Znowu będą śpiewać, grać i tańczyć. Ruszają sekcje Miejskiego Ośrodka Kultury!

0

Sekcje i koła zainteresowań Miejskiego Ośrodka Kultury wznawiają swoją działalność po długiej przerwie związanej z pandemią i wakacjami. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, nie do wszystkich sekcji będzie można się zapisać.

W Miejskim Ośrodku Kultury znowu można rozwijać swoje zainteresowania, po długiej przerwie ruszyły zajęcia sekcji i kół. Jednak w związku z trwającą pandemią i wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania sekcji, w tym roku nie są planowane nowe nabory. Z wyjątkiem sekcji breakdance „Funky Kids” i Centrum Tańca „Fiesta”, tam wciąż są wolne miejsca. Niestety kilka sekcji nie ruszy w tym roku, wśród nich: Chór „Cantabile”, „Anielinki”, sekcja bębnów afrykańskich, sekcja mody i dizajnu.

Wszystkie zajęcia będą się odbywać w reżimie sanitarnym. Do budynku może wejść jeden rodzic i dziecko, oczywiście z zasłoniętymi ustami i nosem. Uczestnicy zajęć mogą ściągnąć osłonę twarzy dopiero na zajęciach. Szatnie po każdych zajęciach są dezynfekowane, organizatorzy zadbają również, aby dwie różne sekcje nie spotkały się w szatni.

Staramy się funkcjonować normalnie, oczywiście przestrzegając zasad sanitarnych. Zależy nam, aby wszyscy czuli się u nas swobodnie i jednocześnie byli bezpieczni – mówi Ariadna Miernicka z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Wiele osób jeszcze ostatecznie nie zadeklarowało kontynuowania uczestnictwa w sekcjach, w związku z tym sytuacja wciąż się klaruje. Pod koniec września osoby zainteresowane dołączeniem do wybranej przez siebie grupy mogą zadzwonić pod numer 77 48 02 557 i zapytać zajęcia.

Skomentuj