Złoto „Dziewiętnastki” i brąz dla „Dziewiątki”. Sukcesy młodych piłkarek i piłkarzy z Kędzierzyna-Koźla

0

Drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 zwyciężyła w finale wojewódzkim rozgrywek o Puchar Tymbarku w kategorii U12. Zespół Jana Węgrzyna zwyciężył wszystkie pięć spotkań, strzelając rywalom aż 30 goli przy starcie zaledwie 4 bramek. Młodzi kędzierzynianie będą reprezentować nasz region podczas finału krajowego imprezy, który odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym. W rywalizacji dziewcząt trzecie miejsce w województwie wywalczyły reprezentantki PSP nr 9.

Drużyna „Dziewiętnastki” przeszła przez turniej jak burza. Zawodnicy Jana Węgrzyna w fazie grupowej pokonali kolejno drużyny z Kietrza (4:0), Leśnicy (6:2) i Otmuchowa (7:0). W półfinale na drodze rozpędzonych kędzierzynian stanął zespół z Krapkowic, ale również on nie miał nic do powiedzenia i po wygranej 7:2 „Dziewiętnastka” awansowała do finału. W nim kędzierzynianie rozgromili ekipę z Brzegu 6:0 i wywalczyli złote medale.

Królem strzelców imprezy został Marcel Kondraciuk, który zanotował na swoim koncie aż 13 trafień, jego brat Filip dorzucił siedem goli, a Krzysztof Wach sześciokrotnie trafiał do siatki rywali. W dniach 14-16 czerwca nasz zespół będzie brał udział w finale krajowym imprezy, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dodatkową nagrodą dla młodych piłkarzy będzie możliwość obejrzenia spotkania reprezentacji Polski i Niemiec.

Drużyna PSP nr 19 grała w składzie: Adam Kruk, Dawid Potym, Matvii Liashenko, Tomasz Kardasz, Krzysztof Wach, Jan Piotrowski, Jakub Pendziałek, Filip Kondraciuk i Marcel Kondraciuk. Trenerem zespołu jest Jan Węgrzyn.

W finale wojewódzkim dziewcząt rywalizowały reprezentantki PSP nr 9. Kędzierzynianki wygrały wszystkie trzy mecze fazy grupowej, pokonując kolejno: Głogówek 1:0, Ligotę Książęcą 2:0 i Kluczbork 7:0. W niezwykle zaciętym półfinale kędzierzynianki remisują z ekipą z Brzegu i odpadają po rzutach karnych z późniejszymi mistrzyniami województwa. W meczu o trzecie miejsce „Dziewiątka” pokonała Głogówek 6:1 i wywalczyła brąz. Milena Hańcza została najlepszą bramkarką turnieju, a Antonina Jaremko z dorobkiem 9 goli zajęła drugie miejsce w klasyfikacji strzelczyń.

Skład PSP nr 9: Antonina Jaremko, Karolina Breikopf, Hanna Gregorczyk, Milena Hańcza, Maja Czechowicz, Karolina Majka, Nelly Celi, Natalia Kołaczyńska, Maja Sarzyńska, Maja Przybyła. Trener Krzysztof Hańcza.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj