Zmiany w zarządzie Grupy Azoty ZAK. Podjęto uchwałę o odwołaniu wiceprezesa Bogdana Tomaszka

42

Podczas posiedzenia w dniu 14 października 2022 roku Rada Nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. podjęła uchwałę o odwołaniu wiceprezesa zarządu Bogdana Tomaszka ze składu zarządu Spółki.

Jednocześnie Rada Nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na Członka Zarządu Spółki. Ogłoszenie znajduje się na stronie internetowej Spółki w zakładce Przetargi i ogłoszenia.

Obecny skład Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. przedstawia się następująco:

Filip Grzegorczyk – Prezes Zarządu,
Artur Kamiński – Wiceprezes Zarządu,
Bolesław Goranczewski – Członek Zarządu,
Jakub Gładysz – Członek Zarządu.

42 KOMENTARZE

 1. Zostawił po sobie jakieś osiągnięcia??

  Zapytam tutaj pochlebców PiS’u pracujących w Azotach. Tu nie musicie się bać mówienia źle o firmie.
  Czy w zarządzie kędzierzyńskich Azot jest ktoś z Kędzierzyna ??

  • Uważasz że władze przedsiębiorstwa powinny być z miasta w którym funkcjonuje dane przedsiębiorstwo?
   Kiedy myślę że już większych glupot nie możesz spłodzić zaskakujesz nową.
   A Bogdan Tomaszek zostawił po sobie firmę w rozkwicie,z nowości to buduje się Laboratorium Paliw Alternatywnych .
   Za PO nie było żadnych znaczących inwestycji i marne pensje.

    • Chyba ze złotą posypką ten twój chleb jest. Albo to jakiś grzmot kilogramowy czy większy. Dobre chleby za 3 zeta są w sklepach o wadze 400g więc przestań pierdzieć od rzeczy. Za platfusów miałaś 5 zł na godzinę przy dobrych wiatrach, to te 3 zł za chleb to był skandal. Chciałaś być błyskotliwa jak salceson a wyszło jak zawsze. Przestań się ośmieszać publicznie.

   • A dlaczego podjęto tematu PO ?? Wytłumacz mi bo nie rozumiem…

    Usiu, szerzysz propagandę sukcesu, ku uciesze nowego Zarządu.

    „We wtorek, 26 lipca 2022 r. kędzierzyńska spółka Grupy Azoty zawarła umowę z generalnym wykonawcą Laboratorium Paliw Alternatywnych. Inwestycja jest elementem realizacji Strategii Grupy Azoty na lata 2021-2030, w tym projektu Zielone Azoty.”

    Buduje się, co nie znaczy że to zasługa tylko zastępcy „CEO”. Koniec inwestycji, jeśli dojdzie do skutku przy wzroście kosztów realizacji projektu, to przyszły rok.

    Dziwi mnie sens takiego wydatku, jeśli identycznymi zadaniami zajmują się renomowane uczelnie w tym nawet krajowe. Chyba, że jest to powrót do celu powstania Hydrierwerke Kandrzin jaki był na tym miejscu. Co by oznaczało, że „historia lubi się powtarzać z tym, ze jako FARSA”. Cytuję jedynie słowa klasyka niemieckiego Karola Marksa.

    • Jaka propaganda sukcesu?
     Byłeś ostatnio na terenie zakładu,kiedykolwiek byłeś? Mądrala cholerny,g…wie ale w każdej sprawie głos zabiera.Krytyk wieczny.

     • Byłem ostatnio ze 2 lata temu, co widać to … dużo wolnego miejsca na instalacje fotowoltaiczne… zakład się zwija. Za Niemca było większe zatrudnienie i produkcja. Że nie wspomnę ilu pracowników było za komuny, my PiS chcemy by wrócił gierkowski rozkwit.

   • A co z inwestycją na wydziale energetyki??? Głupoty to Ty piszesz. Wcale się nie inwestuje. Za chwilę serce zakładów w postaci energetyki przestanie bić. Jak dobije do końca roku to będzie cud. Kto na energetyce jest z wykształceniem energetycznym na „stołku”

 2. Zostawił w rozkwicie. To brzmi tak idiotycznie, jak wypowiedź Kowalskiego w RMF. Że wielu polityków chce przystąpić do SP. I że mają świetnego lidera Ziobrę

 3. Nieprawda. Akcje tzw pracownicze za PO były po ok. 20 zł.
  A instalację fotowoltaiczną o mocy 1 MW już uruchomiono. 1 MW to zasilanie ok. 200 domków jednorodzinnych. Mało to nie jest.

  • Alina puknij się w czoło. Sprawdź notowania giełdowe. Tyle w temacie akcji. 1MW to jest wielkie nic. Może wystarczy na zasilenie kompresora. Zresztą jeżeli kupno małej instalacji fotowoltaicznej to według Ciebie osiągnięcie, to sorry. Faktycznie osiągnięcie na miarę rządów PiS

   • Czasy gdy akcje gwałtownie skoczyły to była szachrajska próba prywatyzacji ZAK przez giełdę. Próbowano sprzedać Azoty za ok. 200 mln zł, gdy na rachunkach bankowych było więcej kasy. Po nieudanej próbie akcje wróciły do kwoty nominalnej ok 20-25 zł.
    Przypominam, że pracownicy dostawali pakiet 160 akcji, które potem przekonwertowano na 800. I cena ok. 20 zł dotyczy tych po konwersji.
    A co do mocy instalacji fotowoltaicznej to przypomnę chińską mądrość że aby dojść do celu trzeba zrobić kiedyś ten pierwszy krok. Właśnie to zrobiono w ZAK pod zarządem m.in. naszych kędzierzynian Bogdana Tomaszka i Jakuba Gładysza.

    • Alina nie rób z siebie totalnej idiotki. Kilka lat regularnego wzrostu ceny na giełdzie nazywasz szachrajka robota. Pomijam idiotyczny slogan prywatyzacji przez giełdę i zresztą wszystko co piszesz. Zajmij się lepiej benzenem.

     • Ustalmy o czym my właściwie rozmawiamy.
      1. ZAK S.A. miały akcje których właścicielem w ok 94% był Skarb Państwa a nieco ponad 6% przekazano pracownikom i emerytom.
      Pracownicy dostali po 160 akcji, które później przeliczono na 800 zachowując ich łączną wartość.
      2. Nigdy akcje ZAK nie były na giełdzie. Kupiły je (te 96%) Azoty Tarnów a ostatecznie ZAK w ten sposób wszedł do Grupy Azoty.
      Grupa Azoty jest notowana na giełdzie.
      3. Jeśli ja mówię o cenach akcji ZAK to mówię o cenie po jakiej można było sprzedać te pracownicze akcje ZAK. A jeśli Ty podajesz i analizujesz notowania akcji Grupy Azoty to nie łącz ich wartości ze sposobem zarządzania jednego z kilkunastu podmiotów tworzących Grupę Azoty.
      4. Była propozycja wprowadzenia akcji ZAK na giełdę (prywatyzacja przez giełdę) ale z tego zrezygnowano.
      5. Była również daleko zaawansowana próba sprzedaży ZAK niemieckiej firmie PCC ale (tu trzeba pochwalić za czujność PO) nie dopuszczono do tej nieopłacalnej transakcji.
      6. Tak przy okazji to prawie 20% akcji Grupy Azoty ma rosyjski biznesmen Wiaczesław Mosze Kantor (firma Acron) i pobiera corocznie potężne dywidendy.
      7. Benzenem przestałam się zajmować (podobnie jak Senator Godyla i działacze ekologiczni z KK) gdyż doszłam do wniosku, że jeśli mieszkańcy Sławięcic i Blachowni oraz ich radni i działacze nie widzą potrzeby mierzenia u nich stężeń benzenu (mimo, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na wielokrotnie wyższe stężenia niż pokazuje to stacja na Piastach) to nie można tych ludzi uszczęśliwiać na siłę. Może życie w niewiedzy jest spokojniejsze. A glejaki? No cóż nawet tego nikt nie podaje do wiadomości publicznej.

     • Tego typu inwestycje są długotrwałe ale kiedyś trzeba było zacząć.
      „Zgodnie z realizowaną przez Grupę Azoty nową strategią do roku 2030, konsekwentnie prowadzimy działania w kierunku osiągnięcia statusu wytwórcy energii zeroemisyjnej. Inwestycje w obszarze OZE chcemy realizować głównie na własnych aktywach, czego potwierdzeniem jest wybudowana instalacja. Dywersyfikacja źródeł energii i zwiększenie udziału „zielonej energii”, to krok w stronę zmniejszenia śladu węglowego w naszych produktach – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.”
      Tak, że pożyjemy, zobaczymy. Jak na początek dobra psu i mucha (moc 1 MW, a rocznie 970 MWh energii).

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj