Zobaczył człowieka leżącego przy obwodnicy. Pracownik urzędu miasta uratował życie rowerzysty

12

Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja pracownika urzędu miasta, mogłoby dojść do tragedii. Uratował on życie mężczyzny, który dostał rozległego zawału serca podczas jazdy na rowerze. Rozpoczął akcję ratowniczą, którą później wspólnie prowadził z innym kierowcą do przyjazdu karetki pogotowia.

Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (07.11) rano, gdy urzędnik jechał swoim autem obwodnicą miasta. Między Rondem Grunwaldzkim, a budowanym skrzyżowaniem z obwodnicą północną Kędzierzyna-Koźla zauważył rowerzystę leżącego przy drodze. Pracownik magistratu natychmiast zjechał na pobocze i przystąpił do czynności ratunkowych. W między czasie zatrzymał nadjeżdżający inny samochód, którym jak się okazało podróżował strażak po służbie. Do czasu przyjazdu karetki udzielali oni wspólnie mężczyźnie pierwszej pomocy. Opiekę nad poszkodowanym przejęli medycy, którzy zabrali rowerzystę do szpitala.

Urzędnik podkreśla, że wiedział jak się zachować podczas tej trudnej sytuacji dzięki szkoleniom z zasad udzielania pierwszej pomocy organizowanym dla pracowników magistratu.

12 KOMENTARZE

  1. Cytat z artykułu (…Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja pracownika urzędu miasta, mogłoby dojść do tragedii. Uratował on życie mężczyzny, który dostał rozległego zawału serca podczas jazdy na rowerze. Rozpoczął akcję ratowniczą, którą później wspólnie prowadził z innym kierowcą do przyjazdu karetki pogotowia. ….) To że ratował i to jak napisane z innym kierowcą to się chwali ale czy tylko to zdarzenie opisano bo to urzednik z magistratu ? Ilu jest ludzi którzy udzielili anonimowo pomocy drugiemu człowiekowi i jakoś o tym nikt nie pisze.

  2. To przez ten benzen? te zawały. Dzielni urzędnicy na szczęście są na miejscu! Jacy wyszkoleni w perwszej pomocy. BHPZawsze i wszedzie. Kanclerza też uratował doktor urzędnik. A nawet prezydent! Chwała magisratowi i jego służbą?

  3. Brawo dla człowieka magistratu i strażaka po służbie…szacun. ALE w tytule tylko pracownik z magistratu tak tak ,oni tylko tych swoich chwala a gdzie reszta gdy coś się działo ,nie było tematu …..jedna wielka mafia

  4. parę lat temu też uratowałem kobitę która na parkingu poślizgnęła się i złamała rękę . Mróz -25. Prawdopodobnie gdybym ją nie zauważył to by nie przeżyła . Nie jestem urzędnikiem ….

  5. I to jest patriotyzm ! Nie machanie flagą i hajlowanie …
    Tylko w Poznaniu przechodzą obok leżącej kobiety z dzieckiem i maja to w d….

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj