Zmasowane kontrole policyjne w Kędzierzynie-Koźlu. Sprawdzali trzeźwość kierowców

2

Policjanci z drogówki przeprowadzili kolejną akcję „Trzeźwość”. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości blisko 260 kierowców. Już pierwsza przeprowadzona kontrola pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj (20 października) policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki przeprowadzili kolejną akcję „Trzeźwość”. Celem działań było skontrolowanie jak największej liczby kierujących, a tym samym wyeliminowanie z ruchu tych, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

– 10 funkcjonariuszy z urządzeniami do szybkiego sprawdzania stanu trzeźwości w ciągu kilku godzin skontrolowali blisko 260 kierowców. Kontrole prowadzone były m.in. na Al. Armii Krajowej – opowiada podkomisarz Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Już pierwsza przeprowadzona kontrola pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Około godz. 7:00 na obwodnicy miasta mężczyzna kierował osobowym volkswagenem mając prawie promil alkoholu w organizmie.  Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszyscy pozostali skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

2 KOMENTARZE

  1. Debilizm!!!! Powinni sami najpier dmuchnac, bo co drugi z nich sam jest wczorajszy. Takie cos to moze byc tylko w Polsce. Ale po co gonic bandyte jak ten moze dac w dziub, lepiej stac na drodze i swirowac z alkomatem – prosty pieniadz, a nawet narazac sie nie trzeba.

Skomentuj