Znaczny wzrost liczby pogrzebów na cmentarzach w Kędzierzynie-Koźlu. Te dane dają do myślenia

98

Od stycznia do końca października na komunalnych cmentarzach w Kędzierzynie-Koźlu pochowano 120 osób więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Takie dane pokazują, jak bardzo pandemia może oddziaływać na zdrowie i życie mieszkańców.

Niestety dane liczbowe nie są optymistyczne i pandemia coraz bardziej odbija się w statystykach. Gwałtownie rośnie liczba zgonów (bez rozróżnienia na przyczynę). W październiku 2019 roku w Polsce było ich 7678, a w 2020 roku 12257. To o 4 579 więcej niż rok temu.

W Kędzierzynie-Koźlu również widzimy takie tendencje. W okresie od stycznia do końca października 2020 roku odbyło się 430 pochówków na cmentarzu na osiedlu Kuźniczka, 99 na cmentarzu w Koźlu i 35 w Kłodnicy. To o 120 więcej niż w tym samym przedziale czasu w zeszłym roku.

Dzisiaj siedem pogrzebów, jutro kolejne siedem i tak ostatnio jest często. Bardzo dużo pochówków mamy w ostatnich miesiącach. Naprawdę przechodzimy trudny okres i mamy mnóstwo pracy – mówi Piotr Pabisz, dyrektor Miejskiego Zakładu Cmentarnego w Kędzierzynie-Koźlu.

Patrząc na statystki, warto mieć na uwadze fakt, że zgony pojawiające się w czasie pandemii nie muszą być wynikiem zakażenia na Covid-19. Pandemia sprawiła, że pacjenci mają utrudniony dostęp do lekarzy specjalistów. Diagnoza postawiona za późno, zwlekanie z uzyskaniem pomocy, chroniczny stres i napięcie to czynniki, które mogą mieć znaczący wpływ na życie wielu osób.

98 KOMENTARZE

 1. Serio? Teraz to płacz że pandemia i ludzie umierają, a kto nagłaśnia i szeroko opisuje kolejne protesty? Ludzie czy nie widzicie że rządzącym chodzi o skłócenie narodu? Wymyślają jakieś tematy zastępcze typu LGBT czy aborcja, a za tą zasłoną dymną wprowadzają kolejne podatki i przydzielają sobie nagrody. Zamiast dodatkowo obciążać służbę zdrowia zadbajmy o życie swoje i bliskich, izolujmy się i nośmy te maseczki. Realnymi problemami są ludzie którzy tracą pracę oraz przedsiębiorcy którzy muszą zamykać biznesy. Brakuje miejsc w szpitalach, wali się gospodarka a Wy dyskutujecie na światopoglądowe tematy. Obudźcie się! Obalmy razem ten rząd na wiosnę!

  • A jaka jest różnica między protestem i np. Galerią, w której przebywa kilkaset osób ? A autobusy, pociągi ?
   W innych krajach też są protesty i stąd wzrosty zakażeń ? Przestań w kółko powtarzać te bzdury, bo to nudne !

   • Tak jak napisałem powyżej, izolacja i maseczki. Niezależnie czy to protest, galeria czy komunikacja miejska. Bardziej chodziło mi o to że protesty raczej nic nie wniosą w obecnej sytuacji.

  • Ciebie zaraz obalimy a do tego 0,5 litra na rozruch. Najpierw lewizna nagania siewców zarazy a potem taki maślak, czy jak się tam wabisz będzie rząd obalał. Cbodzą stadami, zakażają ludzi a potem płacz. Przypomnij może baśń o zielonej wyspie za rządów plafonów. Chyba z pieluchą na tyłku wytedy biegałeś. Zasuwaj do urny wyborczej i głosuj jak ci coś nie pasi a nie poszczekujesz jak jork po dobrej imprezie. Twoja władza to miała gdzieś normalnych obywateli. Zapomniałeś już o zaciskaniu pasa. Tylko tyle miał ryży do powiedzenia ludziom.

   • Borowik czy jak się tam wabisz, rządy PO to czasy większego spokoju i brak autorytarnych zapędów rządu. Socjal był gorszy, ale nie było takich grubych afer jak teraz z respiratorami czy 70 mln Sasina. Obecnie jak jakiś szon dobrze pokombinuje to z 500+, alimentów i socjalu zarabia więcej siedząc na tyłku niż niejeden robotnik pracujący po 12h dziennie. Nie mówiąc już o tym że ten „dobrobyt” zaprowadzi nas do katastrofy gospodarczej. Dopiero zobaczysz jak będzie kiedy kolejne rządy będą musiały zacisnąć pasa żeby jakoś to naprostować. Na wybory chodzę, ale jak widać ludzi którzy mają wyprane mózgi przez TVP jest więcej. Widzę że powoli już demencja cię dopada, za niedługo sam zaczniesz pieluchy nosić.

    • Wymyśl coś bardziej kreatywnego a nie powtarzarz po kimś. Mozgy to pierze antypolska pseudostacja tvnPO24 od 5 lat, siejąc nienawiśc i chamstwo 24 godziny na dobę. Do tego dochodzą niemieckie brukowce typy wybiórcza, niuskwik itp. Demencje to masz chyba od urodzenia pędraku, nie wspominając o klapach na oczach. Platfiuty, które nie mają ludziom nic do zaoferowania tylko potrafią wyzywać jak to im źle. Żeby jeszcze za ich rządów byla tu jakiś raj to bym zrozumiał krytykę. Ale te tumany miały gdzieś zwykłych ludzi a o aferach nie wspomnę w porównaniu do tych pierdół co wypisujesz. Jakby ci klauni byli u władzy to już dawno kraj by rozgrabili a resztę by zlikwidowali.

     • Może przedstawisz to jakoś merytorycznie a nie serwujesz zwykły bełkot ćwierćinteligenta. Dla Twojej informacji nie oglądam wiadomości w TV, więc takie argumenty sobie zostaw dla innych. W tych czasach ważne jest żeby znaleźć bezstronne źródło informacji. Ale skąd ma o tym wiedzieć stary pierdziel czytający gazety i oglądający TV na okrągło. Nie było tak rozwiniętego socjalu, ale przedsiębiorczy ludzie mogli funkcjonować bez tego jarzma które teraz na nich zarzucił PIS. To oni ciężko pracują żeby budżet państwa wspałaniomyślnie wypłacił 500+ i inne socjale dla takich nierobów jak Ty.

  • Nic nie będziemy obalać, to musi trwać do końca PiS. Na wiosnę ktoś ma to sprzątać?? Daj spokój, kup więcej popcornu, zmień fotel na wygodniejszy i patrz z podziwem jak się gryzą na Nowogrodzkiej, bo inne lokalizacje to punkty poboru podatków.

   Po 5 latach samych sukcesów ja mówię: SPRAWDZAM !!!

  • Ale czy to do nich dociera…….. najlepszy min.zdrowia Szumowski przygotował nas na drugą falę wirusa ! I uciekł na kanary, Morawiecki- popełniliśmy małe błędy ! a tu cyk -premie w MZ po 20-30 tyś. jest dobrze ! Respiratory od handlarza bronią bez atestów i niesprawne leżą w magazynach…. Prof. kardiolog – z braku operacji od wiosny zmarło mu 60% pacjentów- nie doczekali ‚ a co z onkologią ————- Tragedia. A PISiory jest dobrze… super rząd,fachowcy………………. o budżecie nie wspomnę z litości

   • Tak, tak czerpaK, a PO wybodowało 100 000 przedszkoli :)))
    Ty weź przestań bredzić.

    Chcesz o budżecie pogadać ?
    To prosze bardzo:

    4 ostatnie lata rzadu PO – deficyt budżetowy 143 mld.
    4 ostatnie lata rzadu PIS – deficyt budżetowy 95 mld.

