Zmiany w kursowaniu autobusów MZK. Na czas remontu do Blachowni kursować będzie nowa linia

9

Rozpoczynająca się w poniedziałek inwestycja na ulicy Przyjaźni spowoduje spore zmiany w kursowaniu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Na czas prowadzenia robót do Blachowni kursować będzie linia „W”, z rozkładu znikną natomiast autobusy popularniej linii nr 13.

Komunikat Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu:

W związku z zamknięciem ulicy Przyjaźni na odcinku od ulicy Nowowiejskiej do ulicy Tuwima od dnia 14.01.2019 r. nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów.

Kursowanie autobusów linii nr 1, 2, 4, 5, 9 oraz 15 pozostaną bez zmian.

Linia nr 3 będzie kończyła i rozpoczynała swoje kursowanie od przystanku Piastów III. Kursy do Lenartowic i z Lenartowic do centrum pozostaną bez zmian. Kursy do Blachowni zostają zawieszone.

Linia nr 7 będzie kończyła i rozpoczynała swoje kursowanie od przystanku Piastów III. Kursy do Blachowni zostają zawieszone.

Linia nr 8 będzie kończyła i rozpoczynała swoje kursowanie od przystanku Piastów III. Kursy do Lenartowic i z Lenartowic do centrum pozostaną bez zmian. Kursy do Blachowni zostają zawieszone.

Linia nr 12 będzie kończyła i rozpoczynała swoje kursowanie od przystanku Piastów III. Kursy do Blachowni zostają zawieszone.

Linia nr 13 zostaje na czas remontu całkowicie zawieszona.

Uruchomiona zostaje linia „W”. Przebieg trasy linii W będzie odbywał się trasą linii nr 13. Poniżej można zobaczyć rozkłady jazdy, które będą obowiązywały od dnia 14.01.2019 r.

Kierunek do Blachowni – link

Kierunek do Koźla – link

9 KOMENTARZE

 1. W niektórych godzinach porannych już jest problem z miejscem w autobusie, pomimo tylu lini kursujących, a teraz wszyscy maja sie zmieścić do dwóch autobusów? Kiedy przez objazd więcej osób będzie decydowało się na MZK. Brawo za kolejny genialny, głupi pomysł.

 2. Super idiotyzm .Likwidacja jedynego dojazdu z Lenartowic
  Myślenie u nas niestety dalej boli.
  Czy ktoś pomyślał o dzieciach dojeżdżających do szkoły w Blachowni i Kędzierzynie z Lenartowic i osobach które nie posiadają dojazdu i osób starszych.
  Nie dość że nie ma pobocza na odcinku drogi od kapliczki do placu zabaw , a będzie tam puszczony cały ruch ,a dzieci będą tam musiały brnąć pomiędzy samochodami .a i tak stan tej drogi był fatalny.
  Jak dojdzie do tragedii to wtedy będzie myślenie.
  I tak było tylko parę kursów w tym kierunku ale ułatwiało to życie.
  Ta dzielnica się rozrasta ale nikt na to nie zważa
  Brawo dla myślenia w naszym mieście.

 3. Gratuluję totalnego debilizmu…. Zamiast zrobić to na wiosnę kiedy ludzie jeszcze mogą śmiało rowerami śmigać to zamykają na zimę……. Bravo

Skomentuj