Znów będzie problem z dojazdem do Januszkowic. Szykuje się kolejny remont drogi

0

Już drugi rok z rzędu amatorzy wypoczynku nad wodą będą mieli utrudniony dojazd do jezior w Januszkowicach. Wszystko przez zaplanowany remont kolejnego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 423.

W ubiegłym roku pierwsze wakacyjne tygodnie upłynęły pod znakiem przebudowy drogi w Januszkowicach. Wyremontowano odcinek o długości 1,7 kilometra, a na czas prowadzenia prac droga była całkowicie zablokowano, co było dużym problemem zarówno dla osób dojeżdżających do Zdzieszowic, jak również amatorów wypoczynku nad znajdującymi się w Januszkowicach jeziorami.

W tym roku należy spodziewać się kolejnych komplikacji. Zarządca drogi wojewódzkiej nr 423 ogłosił właśnie przetarg na remont odcinka o długości kilometra. Chodzi o fragment przebiegający przez las kłodnicki.

– Zakładamy, że prace mogą być realizowane w czerwcu i lipcu. Roboty będą polegały na zerwaniu starej nawierzchni i położeniu nowego dywanika. Szczegóły dotyczące organizacji ruchu na czas prowadzenia inwestycji poznamy dopiero po wyborze wykonawcy – informuje Arkadiusz Branicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

 

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj