? Niezbędna? Fundusz obywatelski, czy nie można przeksięgować? I co tam jeszcze… Ktoś może nie zobaczyć.

  • A może trochę mniej tych pieniędzy wdać np. na manewry, samoloty i TVP natomiast alejki w kozielskim parku i fundusz obywatelski pozostawić w spokoju? Może tu warto coś przeksięgować?!

Skomentuj