Zmiana terminu przerwy w dostawie ciepła. MZEC przesunął w czasie naprawę rurociągu

0

Nie dziś, a w czwartek, 12 stycznia, odbędzie się naprawa uszkodzonego rurociągu pod ulicą Mikołaja Reja. Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu podjął decyzję o przełożeniu prac ze względu na warunki pogodowe.

O sprawie pisaliśmy już wczoraj. (ZOBACZ WIĘCEJ) Przypominamy, rurociąg został uszkodzony jeszcze w grudniu, ale dopiero dziś miało odbyć się usunięcie awarii. Władze MZEC podjęły jednak decyzję o przesunięciu zaplanowanych prac.

– Uznaliśmy, że temperatura na zewnątrz jest zbyt niska, a temperatura i ciśnienie wewnątrz rurociągu zbyt wysokie. Prace przesunęliśmy na czwartek, kiedy prognozowana temperatura powietrza w Kędzierzynie-Koźlu ma oscylować wokół zera – informuje Jolanta Gadek-Rypel, prezes MZEC Kędzierzyn-Koźle.

W związku z przesunięciem terminu prac wydłuży się czas zamknięcia ulicy Mikołaja Reja. Ruch samochodów powróci na nią prawdopodobnie w sobotę, 14 stycznia.

Przerwa w dostawie ciepła dla budynku przy ulicy Mikołaja Reja 3 oraz w budynkach przy ulicy Towarowej nr 3, 5, 8, 10, 12 i 14 potrwa od 9 rano do godzin popołudniowych.

DSC_9513

DSC_9514

DSC_9520

DSC_9521

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj