Zniżki dla rodzin i seniorów z Kędzierzyna-Koźla. Wnioski w urzędzie miasta

0

Pieniędzy w portfelu nigdy za wiele. Często liczy się każda złotówka wydana podczas zakupów czy wyjścia do kina lub zoo. W zmniejszeniu codziennych wydatków z pewnością pomogą „Opolska Karta Rodziny i Seniora”, karta „Gmina Kędzierzyn-Koźle dla Seniora” czy rządowa „Karta Dużej Rodziny”. Każda z nich jest wydawana bezpłatnie, a jej posiadacze mogą korzystać z różnego rodzaju zniżek oferowanych przez instytucje publiczne i prywatne podmioty.

„Opolska Karta Rodziny i Seniora” jest wydawana przez urząd marszałkowski. Mogą ją otrzymać m.in. rodzice samotnie wychowujący dzieci, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka, przedstawiciele ustawowi, mieszkający na terenie województwa opolskiego. Dzięki przeprowadzonym niedawno zmianom zapisów regulaminu mogą ją dostać także seniorzy, którzy ukończyli 60 lat. Wzór wniosku o jej wydanie znajduje się na stronie dlarodziny.opolskie.pl. Tam też można się zapoznać z pełną listą partnerów oferujących zniżki na swoje produkty czy usługi.

Kartę „Gmina Kędzierzyn-Koźle dla Seniora” mogą otrzymać osoby, które ukończyły 65. rok życia. Uprawnia ona do zniżek w takich instytucjach, jak Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera, Teatr im. Jana Kochanowskiego. Rabaty dla seniorów oferują także podmioty prywatne. Pełną ich listę, podobnie jak wniosek i inne dokumenty dotyczące tej karty można znaleźć na stronie www.kedzierzynkozle.pl/pl/strona/gmina-kedzierzyn-kozle-dla-seniora.

„Karta Dużej Rodziny” to to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Więcej informacji o niej można znaleźć na stronie rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny.

Papierowe wnioski o wydanie wszystkich wyżej wymienionych kart są dostępne także w sali obsługi interesanta urzędu miasta przy ul. Piramowicza 32. Tam też można je wypełnić i złożyć.

Wszystkie niezbędne dokumenty są dostępne również na stronie www.kedzierzynkozle.pl/pl/strona/dla-rodziny-i-seniora.

Źródło: urząd miasta

Skomentuj