Zmiany we władzach Grupy Azoty ZAK. Mateusz Filipowski powołany do zarządu firmy

14

Podczas posiedzenia w dniu 5 stycznia 2023 r. Rada Nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. odwołała delegowanie Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Pana Mateusza Magdziarza do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., ze skutkiem od dnia 6 stycznia 2023 r. Ponadto powołała z dniem 16 stycznia 2023 r. Pana Mateusza Filipowskiego w skład Zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. na funkcję Członka Zarządu.

Pan Mateusz Filipowski posiada doświadczenie w realizacji projektów nadzoru budowlanego i działalności inwestycyjnej. Od 2021 roku był kierownikiem Wydziału Nadzoru Budowlanego w PGE GIEK Elektrownia Opole. W latach 2014-2021 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. technicznych i inwestycyjnych w spółce Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. w Opolu.

 Skład Zarządu Grupy Azoty ZAK od 6 stycznia 2023 r.:

Filip Grzegorczyk – Prezes Zarządu,

Artur Kamiński – Wiceprezes Zarządu,

Bolesław Goranczewski – Członek Zarządu,

Jakub Gładysz – Członek Zarządu.

 

Skład Zarządu Grupy Azoty ZAK od 16 stycznia 2023 r. :

Filip Grzegorczyk – Prezes Zarządu,

Artur Kamiński – Wiceprezes Zarządu,

Bolesław Goranczewski – Członek Zarządu,

Jakub Gładysz – Członek Zarządu,

Mateusz Filipowski – Członek Zarządu.

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

14 KOMENTARZE

 1. To ten odwołany dostał i jeszcze będzie dostawał jakieś piniondze z ZAK? Bo chyba jeszcze musi jakieś darowizny zrobić na partię matkę. Oczywiście te zgodne z prawem.

  • Karuzela trwa 🤦😠😱 bez skrupułów, skrępowania i poczucia przyzwoitości. Będzie piękna pozycja w CV i gruby portfel👌 na cześć i chwałę wyborców.

  • A dlaczego się dziwisz!!! Nic nie musiał robić w WIKU, później przeszedł do elektrowni gdy skończyła się rozbudowa EC Opole, teraz chyba przyszedł za wcześnie bo pracę na nowym bloku energetycznym jeszcze trwają i o kurcze, trzeba będzie podejmować trudne decyzję.

 2. Miesiączka minęła i kolejna zmiana na stanowisku. Co miesiączkę ten sam spektakl się powtarza. Niezły bajzel mają w tym grajdole.

 3. Kadra kierownicza i załoga ciężko pracują.A w Zarządzie i Radzie Nadzorczej cyrk odstawiają,ich członkowie to w ogóle wiedzą gdzie pracują i jaki maja zakres obowiązków??
  Skaczą tak sobie,z miasta do miasta,z cukrowni do chemii,do górnictwa z hutnictwa,z dyrektora szkoły do lotnictwa.
  To są nieprzeciętnie zdolni i wszechstronnie wykształceni ludzie.Na każdym stanowisku dają radę.

  • Zabawa pomiędzy frakcjami lokalnymi w połączeniu z rozgrywkami centralnymi. Merytoryki w tym brak. Wyniki firmy i jej rozwój jeszcze leci na fali, bo załoga + kadra niepolityczna pracująca od lat w zak jeszcze ciągnie ten zakład do przodu.
   Nikt już nawet nie pyta, co to za następny koleś, bo wszyscy wiedzą, że za chwilę zniknie – prawdziwa praca dzieje się niżej.

 4. Żaden bajzel tylko kupczenie. Przecież to sympatyk Jakiego czyli Solidarna Polska ze Stołkami. Jak Jarek chce mieć kasę z KPO to musi jeszcze dorzucić stołków. Za chwile Zybi zgodzi się i wytłumaczy swoim że tak trzeba. Najgorzej będzie mieć z Kowalskim.

  • Ten chłop to w ogóle jest oderwany od rzeczywistości, gdyby nie poparcie szefa popapranca już dawno skończył by w jakimś grajdole, co wywiad czy wypowiedź to wieksza żenada.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj