Znikną betonowe płyty. Ulica Gajdzika na osiedlu Powstańców Śląskich zostanie wyremontowana

7

Mieszkańcy osiedla Powstańców Śląskich doczekali się remontu ulicy Gajdzika. Inwestycję o którą od wielu lat wnioskowała Rada Osiedla Piastów – Powstańców Śląskich rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Dzisiaj odbyło się przekazanie placu budowy pod realizację zadania, którego łączna wartość wyniesie 2 290 486, 69 zł. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle, a jej wykonawcą jest firma K+D Budownictwo Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla

W ramach prac zostanie m.in. wymieniona nawierzchnia drogi oraz powstaną nowe chodniki. Ulica Gajdzika to jeden z głównych ciągów komunikacyjnych na osiedlu łączących ulicę Kośnego z ul. Królowej Jadwigi. Jest to ostatnia gminna droga na osiedlu, która wykonana była z betonowych płyt. Prace mają zostać zakończone w ciągu 180 dni kalendarzowych od dnia przekazania placu pod budowę.

7 KOMENTARZE

  1. To jednak są pieniądze w budżecie. Ta droga tak wygląda 30 lat i akurat w dobie kryzysu trzeba remontować za 2,23mil. Jak zwykle same kłamstwa UM Nowosielskiej

  2. Remont jest bardzo konieczny, kto widział żeby w mieście niemożliwości było tyle drzew przy drodze. Wszystko wykarczuja, porobią miejsca parkingowe i już będzie następna betonową pustynia na osiedlu.

    • Pewnie wykarczują. Może by się jeszcze udało zachować drzewa pod pozorem bioróżnorodności, jak w Bierawie lipy, ale tam wójt ma jaja, a nasz nie. Więc będzie pustynia i parkingi.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj