Zmieniając wygląd, zmienią całe swoje życie. Jedna z pań przejdzie całkowitą metamorfozę.

14

Za gruba, za chuda, nieatrakcyjna, zaniedbana, mało seksowna, po prostu brzydka. W ten sposób mówi o sobie wiele kobiet. Czasami wystarczy zadbać o siebie, odwiedzić specjalistów, zmienić fryzurę, strój i dietę, aby poczuć się znowu pięknie. To wszystko serwuje niezwykły społeczny projekt skierowany do pań, które poddadzą się całkowitej metamorfozie.

Przed kobietami w ciągu całego życia jest wiele wyzwań, muszą spełniać się m.in. w roli żony, matki, babci, pracownika i strażniczki ogniska domowego. Nie jest to łatwe i niestety często to właśnie siebie stawiają na ostatnim miejscu. Zmęczone, zabiegane i co się z tym wiąże – zaniedbane. Wiele pań zapomina o swojej kobiecości, borykając się z niską samooceną i różnymi kompleksami.

To właśnie do takich kobiet, ale również do tych, które dotknęła ciężka sytuacja życiowa lub po po prostu poczuły chęć zmiany, skierowana jest niezwykła inicjatywa społeczna. Akcja prowadzona jest na Facebooku pod nazwą metamorfoza#odnowanowa i skierowana jest do pań, które pragną zmiany w swoim życiu, nie są zadowolone ze swojego wyglądu i chcą w końcu poczuć się piękne. Pierwszym krokiem do zmiany może być właśnie zgłoszenie się do metamorfozy.

Pomysł na przeprowadzenie akcji zrodził się w głowie Szymona Bugiel znakomitego fryzjera i kosmetologa estetycznego z Kędzierzyna-Koźla.

– Inicjatywa jest po to, aby zmienić życie wybranej przez nas kobiety. Chcemy, aby poczuła się dobrze sama ze sobą, aby odzyskała wiarę w siebie i odkryła swoje piękno. Wymyśliłem projekt, angażując kilku świetnych specjalistów z branży. Chcemy przeprowadzić całkowita zmianę u pani, którą wybierzemy. Zmienimy jej włosy, sylwetkę, brwi, rzęsy, paznokcie, poprawimy kondycję skóry i zrobimy sesje zdjęciową. Pani nie poniesie żadnych kosztów, musi tylko do nas dojechać i trzymać się zaleconej diety. To może być kobieta, która ma ciężkie życie i nie może sobie pozwolić na taka metamorfozę, ale również może to być osoba, która ma ułożone życie i potrzebuje takiej zmiany bo na przykład coś się wydarzyło. Wciąż czekamy na zgłoszenia, aby wybrać odpowiednią osobę – mówi Szymon Bugiel.

Metamorfozę przeprowadzą prawdziwi profesjonaliści. Wśród nich znaleźli się Szymon Bugiel – kosmetologia estetyczna, Roksana Wojciechowska – dietetyk, Izabela Babińska – fryzjer, Alicja Gorczyńska – stylistka, Dagmara Antczak – stylistka paznokci, Patrycja Jelińska – wizażystka i stylistka rzęs, Jarosław Kozłowski – fotograf.

Aby się zgłosić do projektu wystarczy wysłać swoje zdjęcie bez makijażu i zdjęcie całej sylwetki na adres mailowy metamorfoza.odnowanowa@gmail.com do 6 października bieżącego roku. Szczegóły akcji na Facebooku.

14 KOMENTARZE

  1. Boshee, widzisz i nie grzmisz, faktycznie ten od kosmetyki estetycznej wpadł w gniazdo szerszeni. Kosmetolog to raczej po studiach specjalistycznych musi być, tutaj widać na płatnych kursach się skończyło. ‚…Gdzie Ci mężczyźni…’

  2. szkoda, że nikt nie pochwala podjętej inicjatywy tylko opluwanko osoby której wygląd nie każdemu pasuje (i nie musi ) ale to nasze narodowe hobby jak widzę, zgnoić, obrazić wyśmiać…

Skomentuj