Zostań technikiem farmaceutycznym, technikiem masażystą albo terapeutą zajęciowym – trwa rekrutacja do Zespołu Szkół Medycznych

1

Budynek Zespołu Szkół Medycznych znajduje się przy ul. Piastowskiej 12 w Kędzierzynie– Koźlu, a niektórzy kojarzą szkołę z powszechnie używanym skrótem „Kozielski Medyk”. Warto przypomnieć, że szkoła działa na rynku edukacyjnym już prawie od 50 lat!

– Historia szkoły wiąże się z kształceniem pielęgniarek, ale obecnie jesteśmy szkołą policealną dla dorosłych, w której kształcimy:

  • techników farmaceutycznych
  • techników masażystów
  • opiekunów medycznych
  • terapeutów zajęciowych

– opowiada Mirosława Szamatowicz dyrektor szkoły.

Bezpłatna nauka dla osób z wykształceniem średnim

– Zespół Szkół Medycznych jest szkołą publiczną i dlatego kształcenie we wszystkich zawodach odbywa się bezpłatnie. Oferta Zespołu Szkół Medycznych skierowana jest dla osób, które posiadają wykształcenie średnie.

– Często kandydaci do szkoły pytają, czy nie jestem „za stary” na podjęcie nauki? Dlatego od razu chcę wyjaśnić, że przy przyjęciu do szkoły nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe. W szkole uczą się zarówno absolwenci szkól średnich, osoby posiadające kilkuletni staż pracy, a także osoby, które nie pracowały a obecnie postanowiły zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe – wyjaśnia Mirosława Szamatowicz.

Pracownia masażu

– Jak długa trzeba się uczyć, żeby uzyskać kwalifikacje w nowym zawodzie?

– W zawodzie technika farmaceutycznego nauka trwa tylko 2,5 roku, w zawodzie technika masażysty i terapeuty zajęciowego 2 lata, a w zawodzie opiekuna medycznego zaledwie 1,5 roku. W ostatnim semestrze słuchacze przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

– Czy trudno jest pogodzić naukę w szkole policealnej z i innymi obowiązkami?

– Nauka w szkole odbywa się trzy razy w tygodniu w godzinach popołudniowych co zdecydowanie ułatwia godzenie nauki z praca zawodową. Wyjątkiem jest tutaj zawód technika farmaceutycznego, ponieważ słuchacze przychodzą do szkoły pięć razy w tygodniu. Zajęcia szkolne w tym zawodzie odbywają się jednak w godzinach popołudniowych, więc bezproblemowo można połączyć swoje prywatne obowiązki z nauką.

Uczniowie Zesopołu Szkoł Medycznych uczestniczą w wielu akcjach charytatywnych

– Kształcenie w zawodach medycznych przygotowuje do realnej pracy?

– Programy kształcenia opierają się na kształceniu teoretycznym i praktycznym a przedmioty zawodowe związane są z konkretnym zawodem. Ponad połowa zajęć odbywa się w nowoczesnych pracowniach np. pracowni masażu, pracowni technologii postaci leków, pracowni zabiegów medycznych, gdzie pod kierunkiem nauczycieli specjalistów można nauczyć się konkretnych umiejętności zawodowych niezbędnych w danym zawodzie. Warto również wspomnieć o praktykach zawodowych, które odbywają się u przyszłych pracodawców.

– Jak absolwenci szkoły odnajdują się na rynku pracy?

– Społeczeństwo starzeje się i cały czas wzrasta liczba osób potrzebujących opieki medycznej. Wiąże się to też z brakami kadrowymi w służbie zdrowia jak i okolicznych placówkach dla seniorów, które powstają w naszym powiecie. Nieustannie brakuje rąk do pracy i nasi absolwenci mogę wybierać spośród wielu ofert. Co więcej, wielu naszych absolwentów nawiązuje współpracę z przyszłymi pracodawcami już podczas praktyk zawodowych.

Nauka w Zespole Szkoł Medycznych rozpocznie się we wrześniu. Osoby zainteresowane naszą ofertą kształcenia zapraszamy do kontaktu pod numerem telefou 774823108 oraz do śledzenia profilu naszej szkoły na Facebooku: www.facebook.com/medycznestudiumzawodowekedzierzynkozle

Pełna oferta szkoły znajduje się na stronie internetowej: http://msz.k-k.pl/medyk

Uczennice szkoły podczas wielu wydarzeń w Kędzierzynie-Koźlu uczą mieszkańców, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy

Zespół Szkół Medycznych

Ul. Piastowska 12

Tel. 77 482 31 08

http://msz.k-k.pl/medyk

https://www.facebook.com/medycznestudiumzawodowekedzierzynkozle

e-mail: [email protected]

Materiał promocyjny

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj