Znikają trybuny starego lodowiska. Trwa tworzenie centrum bioróżnorodności

7

Wielu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla z pewnością z sentymentem wspomina czasy świetności lodowiska w Azotach, idzie jednak nowe. Na terenie nieczynnego od lat obiektu  powstaje centrum bioróżnorodności – ogród z tysiącami roślin i oczkiem wodnym.

Lodowisko funkcjonowało w ramach kompleksu „Azotor” razem z odkrytym basenem. Dziś w jego miejscu działa kompleks „Wodne oKKo”, w miejscu lodowiska powstaje zaś centrum bioróżnorodności. Lodowiska natomiast od wielu lat miasto sezonowo instaluje na „Orlikach” w Kędzierzynie i w Koźlu.

Tworzenie ogrodu z tysiącami roślin i dużym oczkiem wodnym trwa. Teren zostanie uporządkowany, zniwelowany, uzbrojony w potrzebne instalacje i przygotowany pod nasadzenia. Obecnie trwa przygotowywanie terenu i rozbiórka nasypów ziemnych, na których znajdowały się trybuny. Koszt budowy centrum ochrony bioróżnorodności wyniesie ponad 1,7 miliona złotych, z czego ponad milion stanowi dofinansowanie unijne.

7 KOMENTARZE

  1. Ludziom się wiecznie nie podoba, robią źle, nie robią źle, budują źle, nie budują źle, nie ma basenu źle, jest basen źle, bo mały, jakby był większy to za duży. Wycinają drzewa źle, nie wycinają źle, nie sądzą drzew źle bo betonowa pustynia, sądzą rośliny źle, to już jest gorsze niż paranoja.

  2. Na przebudowę ulicy Wojska Polskiego wydano 3,2 mln zł i szału nie ma. Zostały tu stare zniszczone klomby i obskurna, mała architektura ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem niebieskich ptaków. Mały skwerek w nieciekawym miejscu ma kosztować 1,7 mln zł. Czy tu też pozostaną fragmenty murali ze zdjęcia? Czy przed tzw. parkiem wodnym nie wystarczy trawnik i krzewy ozdobne a wygospodarowane środki nie mogłyby być przeznaczone na lepsze zagospodarowanie Centrum?

Skomentuj