Zmiana władz w Czystym Regionie. Brygida Kolenda-Łabuś zastąpiła Krzysztofa Ważnego

14

Zmiana na czele władz związku międzygminnego Czysty Region. Po upływie czteroletniej kadencji z funkcją przewodniczącego żegna się Krzysztof Ważny, którego zastąpiła Brygida Kolenda-Łabuś.

Czteroletnia kadencja zarządu skończyła się już w marcu, ale aż do teraz działał on w niezmienionym składzie. Decyzją zgromadzeniową związku nową przewodniczącą Czystego Regionu została Brygida Kolenda-Łabuś, była posłanka i wiceprezydent miasta. W składzie zarządu pozostali Artur Maruszczak i Marian Wojciechowski.

Czysty Region tworzy obecnie 11 gmin zamieszkiwanych przez 106 tys. osób, ale to Kędzierzyn-Koźle jako lider ma w związku decydujące zdanie. Organizacja zajmuje się odbiorem śmieci od mieszkańców i ich przeróbką w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Sławięcicach. Należą do niej dwie spółki wniesione przez gminę Kędzierzyn-Koźle – Czysty Region (dawniej Miejskie Składowisko Odpadów), a od niedawna także Usługi Komunalne, czyli firma zajmująca się głównie przewozem śmieci.

Od 1 sierpnia związek podniósł ceny za odbiór odpadów na swoim terenie. W nowym taryfikatorze opłata za odbiór odpadów segregowanych dla jednej wynosi 15 złotych (wcześniej 12,5 zł), a za odbiór odpadów zmieszanych 24 złote (wcześniej 20 zł). To pierwsza podwyżka od 2013 roku.

 

14 KOMENTARZE

 1. No to bardzo „Ważna” zmiana. Wrony i Gawrony te same, tylko gniazda do wysiadywania złotych jaj się zmieniają. P. Krzysztof niech się nie martwi, na pewno od kolegów i koleżanek otrzyma inną propozycję pracy, do tego bardzo „Ważną” ;-). BRAWO WY !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Gratulacje Pani poseł. Czyżby do miasta wracała normalność ???

  A przy okazji czy to prawda, że pan Przewodniczący Zarządu ZM „Czysty Regin” ma zostać dyrektorem MOSIR-u ?

  INFORMUJĘ też, że: właśnie dostałem „ZAWIADOMIENIE o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi”, czyli o podwyżce o 60 złotych rocznie opłaty za odbiór śmieci.

 3. Pan Krzysztof Ważny kompletnie się nie nadawał na to stanowisko, szkodził tylko spółcę. Kolega Pana Maruszczaka, narobił tyle syfu że w końcu nawet Pani koleżanka Prezydent nie wytrzymała i go wypier….. już zapomnieliście że pare lat temu był Dyrektorem wysypiska śmieci wtedy też go wyrzucili w niejasnych okolicznościach. Czekam niecierpliwie na wybory, najwyżczy czas wypierdzielić całe to towarzystwo. Mam też nadzieje że PIS zamknie w końcu spółkę KKPP i przeniesie teren pod inwestycje.

 4. Szanowna Pani wstydu oszczędź. Przecież może Pani spokojnie korzystać z uroków emerytury. W tej firmie potrzebne jest trzęsienie ziemi, a potem spokój i praca. Proszę odpuścić i przejść na zasłużony odpoczynek, nie warto się kompromitować.

 5. Krzysztof Ważny na stanowisku dyrektora MOSiR to fake news. O Sabinie Nowosielskiej można mieć różne opinie, ale chyba nikt nie uważa, że jest samobójczynią!

  • Pożyjemy zobaczymy Panie Pasza. Danie intratnego stanowiska Panu Ważnemu to nie jest jeszcze akt samobójstwa, nawet politycznego bo takie miał Pan pewnie na myśli. Ciekawe jest, czy Pan Ważny dostanie jakąkolwiek robotę w samorządzie Gminy. Zakładać można bowiem, że nie zdymisjonowano go w nagrodę za wybitną pracę. I jeśli tak było to nie powinien dostać żadnej posady od Pani Prezydent. Jeżeli dostanie to opinia o Pani Prezydent będzie jednoznaczna. No chyba, że dobrego fachowca zastąpiono jeszcze lepszym, a dla Pana Ważnego znaleziono inny – nomen omen – ważny odcinek :)

 6. Szanowna Pani była prezydent, była poseł!
  Czyż nie wystarczy kompromitacji w Pani wykonaniu? Najpierw pod szyldem SLD a później Platformy? Związkowi potrzebny jest młody rzutki zarządca a nie 68-letnia „emerytka” rodem z poprzedniego systemu, która przypadkowo została posłem tylko dlatego, że latała w gumowcach po wałach podczas powodzi w 2010 roku. Panie Bogusławie jestem porażony Pańskim pojmowaniem „normalności”.

Skomentuj