Zmiana na stanowisku komendanta powiatowego policji. Hubert Adamek zastąpił Janusza Hencela

10

Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu po blisko 30 latach służby podjął decyzję o odejściu ze stanowiska. Mł. insp. Janusz Hencel podczas długoletniej służby był wielokrotnie nagradzany medalami oraz odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Z dniem 1 sierpnia obowiązki Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu zostały powierzone podinsp. Hubertowi Adamkowi.

Młodszy inspektor Janusz Hencel służbę w Policji rozpoczął 15 października 1991 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Na początku pracował w plutonie patrolowym Wydziału Prewencji. Następnie przeszedł do Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą, gdzie mianowano go na stanowisko specjalisty. Od 2001 do 2013 roku był także Dowódcą III Kompanii NOP Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, gdzie dowodził siłami Policji podczas zabezpieczania różnego rodzaju imprez masowych, w tym również imprez o podwyższonym ryzyku. W 2003 roku młodszy inspektor Janusz Hencel został Naczelnikiem Sekcji Prewencji. Następnie w 2016 roku awansował na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu. W czerwcu 2019 r. objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji.

Młodszy inspektor Janusz Hencel podczas swej służby był wielokrotnie nagradzany medalami oraz odznaczeniami państwowymi i resortowymi. W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych wyróżniony został m.in. Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, „Krzyżem Zasługi za Dzielność” oraz Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Szereg przepracowanych lat zaowocowały także nadaniem mu Srebrnego Medalu „Za Długoletnią Służbę”. Po blisko 30 latach służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego podjął decyzję o odejściu ze stanowiska.

W zawiązku z tym z dniem 1 sierpnia 2020 roku Komendant Wojewódzki Policji w Opolu powierzył obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu – podinsp. Hubertowi Adamkowi, który dotychczas pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

10 KOMENTARZE

  1. Czy to coś zmieni ? Czy przez to będzie w Koźlu bezpieczniej ? Czy będą w końcu nocne patrole ? W ciągu dnia ich jak mrówek….. Poza tym za dużo za biurkiem siedzą. Przyczepiać w mundur medale czy awansować na wyższy stopień to oni potrafią ale pracy to się boją. Policja w Kędzierzynie-Koźlu się bardzo rozleniwiła, działają „po najmniejszej linii oporu” byle odwalić służbę i w nic się nie angażować. O t.z. dzielnicowych to szkoda sobie strzępić języka – po prostu żenada. Czy nowy komendant coś zmieni ?

  2. cała ich robota to nabijanie kilometrów,podobnie zresztą jak i straży miejskiej. rowerzyści jeżdża im pod nosem jak chcą a oni ślepi.

  3. strategia jak widać planowa. przez ostatni rok służby podnieś sobie średnią i na emeryturkę, Bo przecież jeśliby chodziło o dobro komendy i mieszkańców, nikt by na rok komendanta nie mianował.

Skomentuj