Zmiany w szefostwie Grupy Azoty ZAK. Nowym członkiem zarządu dr Bolesław Goranczewski

14

6 grudnia 2018 r. rada nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A., w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, powołała dr. Bolesława Goranczewskiego na członka zarządu spółki.

Uchwała wchodzi w życie z dniem 7 grudnia br. Nowy członek zarządu posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych, do tej pory pełnił w Spółce funkcję Dyrektora Jednostki Biznesowej Energetyka.

W składzie zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. pozostają: Sławomir Lipkowski – prezes zarządu, Artur Kamiński oraz Sławomir Brzeziński – wiceprezesi zarządu oraz Kamil Bortniczuk – członek zarządu.

14 KOMENTARZE

 1. a jakie są kompetencje nowego WYBRAŃCA ?? Z kim ćwierka??
  gowiniarze, piSiorowcy czy ziobrzyści?

  Ponoć jest ekspertem od restrukturyzacji, wdroży: praca dla swoich

 2. może z tej samej klasy co pan Ch. bohater KNF – też ekonomiczny doktor, a nawet habilitowany i pono profeosor. mamy samych uczonych ekonomistów w gospodarce a ta ma zyski liczone w promilach (przynajmniej w zak).

 3. Szefowstwo wszelkiej maści.Z tytułami naukowymi, jak i dorobkiewiczowstwem partyjnym, łatwiej jest zmienić niż takiego np.mistrza zmianowego.
  Bez mistrzów zmianowych, aparatowych,laborantek,zakład padnie.
  Zmieniają więc tych ……… co kilka miesięcy.
  Aż do skutku.
  Aż pozostaną sami prezesi.
  A nie tak dawno jeszcze ktoś na tym forum miał pretensję, że jedno z rond w KK nazwano imieniem Konstantego Chmielewskiego.
  Bez niego prawdopodobnie nie było by dzisiejszych ZAK i nie mieliby gdzie obławiać się coraz to nowi prezesiunie.

  • straty? dopiero co trąbili o znakomitej inwestycji za kilkanaście milionów i kilkunastu nowych miejscach pracy: 5 dla zarządu, 5 dla rady nadzorczej i kilka dla pociotków tych 10.
   tłumaczą się ceną gazu, a to nie wiedzą ci wszyscy doktorzy jaka jest i jaka będzie? czym oni się zajmują oprócz trzaskaniem drzwiami służbowych gablot? czy mają jakąkolwiek wiedzę o chemii, o technologii, czy tylko potrafią bredzić uzywając pseudonaukowych ekonomicznych pojęć? przez pierwsze 50 lat było wszystkiego kilku dyrektorów, a ilu to przewinęło się w ostatnim czasie poczynając od byłego marszałka? widać, że co jeden to bardziej wart – przynajmniej odprawy.

 4. Wydawałoby się, że Przewodniczący Rady Nadzorczej, mieszkaniec KK nijaki dr Tomaszek będzie rozsądnym człowiekiem, a pod jego kierownictwem ZAK zostały sponiewierane przez „misiewiczów” i pogrążone w problemach finansowych. Wstyd , może czas zająć się pracą , a nie robić pisiorski chaos.

  • przecież niejaki dr Tomaszek był już i senatorem, i starował jako „senat 2000”, i był też „ekspertem od wszystkiego” w ICSO, i był „doradcą” w sztabie prezydenta Wantuły razem z TW Pietrzykiem, i specjalizował się w licho wie jeszcze czym… no taki tuz z pewnością tchnąłby nowego ducha w zakład.

Skomentuj