Złoty dublet Alicji Sielskiej. Kędzierzynianka dwukrotną Mistrzynią Polski w lekkoatletyce

4

W miniony weekend w Radomiu odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w kategorii U18. Znakomicie w tych zawodach spisała się Alicja Sielska, do niedawna zawodniczka LUKS Kędzierzyn-Koźle, która zdobyła aż dwa złote medale.

Od lipca wychowanka trenera Andrzeja Saczko z LUKS reprezentuje barwy Wisły Puławy. W sobotę z koleżankami klubowymi pod okiem nowego trenera Tomasza Murata Alicja zdobyła Mistrzostwo Polski w biegu sztafetowym 4×100 m, a w niedzielę zwyciężyła po znakomitej końcówce w biegu na 100 m przez płotki z czasem 13.85 s. W trzecim występie na mistrzostwach niezmordowana młoda zawodniczka zajęła szóste miejsce w konkursie skoku w dal.

Alicja jest aktualną rekordzistką kraju w biegu na 80 m przez płotki. Rekord Polski uzyskała w 2018 roku w barwach LUKS Kędzierzyn-Koźle. Tobiasz Mazur z MMKS Kędzierzyn-Koźle zajął wysokie piąte miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 16.53 m, co jest jego nowym rekordem życiowym. „Życiówkę” podczas zawodów w Radomiu ustanowiła też Alicja Rak, która była 11 w biegu na 100 m przez płotki z czasem 14.49. Trenerem Tobiasza Mazura jest Andrzej Saczko, Alicja Rak przygotowuje się do zawodów pod okiem trenera Marka Skrzydlewskiego.

4 KOMENTARZE

  1. Pędzą jak jakieś gazele albo silnik w tyłku mają zamontowany. Proponuję wyrównać koloryt opalenizny. Chyba, że to barwy narodowe. Góra biały, dół czerwony.

  2. Brawo Ala! Obserwują karierę teju młodej zawodniczki i jestem pewien, ze to dopiero początek. Młodzież z K-K
    coraz częściej sięga po najwyższe krajowe trofea. Marzy się powrót do czasów, kiedy nasze miasto stało olimpijczykami.

Skomentuj