Zmiany w świadczeniu 500 plus. Od poniedziałku można składać nowy wniosek na kolejny okres

1

Od 2021 weszła zmiana w prawie świadczenia Rodzina 500 plus – obowiązkowe jest składnie nowych wniosków na nowy okres świadczeniowy. Od poniedziałku (1 lutego) można to robić elektronicznie, w tradycyjnej formie wnioski składa się od 1 kwietnia.

Rodzice już od dziś mogą składać wniosek o świadczenie Rodzina 500 Plus za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Prawo do świadczenia będzie ustalane na okres od 1 czerwca bieżącego roku do 31 maja 2022 roku.

Z naszego doświadczenia wynika, że najwięcej osób składa przez bankowość elektroniczną. Korzystając z drogi elektronicznej, możemy wnioski złożyć bez wychodzenia z domu. Pamiętajmy o tym, że składanie wniosku drogą elektroniczną nie oznacza, że można wysyłać wniosek mailowo. Zmiany są wprowadzone po to, aby usprawnić wypłaty świadczeń. Teraz świadczenia nie są realizowane w tym samym czasie, nie nakładają się na siebie. Apelujemy o przykładanie się do wypełniana wniosków, bo tylko prawidłowo wypełniony gwarantuje szybkie rozpatrzenie. Gdy są braki, lub błędy wzywamy do ich skorygowania, uzupełnienia – mówi Agata Morkis, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Rodzicie którzy bezbłędnie wypełnili świadczenie będą mieli pieniądze za czerwiec wypłacane najpóźniej do 30 czerwca 2020. Przypominamy, że świadczenie przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18. roku życia. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej. Istotne jest również to, że tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 roku gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj