Złote medale badmintonowych Mistrzostw Polski szkół dla Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

0

Do turnieju, który w miniony weekend obywał się w Bieruniu zgłoszono 55 drużyn z całej Polski. Kędzierzyn-Koźle godnie reprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19, a także reprezentantki II Liceum Ogólnokształcącego.

Dwa złote medale Mistrzostw Polski zdobyły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Drużyna startująca w Igrzyskach Dzieci – Julia Wójcik, Hanna Banaszak (MMKS) oraz Jagoda Gediga do finału dotarły mierząc się m.in. z drużyną z Głubczyc. Złoto wywalczyły po emocjonującym finale z zawodniczkami z Bierunia. Starsze dziewczęta startujące w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w składzie – Dominika Gajda, Julia Dzialuk oraz Julia Prokopczuk w ślad za młodszymi koleżankami również wywalczyły złoto.

Złoto upatrzyły sobie również reprezentantki II Liceum Ogólnokształcącego Zuzia Jankowska i Dominika Kwaśnik. Obie na co dzień trenują w klubie Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle pod okiem Krzysztofa Maślanki. W Bieruniu opiekunem drużyny II LO był Marek Słota, a dziewczyny przeszły przez rozgrywki jak burza, wygrywając wszystkie swoje spotkania.

W turnieju startowały również dwie ekipy chłopców z naszych szkół. Drużyna startująca w Igrzyskach Dzieci – Tomasz Cież oraz Wojciech Budny, jak również reprezentanci w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w składzie: Mikołaj Szymanowski, Dominik Juhnke oraz Przemysław Gajda wywalczyli kolejne dwa brązowe medale.

– Jest to wielki sukces naszych badmintonistów biorąc pod uwagę wciąż rosnący poziom tej dyscypliny w naszym kraju. Sukces uczniów naszej szkoły jest o tyle cenniejszy, że zdobyty w walce z zawodnikami z czołówki krajowej – Głubczyce, Białystok, Suwałki, Bieruń oraz pozostałymi, a nie wymienionymi przeze mnie – komentuje Jarosław Szynol, trener młodych badmintonistów.

Skomentuj