Znikają lasy wokół osiedla Piastów – Powstańców Śląskich. Mieszkańcom trudno się na to patrzy

40
dav

Wzdłuż bardzo popularnej leśnej drogi prowadzącej z osiedla Piastów – Powstańców Śląskich w stronę Azotów trwa obecnie wycinka lasów. Mieszkańcy spacerujący w okolicy patrzą na to z ogromnym smutkiem.

– Znikają nasze ścieżki rowerowe i spacerowe, miejsca gdzie mogliśmy spędzać czas z rodziną, wnukami i odpoczywać po pracy. Już wcześniej podczas budowy tłoczni gazu straciliśmy dużą część lasów przy naszym osiedlu, za chwilę nic z niego nie zostanie – żali się pani Marta, mieszkanka osiedla.

Nadleśnictwo realizuje wycyinkę w ramach akcji odnowieniowej lasu. Cięcia zgodnie z tablicą informacyjną umieszczoną przed wejściem do lasu mają trwać od 5 do 8 lat, a ciągłość i trwanie lasu ma być niezagrożone w związku z nowymi nasadzeniami, które będą prowadzone przez Nadleśnictwo Kędzierzyn-Koźle.

W związku z obawami ze strony mieszkańców w tej sprawie interweniowała w nadleśnictwie prezydent Sabina Nowosielska, a w Ministerstwie Klimatu i Środowiska senator Beniamin Godyla.

Więcej przeczytacie Państwo na ten temat w poniższych publikacjach:

Leśnicy kontra mieszkańcy. Plany wycinki przy osiedlach wciąż budzą ogromne emocje

Senator Godyla zapytał w ministerstwie o wycinkę lasów. Okazuje się, że jest ona największa od lat

Nadleśnictwo Kędzierzyn opowiedziało prezydent Sabinie Nowosielskiej w sprawie planowanych wycinek

40 KOMENTARZE

 1. Brawo Pani Nowosielska…. jeszcze jeden uśmiech do kamery proszę. Porażka, ale mieszkańcy sami wybrali tą Panią na Prezydenta Miasta K-K. Nie mogą mieć teraz pretensji. To co zrobiła ta Pani z naszym miastem to tragedia pod każdym względem – od zafundowania nam problemów komunikacyjnych, przez nieumiejętną próbę znalezienia truciciela benzenem, po wycinkę lasów. Naprawdę rządy tej pani w naszym mieście, to chyba najgorsze co nam mieszkańcom mogło się przydarzyć.

  • Akurat jeśli chodzi o lasy to decyzja podejmowana jest w Warszawie.Jeszcze kilka lat takiego polskiego rządzenia,a staniemy się krajem o charakterze pustynnym,ale co to kogo obchodzi. Na mafestacje i ich krytykowanie zawsze chętni są na poczekaniu,ale w obronie środowiska, w którym się żyje już nie ma nikogo. To smutne, ale jedyną nadzieją jest fakt, że ludzie podejmujący tak idiotyczne decyzje długo nie żyją!

  • Stuknij się w łeb nieuku, to robota pisdzielców, nas wyprowadzają z UE a nasze drzewa z naszych lasów. Taka polityka, lasy wyciąć, kopcić węglem, blokować energię odnawialną i machać szabelką. Zaraz się sznycle i inne pisie kupy odezwą.

   • Sam się stuknij głąbie kapuściany. Mózg masz sprany jak stare galoty. Nasłuchał się fantastyki w antypolskiej pseudostacji tFAŁSZn j rżnie głupa. Odezwał się Platfujarowski kał i zabłysnął niczym neon na domu rozpusty. Żenujący jesteś czereśniaku.

  • A co ma Nowosielska do wycinki lasów. Głupku. Tak pałasz do niej nienawiścią, że wkrótce w swej ograniczoności oskarżysz ją o swoją niestrawność, gdy nażresz byle chłamu po przecenie z biedry.

 2. Nie było Nas byl las niebędzie lasu nie będzie Nas. A nadleśnictwo to barbażyńcy potrzea forsy i dlatego wycinają a ludziom wmawiają rzekoma akcję odnowienia lasu. Gospodarka rabunkowa lasów państwowych.

 3. A spróbujcie kupić większą ilość drewna sosnowego! Powodzenia!
  Natomiast w Niemczech taki widok: połowa ciężarówek z drewnem przy wielkim tartaku na polskich blachach.
  Tam można zamówić! Gotowe, ładnie obrobione i zaimpregnowane.

 4. Zbawca Polski potrzebuje kasy, kasy, kasy… Na pińsetki, na czternaste, dla swoich i cudzych…. A drzewo obecnie w cenie. Oj w cenie.
  A po nich choćby potop. Co tam.

 5. A przy najbliższych wyborach głosujcie na tych co dołożyli wam z nie swoich kilka srebrników do emeryturki.
  To ci sami którzy, odpowiedzialni są za nieokiełznaną wycinkę lasów. Bo kasy brakuje. Trzeba więc lasy rżnąć.

  • O jakich wyborach raczysz pieprzyć w ostatnich duduś przegrał o cały milion głosów i w rezultacie niby wygrał ogłosił wygraną przed czasem , a pizdzielska PKW tylko zatwierdziła samozwańczego prezydenta. Myślisz że w nadchodzących wyborach będzie inaczej? Wyniki tych wyborów już leżą w szufladzie u brudasa na Nowogrodzkiej, by tacy jak ty mało zorientowani mieli na kogo zwalać winę.

  • Pinokia to masz w kalesonach kapucynie. Naoglądał się antypolskiej pseudostacji tvnPO24 i szczytuje na forum z tej nienawiści. Zapomniał już o tym dziadostwie za ryżego i platpryszczy.

 6. Na tablicy ładne hasło – Las nasze wspólne dobro. W teorii, niestety, bo leśnicy to w oczach mają tylko pieniążki, które za wycięte drzewa przytulą. Nie mydlić nam mieszkańcom oczu, że to wcześniej planowana wycinka bo nigdy wcześniej nie wycinano takiej ilości. Dlaczego nie zaplanowano w każdym roku po trochu? Wtedy mozna wyciąć i od razu posadzić. A teraz? Wystarczy wejść do lasu i widać ile już wycięto. A niech szanowny leśniczy powie ile drzew posadzono. No ile? Bo tego nie widać. Wytną ile mogą ale nasadzeń się nie doczekamy albo doczekamy za parę lat. A lasu to dopiero nasze wnuki. Bo ważne są tylko pieniądze a nie nasze -mieszkańców zdrowie, czyściejsze powietrze. Tylko gdy już się ci z bożej łaski leśnicy obudzą z ręką w nocniku to już będzie za późno. Slogany w ustach to oni mają , jak to pięknie będzie, jaka to różnorodność będzie i tym podobne pier…fony. Tylko chapać, chapać tych pieniędzy ciągle mało a nasze zdrowie to już bardzo niechodliwy towar. Kto ich za to rozliczy? Nikt, bo to jest państwo w państwie

 7. Wszyscy którzy głosowali na PiS niech siedzą cicho. To dzięki wam tną lasy na potęgę. PiS wprowadził ustawy o gospodarce leśnej, na podstawie których można ciąć co się zechce i ile się zechce. Trzeba to tylko nazwać „plan zagospodarowania lasu’

 8. Ależ wkrótce, już niedługo, wyrośnie nam nowy las. I będziemy się nim cieszyć jak muzułmanin hurysami w raju. Głowy do góry mieszkańcy. Pamiętajcie o wyborach.

 9. Szkoda, że nikt z pseudo-ekologów nie widzi tego, że te lasy są w pewnym sensie przekleństwem Kędzierzyna i ograniczają jego rozwój. To jest właściwie miasto w lesie, ja nie mieszkam w Kędzierzynie ale wydaje mi się, że przesadzacie. Inne miasta nie mają aż tylu drzew wokół, a ich mieszkańcy jakoś żyją – pomijając już fakt, że te miasta się lepiej rozwijają, bardziej naturalnie, nie są ograniczone. Chcecie rozwoju miasta i narzekacie ale trzeba umieć pójść na kompromis. Albo mieszkać w lesie, albo patrzeć na rozwijające się miasto.

  • Jeśli nie jesteś mieszkańcem KK to swoje obserwacje schowaj sobie gdzieś bardzo głęboko.
   I dobrze napisałeś – „wydaje Ci się”, że przesadzamy.
   Nie, nie przesadzamy. Naokoło wszędzie ciężka chemia – Blachownia, Azoty, pole południowe z fabryką elektrolitu, kawałek dalej Zdzieszowice – dodatkowo zaraz przy osiedlu, w lesie, zrobiono przepompownię gazu – a ten pieprzy, że przesadzamy.
   Gdzie mamy mieszkać, człowieku? Na wysypisku śmieci, w centrum jednej wielkiej fabryki? KK i tak jest jedną wielką toksyczną beczką, w której nas się topi, a teraz dodatkowo wycinają lasy, które chociaż częściowo chroniły nas przed tym świństwem.

 10. Dajcie spokój z tą winą PIS ,przecież nasze nadleśnictwo to niezależna jednostka,nikt im nic nie każe,sami tną bo wiekszość kasy z tego procederu zostaje w nadlesnictwach własnie.
  A wiecie że w lasach Panstwowych jest zatrudnionych kilkadziesiat tys.pracownikow,na wypłaty musi być.

  • HAHAHA Darku, z całym szacunkiem ale nie masz pojęcia jak funkcjonują LP, to nie jest firma prywatna, to jest państwo w państwie, obecnie we władaniu przewodniej partii narodu.

 11. A niby kto wybuduje to blokowisko, pukni się w głowę. Dopuki nie pojawia się jacyś inwestorzy na polu południowym nie ma szans na rozwój miasta niemożliwości, zobaczcie ile ludzi jeździ do Ujazdu albo Gliwic gdzie lepiej płacą nie przyjmując zmowy płacowej do polityki firmy.

 12. Rychu,czy ty jesteś opóżniony??
  Zastanawiasz się czasem nad tym co wypisujesz??
  Chyba glupi nie jesteś,wieszesz że życie to nie czarno-biała kolorowanka?

  Pis to nie zaraza a rozwiązanie życiowych problemów to nie PO .

Skomentuj