Zmiana w organizacji ruchu na obwodnicy. Kierowcy jeżdżą zewnętrznymi pasami nowego ronda

5

Nowa, tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ronda na ostrym zakręcie obwodnicy obowiązuje od piątku.

Jak informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca robót wprowadził tymczasową organizację ruchu polegającą na przeniesieniu ruchu na zewnętrzne pasy ruchu wykonanego ronda na drodze krajowej nr 40 w km 70+063.

Budowa obwodnicy północnej miasta to największa inwestycja drogowa w Kędzierzynie-Koźlu w ostatnich kilku latach. Prace przebiegają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, obecnie zrealizowano już ponad 70 proc. robót.

Budowany odcinek będzie przedłużeniem istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4 o długości około 14,3 km. Od ronda jakie powstanie w ciągu DK40 trasa pobiegnie nowym śladem omijając Sławięcice i Ujazd i włączając się z powrotem do DK40 tuż za granicą województw opolskiego i śląskiego, na terenie gminy Rudziniec. Wartość umowy z wykonawcą wynosi 220 mln zł, a planowany termin zakończenia prac to IV kwartał 2022 r.

5 KOMENTARZE

  1. Pamiętajcie Państwo o kędzierzyńskiej POsłance, która zagłosowała przeciw budowie tej obwodnicy. Teraz urzęduje tam gdzie jej miejsce – na śmietniku Czystego Regionu.

  2. Tu jakoś wszystko można zgrać i bez większych utrudnień się odbywa. Natomiast na gazowej w Koźlu firma pana Kazika i pana Seby grzebie w błocie, zostawia wykopy odsłonięte, że wieczorem trzeba bardzo uważać, żeby kołem nie wjechać do dziury.

  3. Ajtam! Ta POsłanka podniosła mi opłate za garaż o 700 procentusów. POczym rząd znienawidzonego pisu utarł nosa i zmniejszył mi opłatę dla finansowania miasta możliwości i jego trutni. Niestety użytkowanie wieczyste zostało skasowane tylko za mieszkania. No cóż radujmy się i śmiewajmy pastorałki- kolendzie w ten świateczny, pachnący benzenem czas.

Skomentuj