    I to mimo ogromnych wydatków socjalnych.
    A bezrobocie za PISu o połowę mniejsze niż za PO.
    Luka VAT również o połowę mniejsza.

    Ale głosuj pisofobie na PO :)))

    • Nie kompromituj się…………….. cytuję: Deficyt 95mld – mimo wydatków socjalnych !!!!!! czyli te wydatki socjalne na kredyt ! i kto to ma spłacać. Twoje wnuki i prawnuki. Będą pluć na twój grób i pytać dlaczego ich to spotkało.

     • Ty sie kompromitujesz po raz kolejny.
      Sparawdź sobie jak wzrosły wpływy np. z podatku VAT

      Ile wynosił budźet Polski za PO a ile za PIS.

      Człowieku ty nie masz o tym zielonego pojęcia.

     • A PIS przez 5 lat co zbudował od początku do końca ??? wycinają lasy i puszcze,sprowadzają śmieci z całej europy,,,,, ostatni arab w Janowie popełnił samobójstwo… a na największym lotnisku na świecie pasą kozy i pieniądze koszą za to……………Spółki giełdowe skarbu państwa minus 30% przez 5 lat………..jesteśmy bankrutami.

   • Teraz będziesz Tuska rozliczać? Teraz?! Co robi twój kochany Sasin, gdzie jest Szumowski i jego respiratory? Wyłącz TVP i włącz myślenie.

   • Tak jest Tuska rozliczymy pierwszego !!! Tak jak Harnasia rozliczymy.

    A zaraz potem podobnie stanie się z : Srebrny Kaczyński, Ziobro ta K**** j*****, Sasin Karta do Głosowania, Morawiecki Milion Elektryków Dronów i Domów, Zalewska likwidacja gimnazjum, Air Kuchciński, Beata Audi Wypadek, Antoni Parówka Smoleńska, Bierecki SKOK na Kasę, Jurgiel Szkapa z Janowa, wisienka na torcie Suski z zawodu perukarz z Teatru Narodowego, a co na dokładkę.

     • Rysiowi to czasami kolory tych tabletek się mylą,,,, albo dobrze nie naślini przed połknięciem……………………. ale mimo tego wie co pisze, a was to boli, wstydzicie się że głosowaliście na ZGP. dla niewtajemniczonych Z-zorganizowana G-grupa P-przestępcza. a i kościół się sypie i jego wartości…

  • Dochód budżetu Polski 2015 – 289 miliardów (dla niewiedzących za PO). Pis dochodzi do władzy i w roku 2018 już dochód budżetu Polski 380 miliardów . WIDZICIE o co ta cała WOJNA na ulicy .. o jaką kasę tutaj chodzi ???

    • Jest co kraść …. rodzina + A wydrukować te 100-200 miliardów to „tylko chwila” Dobrze że nie mają matrycy do druku EURO I DOLARÓW. Dongi i Juany chyba drukują bo Kim i chińczycy ich tak lubią ….. przypadek ???

   • Z tym wzrostem budżetu w ciągu roku to nie do końca jest taki wzrost. Wszystko zależy co i jak jest liczone. Zmieniała się metodologia liczenia, jest mnóstwo funduszy pozabudżetowych, które w metodologi Polskiej są w budżecie a nie są w metodologii UE.
    Morawiecki jako doradca Donalda Tuska z pewnością potrafi liczyć pieniądze. Potrafi robić świetne interesy z biskupami, już oficjalny pedofil Gulbinowicz jako jego przyjaciel preferencyjnie mu grunty sprzedawał.

   • Jakie ma znaczenie dochód do deficytu?:(, interpretuj proszę:Budżet 2020: 109,3 mld zł deficytu (ttps://www.parkiet.com/Gospodarka—-Kraj/308209925-Budzet-2020-1093-mld-zl-deficytu.html)
    Rok Dochody Wydatki Deficyt/Nadwyżka Deficyt w % PKB[13]
    2019[14] 400 535 255 000 414 273 014 000 –13 737 759 000 –0,7
    2018[15] 380 048 140 000 390 454 347 000 –10 406 208 000 –0,2
    2017[16] 350 414 702 000 375 768 453 000 –25 353 751 000 –1,3
    2016[17] 314 683 570 000 360 843 115 000 –46 159 545 000 –2,5
    albo piszecie z „pały” by komuś coś udowodnić albo lokalne animozje was zżerają, proszę o dane konstruktywne z podaniem źródła.

    • To podaj teraz deficyt za PO i porównaj.
     Podaj stopę bezrobocia za PO i za PIS i porównaj.
     Podaj lukę VAT za PO i za PIS i porównaj.
     Podaj wpływy z Vatu za PO i za PIS i porównaj.

     Czekamy :)

     • Wskaźniki makroekonomiczne będą zgodne z góry ustaloną odpowiedzią na stawianą tezę. Odpowiem :
      TERAZ jest kurła lepij niż za PO!!!

      I to bardzo dobrze, PO kradło a teraz PiS mniej i się jeszcze dzielo, kurła, kiedyś to było ino złodziejstwo, niczego nie było.

      PiS rozdał wszystko co było w worku, rozdał wyskrobaną lukę VAT, spadło bezrobocie, bo była światowa koniunktura, jednocześnie emigracja nie spadła, wstrzymano podniesienie wieku emerytalnego. Wiele branż bez Ukraińców by klękło. Jeśli spada bezrobocie, a spadało od lat już od PO+PSL, to jest więcej z podatków pośrednich i bezpośrednich spływających do kasy państwa. Jest więcej składek na ubezpieczenia, na tzw ZUS, ma tym samym mniejsza dziurę zasypywaną zwyczajowo z budżetu.
      Te wszystkie działania, cuda nastały dopiero w roku 2015 od razu haj nastała ZP, wcześniej była czarna rozpacz.
      A jak Polscy i Polacy otrzymali 500+ to już bal, szampan i truskawki.
      Ja nie wydałem tych 2x 500+ są i będą na gorsze czasy, które nadchodzą. To doskonałe eldorado, mleko i miód w Odrze nie będzie trwało wiecznie. Pozdrawiam kumatych, którzy potrafią liczyć swoje a nie wirtualne pieniądze w rządzie RP, które mi, Tobie niczego w życiu nie zmienią.
      Mniej TVP, Gazety Polskiej i mniej TVP Info, Radia 24 i Trwania.

      Jak to pierdyknie to ….

      Czy będzie marsz Prawdziwych Patriotów i Prawdziwych Polaków z hasłami miłości do wszystkich Polaków w KK??

     • Rychu ty wiesz, że hasło ”prawdziwi Polacy”to kłamstwo wymyslone i o podane przez TVN ?
      Oczywiscie, że nie wiesz, bo niby skad to masz wiedzieć :))

      W 2015 PIS wygrał wybory i pyk od razu pojawiła sie koniunktura :)))
      Zawsze jak PIS rzadzi to dziwnym trafem jest koniunktura :))
      No patrz pan jaki CUD :)))
      Ale z nich szczesciarze :))
      Nie to co PO pechowcy :)

      Ciekawe tylko, że dzis nie ma już koniunktury a bezrobocie wciaż małe, bo zaledwie 6%.

      A za PO 12% :)))

      ”Pomimo pandemii przeciętne wynagrodzenie w III kw. 2020 r. wzrosło o 4,8 proc. rdr i wyniosło 5168,93 zł”

      Po prostu TRAGEDIA :)))

 2. No daje do myślenia, daje. A to dlatego że pod przykrywką pseudo pandemii ludzie zostali bez opieki medycznej.Więc albo zgon z powodu nie leczenia albo zdechnięcie z głodu. A potem to już tylko szczepienia i samo poleci. Kiedy ludzie otworzą oczy i wyjdą na ulicę aby się przeciwstawić tej po wolnej eutanazji???

 3. Ale Pani Sabina popiera protesty i zachęca do ich uczestnictwa, a co tam niech słabsi odpadają przecież to nie moja rodzina. Najważniejsze że udzielam wywiadów, ładnie się prezentuje, uśmiecham do kamery a sprawy miasta co mnie to obchodzi… koziołki stoją, kwiatki kwitną jest ładnie w Moim królestwie…a ja jestem królewną i ludzie mnie lubią.
  Ale Nam się trafił fałszywy Prezydent.

 4. To nic dziwnego skoro nie można się dostać do lekarza, przychodnie pozamykane, lekarze „leczą przez telefon” i jeszcze za to kasę biorą, szpitale nie robią planowych operacji, pacjenci są wożeni w karetkach ze szpitala do szpitala. Dodatkowo jeszcze jakieś „spacery” siewców śmierci, kwestia czasu kiedy służba zdrowia stanie się niewydolną i zwłoki będą leżeć na ulicy.

 5. Dostęp do służby zdrowia został praktycznie zamknięty , więc ludzie umierają na potęgę . To się nazywa choroba współistniejąca.

 6. Ale towarzysz wymyślił. Obalić to ty możesz najwyżej bełta w bramie, albo samego siebie. Boli zabranie niezależnych dodatków do milicyjnej emerytury? To dobrze, bo ma boleć.

  • Haha, oj nie trafiłeś. Więc według ciebie jak nie jestem z prawa to oczywiście muszę być z lewa tak? Tylko CENTRUM chłopie! Skrajna prawica i lewica to oszołomy.

  • Rok do roku o 40 % zmarło więcej osób- to nie pora roku to dobra zmiana i najlepszy minister zdrowia w historii ludzkości ! a 2 Miliardy na propagandę się znalazło…………. od 2015 starsi ludzie padają jak muchy z pięknymi hasłami na ustach : np. wina Tuska. AMEN

    • A żebyś wiedział że od 2015 roku śmiertelność rośnie….. taka strategia ratowania ZUSu…… a to że budżet MZ rośnie tz. że mają więcej do swojej kieszeni-złodzieje. Zorganizowana grupa przestępcza …. w skrócie PIS

     • Smiertelnosc rosł i bedzie rosnać ale to nie przez to , że wygrał PIS :))
      Weź gosciu nie osmieszaj :))

      Społeczeństwo sie starzeje, jest coraz więcej ludzi w podeszłym wieku, więc to normalne, że smiertelnosc musi rosnać.

      No ale takiego czerpaka to nie do ogarnięcia.

  • A teraz 80% ludzi prywatnie kombinuje jak tu kostuchę oszukać…………… podła zmiana .A ośmiorniczki za 8zeta za porcję mogę ci zaserwować….ale póżniej -W*********ć

  • Jak ja tęsknie za aferami o jedzenie ośmiorniczek. To cię boli, ale 70 mln w błoto, albo respiratory które teraz mogłyby ratować życie to oczywisty sukces obecnego rządu. Nie mówiąc o człowieku który latał samolotami jak taksówką.

   • Ciebie bardzo boli te marne 70 milionów ?

    Ale dziesiatki MILIARDÓW utraconych za rzadów PO już cie nie boli.
    Mafie vatowskie i paliwowe szalały a budżet tracił MILIARDY.

    Sprawdź sobie jaki był deficyt za PO a jaki za PIS

    A i przypomnij sobie jak Tusk a przede wszystkim Borusewicz latał żeby pieska wyprowadzić.

     • Ta sa FAKTY i twarde dane.
      Kazdy sobie może sprawdzic.

      Ale do takich jak ty nic nie dociera.
      To jest dopiero żałosne jak można być zaslepionym i ignorować oficjalne dane.

     • gabscon 9 listopada 2020 at 22:21
      twarde dane to wysyłasz do oczyszczalni o poranku. reszta to paski z tvpinfo.

      Cóż za ”merytoryczny” post :))
      Ciekawe, że tym danym nikt nie zaprzecza.

      Poza takimi typami jak ty :)

  • A teraz serwują sobie np. nie przeprowadzone wybory za grube melony. Ty też się dołożyłeś, Jędrusiu. Przelicz te miliony na ośmiorniczki, pewnie byś ludność Europy nakarmił. Sieroto.

 7. Dążą do tego abysmy wszyscy sie zarazili,uważajcie rozwalą cały kraj.To było do przewidzenia,do wiosny niema co czkać,na wiosne będzie za pózno.

  • To kto ma teraz to odbudować i ogarnąć ten syf? Obecnie nie ma żadnej mocnej opozycji. Znowu to będzie budowanie czegoś od złej strony.

 8. Panie redaktorze nasilenie zgonów nastąpiło dopiero od września. Do tegoż miesiąca liczba zmarłych była mniejsza niż zeszłego roku. Brak pomocy medycznej i tzw. teleporady zbierają swoje żniwa. A covid to tylko przykrywka dla lekarzy, którzy niejednokrotnie mają tych zmarłych na sumieniu za nieudzielenie pomocy.

 9. No nie wiem czy to tak ta pandemia jest temu winna. Nie zapominajmy że seniorzy zostali bez opieki lekarzy specjalistów. Zostały odwołane planowe operacje. Do tej pory moja mama(ponad 70 lat) mogła zadzwonić do ośrodka podać jakie potrzebuje leki. I odebrać na drugi dzień numer e-recepty. Wczoraj powiedzieli jej w ośrodku, że musi przynieść wypisane leki, i wrzucić do skrzynki przed przychodzić. Gdy powiedziała że przecież ma ponad 70 lat, i nie może wychodzić z domu , usłyszała a kto pani robi zakupy. No córka albo wnuczka. Ok mogę to zrobić, ale jak ja wyląduje z córka na kwarantannie, kto jej pomoże. Nosz kur… I tak wyglada pomoc seniorom. No chyba że o to chodzi, żeby ich uśmiercić.

 10. Ależ prywatnie lekarze bardzo chętnie przyjmuja :)

  I szanowni forumowicze zauważcie 1 rzecz.

  Czy rzadzi PIS,PO czy SLD ZAWSZE ministrem zdrowia…LEKARZ.

 11. W kwestii formalnej @Axel. Z tego co wiem to – pani redaktor Alina Nowicz NIE JEST panem – co widać też na załączonym obrazku😁 😀
  Tak mi się w każdym razie wydaje😉

 12. Pół wieku temu Kędzierzyn był miastem młodych małżeństw z dziećmi. Teraz jest miastem emerytów. Nieunikniony jest wzrost liczby zgonów z roku na rok. Czy ktoś może podać aktualną średnią wieku mieszkańców Kędzierzyna?

 13. A jak tam z bezpiecznym żłopaniem kranówy wprost z wylewki ?
  W Pawłowiczkach już wykryto groźną bakterię w sieci wodociągowej.
  A kiedy u nas będą przeprowadzone badania ?

 14. Już 5 lat rozliczają i sprowadzają wrak samolotu i co w tym kierunku zrobili. Komisje psedofachowcow i doją ile się da. I taka ich polityka.

 15. My POKO i cała TOTALNA OPOZYCJA. Władzy nie mamy po „spacerach.” Nie udało się. Trudno. Służba zdrowia pada po „spacerach” i jest ogłoszony stan wyjątkowy. Kasa wpada przedsiębiorcom bo im należy. A tak by nie dostali i nie mieli bo interes kiepsko idzie podczas pandemii. Po wszystkim mamy KASĘ, rozwalamy PIS, jesteśmy z powrotem przy KORYCIE i ponownie są możliwości na prawdziwą KASĘ !!!
  Piękne :)) Prawda ??? :))

 16. A jak tam redaktorze spacer aborcyjny po mieście?Tyle foci a dziś bryndza.Czyżby nauczycielstwo i prezydenctwo razek z kulturalno oswiatówką nie dotarli? Może uwierzyli ,ze nie są niesmiertelni.Brakuje mi tych buzi na zdjęciach.

 17. Zabija benzen, rak , wylewy i zawały, a nie wirus. Może wirus głupoty zabija co niektórych. Z oficjalnych danych na wirusa od marca do teraz zmarło około 300 osób w całej Polsce.

 18. Na powikłania pogrypowe do wiosny umrze 3razy więcej chorych niż covida ,bo ludzie już zapomnieli że grypę trzeba przeleżeć aby się wyleczyć.ale co tam wpisze się covida.

  • A jak rząd PiS zadbał o odpowiednią liczbę szczepionek przeciw grypie??? Starczy choć dla 20% emerytów?? Powiem Ci nie starczy…

 19. Do wyznawców PiS i kawalera z kotem:

  Jeśli jest tak zajebiście dobrze bo PO+PSL od 5 lat nie jest u władzy, to czemu jest aż tak źle??

 20. Spoko nienawistne lewackie pokemony jest takie trafne powiedzenie, że kundle szczekają, a karawana i tak idzie dalej.
  Pozdro, wyjcie sobie dalej może wam ulży.

 21. Przeczytałem dziś o mafii VAT, ponoć PiS ją zwalczył, a tu ZONK, ma się świetnie i działała w ministerstwie PiS, jaka szkoda…
  Niestety z niewiadomych przyczyn proces został utajniony, jakie to przyczyny??? Ach koledzy Banasia w tym działali, no cóż, jaka szkoda, że POKO, lewactwo nic się nie dowie jak PiS w biały dzień okrada państwo na handlu drewnem i świecidełkami z Czechami.

  • Tak, tak, czytaj dalej wyborcza czy inne onety :)))

   A prawda jest taka, że:
   Za PO luka VAT rosła i miliardy złotych płynęły szerokim strumieniem do złodziei.
   Przyszedł PIS i cud: luka VAT zaczęła się zmniejszac.

   Co wiecej deficyt budżetowy też zaczał maleć i z 40 miliardów za PO spadł do 10 i 13 miliardów w ostatnich 2 latach.

   Nagle również sprzedaż paliw wzrosła gwałtownie.
   Ale za PO ciężarówki z lewym paliwem wjeżdżały do Polski hurtowo.

   Orlen zwiększył zyski 11 razy.

   I bezrobocie spadło z 12% za PO, do 6% obecnie.

   Wpływy z podatku Vat przez 6 lat rzadów PO utknęły na poziomie 120 miliardów i nie rosły jakos.
   Przyszedł PIS u wpływy z VAT skoczyły do 180 miliardów.

   To tak z grubsza tylko :)

   A Ty Rychu dalej czytaj onety i inne lewackie portale i żyj dalej w soim urojonym swiecie :)))

 22. Smiertelnosc rosł i bedzie rosnać ale to nie przez to , że wygrał PIS :))
  Weź gosciu nie osmieszaj :))

  Społeczeństwo sie starzeje, jest coraz więcej ludzi w podeszłym wieku, więc to normalne, że smiertelnosc musi rosnać.

  No ale takiego czerpaka to nie do ogarnięcia.

  • A Ziemia jest płaska, udowodniono mi to na YT, bo do tej pory myślałem, zgodnie z wiedzą niemieckiego uczonego Kopernika, że to prawie kula.

   BTW:
   W sumie dobrze, elektorat PiS wymiera w zastraszającym tempie.

   • W ogóle nie dziwie sie , że wierzysz, że ziemia jest płaska :))
    O elektorat PISu się nie martw :0
    Prędzej ty umrzesz niż elektorat PISu :)))

Skomentuj