Zmiana w Radzie Nadzorczej Grupy Azoty ZAK. Profesor Marek Bugdol zastąpił Beatę Zatoń-Kowalczyk

14

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A., podczas posiedzenia w dniu 11 lutego 2022 r., dokonało zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki:

  • ze składu Rady Nadzorczej odwołana została Pani Beata Zatoń-Kowalczyk,
  • w skład Rady Nadzorczej powołany został Pan prof. Marek Bugdol.

Uchwały wchodzą w życie z dniem podjęcia.

Biorąc pod uwagę podjęte przez NWZ uchwały, obecny skład Rady Nadzorczej przedstawia się następująco: Monika Saracyn – przewodnicząca, prof. dr hab. Marek Bugdol, Adrian Czubak, dr Artur Ogurek oraz dr Ewa Wolff wybrana z ramienia pracowników Grupy Azoty ZAK S.A.

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

14 KOMENTARZE

    • Adrian Czubak – Absolwent Politechniki Śląskiej, odbył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu oraz prawa inwestycyjnego.
      PS
      Inwektywę „czubek” pisze się z małej litery.

      • Znam innego absolwenta wyższej uczelni z ukończonym studium podyplomowym z zakresu zarządzania itd, któremu w obecnie prowadzonym interesie nie idzie jak należy, chociaż wyobrażenia o swojej wiedzy i nieomylności ma bardzo wysokie.
        Wniosek
        Dyplom wyższej uczelni i dyplomiki innych dokształczaczy nie gwarantują trafnych decyzji w zarządzaniu i marketingu, oraz trafności inwestycyjnych.

        • Ciekawe, gdyby Azoty były firmą prywatną, jakie kryteria musieliby spełniać zarządzający?
          Pewnie byłyby to dzieci i rodzina właściciela. Patrz Kulczyk, Owsiak, Stokłosa itd.

          • Pewnie tak. A nawet na pewno. Za to teraz zarządzającymi są przyhołubione dzieciaczki jedynie słusznej i wymodlonej na klęczkach partii i jego szefa najwyższego, nie prezentując przy tym w wielu przypadkach zdolności menadżerskich.

  1. Na to wygląda że te częste zmiany są spowodowane brakiem kompetencji odwoływanych.
    Naprawdę tak trudno znależć dobrego zarzadzającego?
    Może poszukajcie wśród pracowników fizycznych,oni znają zakład,dobrze pracują i potrafią utrzymać stanowisko przez długie lata :)

    Pozostaje życzyć lepszych wyborów władz ZAK ,bo ta karuzela stanowisk budzi niepokój.

  2. Prezesi:
    1994–1999 – Józef Sebesta
    1999–2000 – Adam Konopka
    2000–2001 – Janusz Wiśniewski
    2001–2001 – Adam Konopka
    2001 – 2006 – Jerzy Majchrzak
    14 marca 2006 – 22 maja 2006 – Wojciech Zaremba
    1 września 2006 – 10 września 2007 – Bartłomiej Cząstkiewicz
    21 kwietnia 2008 – 31 stycznia 2011 – Krzysztof Jałosiński
    1 lutego 2011 – 17 września 2012 – Jerzy Marciniak
    17 września 2012 – 6 kwietnia 2016 – Adam Leszkiewicz
    6 kwietnia 2016 – 29 czerwca 2017 – Mateusz Gramza
    30 czerwca 2017 – 28 lutego 2018 – Paweł Mortas
    1 marca 2018 – 9 kwietnia 2018 – Bogdan Tomaszek
    10 kwietnia 2018 – 26 kwietnia 2021 – Sławomir Lipkowski
    27 kwietnia 2021 – 20 czerwca 2021 – Artur Kamiński
    od 21 czerwca 2021 – Paweł Stańczyk
    Może ktoś wie z jakimi partiami można Ich pokojarzyć. Może to wyjaśni mechanizm obsadzania tego stanowiska.
    Podobnie z przewodniczącymi Rady Nadzorczej. Niestety nie znalazłam takiego zestawienia.

Skomentuj