Zmiany w parafii na Pogorzelcu. Odchodzi dotychczasowy proboszcz i jeden z wikariuszy

6

Po siedmiu latach spędzonych w parafii św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu dotychczasowy proboszcz Mieczysław Hałaszko przeniesie się do Kokotka (diecezja gliwicka). Z parafią na Pogorzelcu pożegna się również ksiądz Tomasz Woźny, który obejmie urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zahutyniu.

Decyzję o zmianach w parafii św. Eugeniusza de Mazenod podjął Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W oficjalnym komunikacie możemy wyczytać, że dotychczasowy proboszcz parafii Mieczysław Hałaszko od 16 sierpnia obejmie funkcję superiora (przełożonego) domu zakonnego w Kokotku (diecezja gliwicka).

Jego miejsce w kościele parafialnym na Pogorzelcu zajmie Krzysztof Jurewicz, dotychczasowy dyrektor Sekretariatu Powołań przy Domu Prowincjalnym w Poznaniu.

To nie koniec zmian. Z końcem czerwca z parafianami pożegna się również ksiądz Tomasz Woźny. Dotychczasowy wikariusz parafii obejmie aż trzy urzędy: dyrektora rezydencji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Zahutyniu k. Sanoka, ekonoma tegoż domu oraz proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zahutyniu (archidiecezja przemyska).

W miejsce Tomasza Woźnego do parafii na Pogorzelcu skierowany zostanie Piotr Lichaczewski, dotychczasowy scholastyk domu formacyjnego w Obrze.

6 KOMENTARZE

  1. Wiemy przynajmniej, kogo nie obchodzi…. choc skoro wymeczyles paliczki, zeby wklepac koma na klawiaturze to chyba dyc Cie obchodzi

Skomentuj