Złodziejska para zatrzymana chwilę po przestępstwie. Kradli wiertarki w jednym z marketów

8

Kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym podczas próby kradzieży wiertarek w jednym ze sklepów na terenie Kędzierzyna-Koźla.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20.30 w sklepie przy alei Armii Krajowej.

– Pracownik jednego z marketów poinformował policjantów, że przed chwilą w sklepie dokonano kradzieży wiertarek. Obsługa sklepu podjęła próbę zatrzymania złodziei, jednak ci porzucili łupy i rzucili się do ucieczki – informuje komisarz Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Pościg nie trwał długo. Już kilka minut po rozpoczęciu poszukiwań przestępcza para znalazła się w rękach funkcjonariuszy.

– Funkcjonariusze ustalili rysopis przestępców i już po chwili zatrzymali ich. Była to 31-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla oraz 42-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Oboje zostali zatrzymani i odpowiedzą za kradzież – mówi komisarz Nakoneczna.

Wartość sprzętu, który próbowano skraść wyniosła około tysiąca złotych. 31-latka i jej o 11 lat starszy kompan odpowiedzą za przestępstwo. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

8 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj