Żółte sodówki na białe ledy. Wymiana latarni również na ulicy Wojska Polskiego

15

W ramach dużego projektu wymiany latarni realizowanego przez gminę Kędzierzyn-Koźle wymienione zostanie również oświetlenie ulicy Wojska Polskiego.

W zeszłym roku ulica Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z aleją Lisa do skrzyżowania z aleją Jana Pawła II została przebudowana przez starostwo powiatowe. Wymieniono asfalt, powstały nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Wielu mieszkańców zastanawiało się jednak, dlaczego przy okazji nie zmodernizowano oświetlenia – częściowo lampy osadzone są na starych betonowych słupach, które psują estetykę.

W ostatnim czasie wymiana oświetlenia jednak się rozpoczęła. Lampy sodowe dające żółte światło zostaną wymienione na punkty ledowe. Częściowo wymienione zostaną również słupy. Modernizacji nie przeprowadzono równolegle do prac remontowych ze względu na plany gminy Kędzierzyn-Koźle, która obecnie realizuje duży projekt wymiany oświetlenia na terenie całego miasta. Pomimo tego, że sama ulica Wojska Polskiego należy do powiatu, latarnie są własnością gminy.

„Ledyzacja” zakłada wymianę ponad 2500 opraw i ponad 500 słupów. Wartość projektu to ponad 5,3 mln zł. Zadanie jest dofinansowane ze środków unijnych.

15 KOMENTARZE

 1. Zamiast wymiany lamp można było te pieniądze przeznaczyć na drogę Gorzyce -Bierawa jej stan to tragedia koleiny i dziury może ktoś odpowiedzialny za drogi w powiecie ruszy dupsko za stołka i przynajmniej te koleiny zlikwiduja. Tylko czekać jak ktos zginie

 2. Te światła to jedno wielkie syf za przeproszeniem na mojej ulicy którą jest wąska jest ciemno A taka ulica jak Orzeszkowa ktora jest szersza to po przeciwnej stronie nie widać kto idzie . Masakra .

 3. Chłopie ogarnij się. Lampy wymienia gmina Kędzierzyn Koźle a ta droga o której piszesz należy pewnie do powiatu albo gminy Bierawa. I odpowiadając na twoje pytanie to nie można było tych pieniędzy przeznaczyć na remont drogi bo są przeznaczone na konkretne zadanie i dofinansowane z UE.

  • Właśnie powiat Kędzierzyn-Koźle powinien interweniować,wyrazić swoje zainteresowanie i naciskać na odpowiedni urząd. Droga 408 jest w fatalnym stanie,druga 423 to też tragedia.Czy tymi drogami nie poruszają się czasem władze naszego powiatu? Nie wiem może te osoby mają prywatne helikoptery zakupione z naszych podatków albo po prostu maja nas w dupie.
   Rozumiem droga jak jedna i druga nie należą do powiatu ale czy naprawde nie zależy im na bezpieczeństwie ,nie można tego remonu jakoś przyspieszyć
   Może poza kasowaniem należnej wypłaty i uśmieszek na zdjęciach zamieszczonych na portalu 24kk ruszy ktos dupę i zrobi coś konkretnego z kolesiostwem w Opolu.Może pani Tudaj zgłosi się na ochotnika?

 4. „Estetyka” to pikuś! Te „ledowe” lampy z góry oślepiają kierowców, a pod nimi nic nie widać. Nie tylko dlatego, że maja kiepski zasięg, ale i dlatego, że kontrast jest za duży. Bez opuszczonej klapki, która chroni oczy przed olśnieniem, nie jestem w stanie korzystać z drogi. Może pod lampą jeszcze coś widać, ale 2 metry za nią, między kolejną „ledówką”, oślepiony kierowca przez moment widzi niewiele. Nie zdziwię się, jak wzrosną statystyki wypadków w godzinach nocnych… W zasadzie, żeby te „ledówki” były skuteczne, to powinny wisieć ich girlandy… ;)) Może wtedy nie występował by efekt olśnienia?!
  Nie darmo mówi się, że nowe jest wrogiem dobrego.

 5. Dokładnie to samo zauważyłem, już kilka razy zdarzało mi się używać w nocy(!) osłony (klapki) przed słońcem. Porównywałem to jadąc inna drogą z sodówkami. Tylko przy ledach jest efekt, że jak podjeżdża się pod ledówke to ona mocno oślepia, przy pomarańczowych sodowych tego nie ma, inaczej światło się rozprasza. To oślepianie to konkretne zagrożenie. Nie wiem, kogo pytać, czy te lampy maja jakieś dopuszczenia (atesty), czy ktoś kupił takie bo były np. tanie…

Skomentuj