Zmiany w kursowaniu autobusów MZK. Na czas remontu do Blachowni kursować będzie nowa linia

9

Rozpoczynająca się w poniedziałek inwestycja na ulicy Przyjaźni spowoduje spore zmiany w kursowaniu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Na czas prowadzenia robót do Blachowni kursować będzie linia „W”, z rozkładu znikną natomiast autobusy popularniej linii nr 13.

Komunikat Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu:

W związku z zamknięciem ulicy Przyjaźni na odcinku od ulicy Nowowiejskiej do ulicy Tuwima od dnia 14.01.2019 r. nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów.

Kursowanie autobusów linii nr 1, 2, 4, 5, 9 oraz 15 pozostaną bez zmian.

Linia nr 3 będzie kończyła i rozpoczynała swoje kursowanie od przystanku Piastów III. Kursy do Lenartowic i z Lenartowic do centrum pozostaną bez zmian. Kursy do Blachowni zostają zawieszone.

Linia nr 7 będzie kończyła i rozpoczynała swoje kursowanie od przystanku Piastów III. Kursy do Blachowni zostają zawieszone.

Linia nr 8 będzie kończyła i rozpoczynała swoje kursowanie od przystanku Piastów III. Kursy do Lenartowic i z Lenartowic do centrum pozostaną bez zmian. Kursy do Blachowni zostają zawieszone.

Linia nr 12 będzie kończyła i rozpoczynała swoje kursowanie od przystanku Piastów III. Kursy do Blachowni zostają zawieszone.

Linia nr 13 zostaje na czas remontu całkowicie zawieszona.

Uruchomiona zostaje linia „W”. Przebieg trasy linii W będzie odbywał się trasą linii nr 13. Poniżej można zobaczyć rozkłady jazdy, które będą obowiązywały od dnia 14.01.2019 r.

Kierunek do Blachowni – link

Kierunek do Koźla – link

9 KOMENTARZE

 1. W niektórych godzinach porannych już jest problem z miejscem w autobusie, pomimo tylu lini kursujących, a teraz wszyscy maja sie zmieścić do dwóch autobusów? Kiedy przez objazd więcej osób będzie decydowało się na MZK. Brawo za kolejny genialny, głupi pomysł.

 2. Super idiotyzm .Likwidacja jedynego dojazdu z Lenartowic
  Myślenie u nas niestety dalej boli.
  Czy ktoś pomyślał o dzieciach dojeżdżających do szkoły w Blachowni i Kędzierzynie z Lenartowic i osobach które nie posiadają dojazdu i osób starszych.
  Nie dość że nie ma pobocza na odcinku drogi od kapliczki do placu zabaw , a będzie tam puszczony cały ruch ,a dzieci będą tam musiały brnąć pomiędzy samochodami .a i tak stan tej drogi był fatalny.
  Jak dojdzie do tragedii to wtedy będzie myślenie.
  I tak było tylko parę kursów w tym kierunku ale ułatwiało to życie.
  Ta dzielnica się rozrasta ale nikt na to nie zważa
  Brawo dla myślenia w naszym mieście.

 3. Gratuluję totalnego debilizmu…. Zamiast zrobić to na wiosnę kiedy ludzie jeszcze mogą śmiało rowerami śmigać to zamykają na zimę……. Bravo

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj