Zmiana u sterów policji. Mł. insp. Wiktor Chałupa p.o. komendanta powiatowego

0

Od kilku dni Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu ma nowego szefa. W związku z przenosinami dotychczasowego komendanta, inspektora Dariusza Szelwickiego do komendy wojewódzkiej, jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca, młodszy inspektor Wiktor Chałupa.

Komendant Główny Policji z dniem 1 lutego 2016 roku powierzył obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Dariuszowi Szelwickiemu – Komendantowi Powiatowemu Policji w Kędzierzynie – Koźlu.  Insp. Szelwicki będzie kierował służbą prewencji i ruchu drogowego na Opolszczyźnie. Obowiązki Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu zostały powierzone I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu – mł.insp. Wiktorowi Chałupie.

Insp. Dariusz Szelwicki w Policji służy od 1992 roku. Służbę rozpoczął w ówczesnej Komendzie Rejonowej Policji w Raciborzu, jako policjant Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania. W roku 2003 został Naczelnikiem Sekcji Prewencji. W 2011 roku powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Opolu. Od 2014 roku kieruje Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie – Koźlu.

Na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, z dniem 1 lutego 2016 roku, decyzją Komendanta Głównego Policji, insp. Dariusz Szelwicki pełni obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. W opolskim garnizonie Policji będzie kierował służbą prewencji i ruchu drogowego.

Obowiązki Komendanta Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu natomiast zostały powierzone I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu – mł.insp. Wiktorowi Chałupie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj