Zmiany w zarządzie Grupy Azoty ZAK S.A. Rada nadzorcza odwołała prezesa Sławomira Lipkowskiego

15

Na dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. podjęto decyzję o odwołaniu ze stanowiska dotychczasowego prezesa firmy Sławomira Lipkowskiego.

Sławomir Lipkowski kierował firmą przez ostatnie trzy lata. Decyzja o jego odwołaniu z funkcji zapadła podczas dzisiejszego posiedzenia rady nadzorczej spółki. Decyzją rady prezesem zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. został Artur Kamiński, dotychczasowy wiceprezes spółki. W składzie zarządu pozostaje również Bolesław Goranczewski.

Komunikat Grupy Azoty ZAK S.A.

Podczas posiedzenia w dniu 26 kwietnia 2021 r. Rada Nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. odwołała Prezesa Zarządu Pana Sławomira Lipkowskiego ze składu Zarządu Spółki. Jednocześnie Rada Nadzorcza powierzyła Wiceprezesowi Zarządu Spółki Panu Arturowi Kamińskiemu pełnienie funkcji Prezesa Zarządu do momentu zakończenia postępowania kwalifikacyjnego na Członka Zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Obie powyższe decyzje Rady Nadzorczej wchodzą w życie z dniem 26 kwietnia 2021 r.

15 KOMENTARZE

 1. Hmmm no to przyszła kryska na matyska.Tak wojował z załogą,tak był nie ugięty że mu podziękowali.Miejmy nadzieję że następca nie popełni takich błędów.

 2. Odszedl wspanialy fachowiec, niezastapiony menadżer i wizjoner nowoczesnego przemyslu. Zaklad od 40 lat nie mial takiego Prezesa i nie bedzie latwo znalezc jego nastepce. To ogromna strata dla polskiej chemii.

 3. Towarzysze, ludu pracujący Zakładów Azotowych. My Partia z dumą dziękujemy prezesowi za niewątpliwe osiągnięcia w zarządzaniu Zakładem. To dzięki jego wysiłkom i oddanej Załogi osiągnęliśmy wzrost produkcji na wszystkich oddziałach. W tym trudnym czasie udało się stawić czoło wszelkim przeciwnościom. To dzięki mądrości i pracowitości Prezesa osiągnęliśmy sukces. Jesteśmy przekonani, że taki Człowiek powinien podejmować nowe wyzwania i takie mu szykujemy. Zakłady, będące na ścieżce ugruntowanego wzrostu będą oczekiwać na nowe nasadzenia. Załogę uprasza się o spokój i opanowanie, nic złego się nie dzieje. Trwają prace nad poszukiwaniem nowego Prezesa, który będzie równie wysokiej klasy managerem. Nasza Partia ma szerokie kadry fachowców, pozostaje jedynie kwestia czy tym razem kostka wskaże kandydata koalicjanta PR czy SP lub bezdyskusyjnie będzie to Nasz Człowiek (wg doktryny TKM).

  • O Rychu szaleje za dużo płynu Lugola się nachlał bo sądził że to ruska coca cola. Od tego mu czaszkę próchnica zżera. Do tego brak organu służącego do logicznego myślenia co widać w powyższym tekście.
   No cóż Rychu tobie już dziękujemy i lepiej kop swe rowy o których wszędzie się chwalisz różnie się podpisując.

 4. A najlepsze jest to ,że ludziom żałują paru groszy pod pretekstem ,że jest pandemia , ale jak jeden z drugim prezesem przytuli odprawę , to żaden nie powie ,że jest pandemia ,tylko że mu się należy bo tak miał zapisane w kontrakcie .

 5. Panie nowy prezesie Arturze,błagam,dej parę zloty podwyżki bo majonez podrożał i wywóz śmieci też.
  Nie bądź taka żyła jak Sławek.

Skomentuj