Znane są przyczyny śmierci dwóch braci na osiedlu Piastów. Prokuratura umorzyła dochodzenie

2

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu umorzyła dochodzenie w sprawie tragicznego pożaru, który miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku na osiedlu Piastów.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w poniedziałek, 11 listopada 2019 roku w mieszkaniu w bloku przy ulicy Bolesław Śmiałego. Wezwani do pożaru strażacy podczas akcji znaleźli dwóch nieprzytomnych mężczyzn. Pomimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować 33- i 37-letniego mężczyzny.

Śledczy już na początku dochodzenia wykluczyli, aby do pożaru i śmierci mężczyzn miały przyczynić się osoby trzecie. Szczegółowe badania w tej sprawie zlecono biegłym z zakresu pożarnictwa.

– Z ich opinii wynika, że przyczyną pożaru miało być zapalenie się oleju podczas smażenia frytek, od którego następnie zajęła się boazeria. Wyniki sekcji zwłok wskazują, że mężczyźni zatruli się tlenkiem węgla – informuje prokurator rejonowy Eugeniusz Węgrzyk.

2 KOMENTARZE

  1. Zginęli bo byli pewnie pijani, zasnęli i tlenek węgla zrobił swoje. Trzeźwy człowiek zdązył by wezwać pomoc, uciec z mieszkania, a nawet probować gasić.

    • Dziękujemy za wytumaczenie nam co „pewnie” było przyczyną tej tragedii.
      Co byśmy zrobili bez Twojej trzeźwej oceny zdrzenia.

Skomentuj