Zmarł misjonarz z Kędzierzyna-Koźla ojciec Józef Chlebek OMI. Dzisiaj pogrzeb

0

10 lipca po długiej chorobie w kędzierzyńskim klasztorze oblatów zmarł o. Józef Chlebek OMI.

W ostatnich dniach życia ojca Józefa odwiedził najwyższy przełożony Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – o. Louis Lougen OMI. Ojcu generałowi towarzyszył o. Paweł Zając OMI – prowincjał polskiej prowincji.

Ojciec Józef Chlebek urodził się 4 grudnia 1942 roku. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1962 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął 23 czerwca 1968 roku z rąk abp. Antoniego Baraniaka. Kapłańską posługę rozpoczął w Lublińcu, następnie był wikariuszem w Białogardzie. W Poznaniu pracował w Sekretariacie Powołań i Prokurze Misyjnej. Później o. Józef trafił do Kodnia, gdzie duszpasterzował wśród pielgrzymów, odwiedzających “Częstochowę Podlasia” oraz zainicjował tam koło Przyjaciół Misji Oblackich. W Siedlcach zaangażował się w tworzenie nowej parafii. Wraz z obediencją (skierowaniem) do Grotnik rozpoczęła się w życiu jubilata owocna posługa misjonarza ludowego (rekolekcjonisty), którą kontynuował po przeniesieniu do Kędzierzyna-Koźla. Oprócz posługi duszpasterskiej i misjonarskiej o. Józef znany był z ogromnego zaangażowania na rzecz organizacji corocznych spotkań dla rodziców oblatów, pochodzących z Kędzierzyna i okolic. Odszedł do Pana 10 lipca 2018 roku w otoczeniu wspólnoty zakonnej klasztoru kędzierzyńskiego, w którym spędził ostatnie 25 lat swego życia.

O godz. 13 w piątek odbędzie się msza święta pogrzebowa w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Lublińcu, następnie ciało zostanie złożone do grobu w kwaterze oblackiej miejscowego cmentarza.

Źródło: Parafia św. Eugeniusza de Mazenod

Skomentuj