Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej. Konkurs wygrał Jarosław Makowski

13

Bolesław Bezeg ustępuje ze stanowiska, jego fotel zajmie Jarosław Makowski – to efekt konkursu urzędu miasta na nowego dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji.

Bezeg był pierwszym dyrektorem kozielskiego muzeum. Stanowisko objął po wygranym konkursie pod koniec 2015 roku. Trzy lata później miasto ponownie rozpisało postępowanie. Jest już rozstrzygnięcie: nowym dyrektorem zostanie Jarosław Makowski.

To postać nietuzinkowa. Makowski był kandydatem Koalicji Obywatelskiej w zeszłorocznych wyborach na prezydenta Katowic. Osobiście poparł go były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Uzyskał drugi wynik. Zdobył jednak mandat radnego Katowic. Jest także szefem Platformy Obywatelskiej w Katowicach.

Równie imponująca jest karta zawodowa Makowskiego. Z wykształcenia historyk filozofii, pracował jako dziennikarz i publicysta w czołowych tytułach prasowych. Był redaktorem Tygodnika Powszechnego. Publikował m.in. w Gazecie Wyborczej i Newsweeku.

Jarosław Makowski od jakiegoś czasu pojawiał się w Kędzierzynie-Koźlu, uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Nowy dyrektor rozpocznie pracę 1 lutego. Bolesław Bezeg pozostanie w muzeum. Będzie odpowiadał za zbiory.

13 KOMENTARZE

 1. prezes na miarę naszych możliwości . wspaniały życiorys – filozof który bywał na imprezach miejskiej biblioteki, donald o nim wspomniał. zapewne cos wie lub się dowie o historii k-koźla od miejscowych historyków proponuję dr ryszarda

 2. Słuchajcie, ten na stanowisku nie musi się znać na tym co robi, bo od tego ma ludzi, ale musi być reprezentatywny, a koleś po prostu jest cycuś (dla każdego kto choć raz widział Bezega). A nauczyć o Koźlu się nauczy, w końcu z Katowic – też Niemiec.

 3. Pan Bolesław ma szeroką wiedzę i bardzo dobrze reprezentował muzeum. A taki koleś? Skompromituje się przy pierwszym pytaniu o historię, nie mówiąc już o historii lokalnej.
  To, że ktoś robi sobie zdjęcia co krok jak ten narcystyczny „cycuś” i myśli tylko o tym jak wypada na fotach, to nie znaczy, że nadaje się na takie odpowiedzialne stanowisko.
  Lokalni celebryci już przebierają nogami by promować się na tle tego faceta. Puste selfie…. Selfie z karczochem…

  • Chcesz powiedzieć, że pani prezydent, wybrana jednogłośnie w pierwszej turze wyborów z dwudziestoprocentową przewagą nad drugim kandydatem nie wie co robi? Przecież ma do wyboru patrzeć się ma sesjach na Bezega albo na cycusia. Przez ostatnie cztery lata można było poznać panią prezydent jako estetkę, więc wolała wybrać cycusia, a Bezega zostawiła, żeby go uczył, tłumaczył itd. Bezeg był wystarczający na muzeum typu baszta ze zbiorami jakie są, ale nie zapominajcie, że budowane są podziemia, centrum wielu spotkań śmietanki z całego województwa, a do tego Bezeg jest kompletnie nieprzygotowany. A taki kolo z Katowic, redaktor poczytnych magazynów, światowiec – jak znalazł.
   A po ostatnie, w komisji zasiadały różne osoby, trzeba tylko dojść do protokołu i zobaczyć kto i dlaczego wybrał obecnego dyrektora.

 4. towarzysze z K-Koźla przechowują działacza z Katowic z nadzieją że wystrzelą w górę jeśli nominat awansuje. Biedne to miasto jeśli nawet dyrektor tego nędznego muzeum jest przywożony w walizce. Panie redaktorze jeśli chce Pan napisać , że jest to nietuzinkowa postać o imponującej karcie zawodowej to wyszło cieniutko na miarę TVP Białoruś.

 5. ciekawe ile łyknie za ten fach ?. Poza tym sprawa jest już rozdmuchana przez SE na całą RP. Napisali że przy wyborze dyrektora wymagane było studia podyplomowe z historii czy miał nie wiem?

 6. Nowa p. dyrektor biblioteki miejskiej też jakby przyszła trochę w walizce. Dajcie facetowi szansę. Co prawda na Koźlu już niejeden zęby połamał ale a nuż się uda. Niech uruchamia chody i walczy….

 7. wcale muzyka nie gra ponieważ większość stanowisk w tym mieście załatwia się pokątnie. najczęściej jest obdzielane politykom lub ich potomnym .przykład? zobacz kto jest dyrektorem szkół sami radni , byli radni lub znajomi urzędników . nie ma ludzi przypadkowych którzy skończyli szkoły z najlepszymi wynikami, mieli praktyki itp. dlatego większość mądrych stąd wyjeżdża i macha ręką na to bagno. mądre miasta inwestują w zdolnych , pracowitych a KK inwestuje w swoich . dlatego tu wygląda jak wygląda i tak będzie wyglądać .

 8. trochę pojechałem dlatego przepraszam jeśli kogoś uraziłem . generalnie polityka jest brudna zarówno na górze jak i na dole z lewej i z prawej . nie widzę już różnicy…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj