Zmiany na skateparku w Śródmieściu. Budowlańcy wyburzyli dwa elementy

0

Amatorzy jazdy na desce i rolkach w najbliższych miesiącach będą musieli przywyknąć do „okrojonego” skateparku przy alei Jana Pawła II. Na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wyburzono dwa elementy, które z uwagi na zły stan techniczny zagrażały bezpieczeństwu użytkowników obiektu.

O przebudowie skateparku w Śródmieściu mówi się od dawna. W ostatnim czasie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu, który administruje obiektem, wymienił kilka zużytych elementów z prefabrykatów na solidniejsze betonowe rampy, rozpoczynając tym samym przebudowę placu. Kilka dni temu dokonano rozbiórki kolejnych dwóch elementów.

– Uzyskaliśmy ekspertyzę, z której wynikało, że nie nadają się one do dalszego użytkowania. Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników skateparku, którymi w zdecydowanej większości są dzieci i młodzież, podjęliśmy decyzję o ich wyburzeniu – informuje Zenona Kuś, dyrektor MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu.

Wymiana elementów na skateparku rozpoczęła się trzy lata temu. W miejsce zdemontowanych urządzeń niemal natychmiast na miejscu pojawiały się nowe. Tym razem na uzupełnienie obiektu nowymi rampami trzeba będzie poczekać.

– Mamy gotowy projekt uzupełnienia skateparku, wartość inwestycji opiewa na kwotę 300 tysięcy złotych. W tej chwili nie mamy w naszym budżecie środków zarezerwowanych na ten cel. Nawet jednak gdybyśmy uzyskali je w najbliższym czasie, firmy zajmujące się budową skateparków mają terminy zarezerwowane na wiele miesięcy do przodu. Najbliższym wolnym terminem jest listopad – mówi Zenona Kuś.

Skatepark w Kędzierzynie-Koźlu został oddany do użytku w 2009 roku. Inwestycja warta 1,6 mln złotych w 70 proc. została pokryta ze środków unijnych.

Skomentuj