Zmiany w zasadzie „godziny dla seniorów”. Nadal obowiązują, ale nie przez cały tydzień

8

Rząd zdecydował się na złagodzenie niektórych restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Jednocześnie wprowadzono istotną zmianę w zasadzie „godziny dla seniorów”.

Od dzisiaj ponownie możliwy jest wstęp do parków i lasów. Nadal jednak nie można się grupować. Zamknięte pozostają place zabaw. Złagodzono restrykcje związane z handlem. W sklepach może przebywać więcej klientów. Utrzymano „godziny dla seniorów”, jednak zasada została zmieniona.

Dotychczas w dniu otwarcia placówki handlowej od godz. 10 do godz. 12 na jej terenie mogły przebywać wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia. To najbardziej zagrożona koronawirusem część społeczeństwa. Uznano, że w ten sposób zmniejszone zostanie ryzyko zarażenia.

W niedzielnym rozporządzeniu rządu łagodzącym restrykcje ukazała się zmiana, która od 20 kwietnia ogranicza funkcjonowanie „godzin dla seniorów” jedynie do dni powszednich – od poniedziałku do piątku. Głównie więc w soboty będzie można wybrać się na zakupy nie zważając na ograniczenia wiekowe, większość niedziel pozostaje bowiem niehandlowych.

8 KOMENTARZE

  1. Zabronić im wejścia do sklepów w godz. 12:00-10:00.. Inaczej ta zasada jest całkowicie bez sensu i tylko niepotrzebnie ogranicza innych ludzi.

  2. Ostatnio po pracy podjeżdżam pod sklep godzina 14.30, payrze stoi w kolejce około 15 osób z czego 10 to emeryci. Noż kurcze, proszę państwa skoro siedzicie w domach to wybierzcie się rano na zakupy a nie kiedy inni konczą pracę i wtedy udają się na zakupy

  3. Skończyć pseudo pandemie, usunąć nierząd, wiecie co grozi przy dłuższym chodzeniu w maseczce? Wdychacie dwutlenek węgla zamiast wydychac, im dłużej chodzicie tym wiecej bakterii pochłaniacie, za mało tlenu dostaje się do płuc, plus gorąco w niej jest… a wy sie mandatu boicie. Nie szkoda zdrowia?

  4. Emeryci i niepracujący idą do sklepu między 15.30 a 18.00 po prostu lubią spotykać się z zabieganymi, pracującymi ludźmi, a czegoś takiego nie można zabronić.

Skomentuj