Znów są szanse na utworzenie uczelni wyższej w Kędzierzynie-Koźlu? Miasto rozmawia z Politechniką Opolską

2

Prezydent Sabina Nowosielska wróciła do tematu studiów w Kędzierzynie-Koźlu. Dziś jej gośćmi byli rektor Politechniki Opolskiej prof. Marek Tukiendorf i dyrektor jego biura Wojciech Najda.

Obie strony wyraziły zainteresowanie utworzeniem w Kędzierzynie-Koźlu pełnoprawnego siódmego wydziału politechniki – wydziału technicznego.

– Skróciłaby się droga naszych studentów z Kędzierzyna-Koźla, także naukowców z tego miasta. Praktyki studenckie można by odbywać na miejscu – podkreślał rektor Tukiendorf. Zobowiązał się też do zweryfikowania prawnych możliwości utworzenia Wydziału Technicznego PO w Kędzierzynie-Koźlu.

– Mamy zaplecze chemiczne, inżynierów dla naszych zakładów można kształcić na miejscu, one potrzebują i będą potrzebować wykształconej kadry – zaznaczyła prezydent Sabina Nowosielska.

Źródło: urząd miasta

2 KOMENTARZE

  1. Ja bardzo proszę, by takie informacje były ujawniane dopiero wówczas, gdy wszystko będzie zapięte na przysłowiowy ostatni guzik! Za dużo już w naszym mieście było rozbudzanych płonnych nadziei ( i nie tylko dotyczy to sprawy powstania zamiejscowego wydziału uczelni wyższej).

  2. W końcu dobry i rozsądny krok. Jeśli ściągać do Naszego miasta jakąkolwiek uczelnię to na pewno nie prywatną i przede wszystkim nie humanistyczną, a właśnie publiczną i stricte techniczną. Jeśli nie PO to może Polibuda Śląska(w końcu mamy Senatora stricte związanego z ów uczelnią) lub AGH. Rozmowy rozmowami, a tymczasem poczekamy na rezultat. Oby się udało czego życzę całemu miastu i jego mieszkańcom. Póki co za same podjęte działania; brawo Pani Prezydent, brawo Państwo Radni

Skomentuj