Złe wieści dla mieszkańców Blachowni. Ulica Przyjaźni zamknięta dłużej niż zakładano

11

Dwukrotnie dłużej niż pierwotnie zakładano potrwa zamknięcie ulicy Przyjaźni na odcinku od skrzyżowania z ulicą Tuwima do skrzyżowania z ulicą Szkolną. 

Utrudnienia mają związek z budową kanalizacji w pasie ulicy. Mieszkańcy tej części Kędzierzyna-Koźla od lat wyczekują na inwestycję, którą udało się rozpocząć dopiero w tym roku.

Rozbudowa miejskiej sieci kanalizacyjnej w Blachowni i na osiedlu Przyjaźni będzie kosztowała 7,5 miliona złotych. Prace realizuje firma Technical Solutions z Kędzierzyna-Koźla, która na ich zakończenie ma czas do sierpnia 2019 roku. Roboty wiążą się z utrudnieniami dla kierowców.

W marcu zamknięto fragment ulicy Przyjaźni od skrzyżowania z ulicą Tuwima do ulicy Szkolnej. Pierwotnie utrudnienia miały potrwać przez miesiąc, dziś wiadomo, że mocno się przeciągną – droga może być zamknięta nawet do końca maja.

W rozmowie w dziennikarzem naszego portalu przedstawiciel firmy prowadzącej prace wyjaśnił, że o przedłużeniu objazdu na kolejne tygodnie zadecydowały względy praktyczne. W najbliższym tygodniu na wyłączonym odcinku ulicy Przyjaźni prowadzone będą głównie prace związane z odtworzeniem nawierzchni jezdni. Pierwotnie wykonawca rozważał wprowadzenie sygnalizacji świetlnej i ruchu wahadłowego na remontowanym odcinku.

– Ostatecznie uznaliśmy, że takie rozwiązanie niekorzystnie wpłynęłoby na płynność ruchu. Przy wprowadzeniu sygnalizacji świetlnej na drodze tworzyłyby się duże korki. Objazd ulicami osiedlowymi przebiega płynnie i zdaje egzamin, więc postanowiliśmy pozostać przy takim rozwiązaniu – tłumaczy Ryszard Zeljaś z firmy Technical Solutions.

Jak dodaje przedstawiciel wykonawcy robót, latem firma będzie chciała zamknąć całą ulicę Przyjaźni dla ruchu tranzytowego, który ma zostać skierowany objazdem przez Starą Kuźnię i drogę wojewódzką nr 408. Mieszkańcy Blachowni mają mieć zapewniony dojazd do swoich domów.

11 KOMENTARZE

 1. Jakoś ździwona nie jestem,że jest nowy termin otwarcia 40.Pani prezydent obiecała tymczasową sygnalizację świetlną…no i oczywiście na obietnicy się skończyło. Ja się boję dzieci same puszczać przez przejście.Dzisiaj cysterna wyprzedzała koparkę na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu. Policji też nie widać ,a nasze osiedle stało się dziką dżunglą…Dziękuję pani prezydent za tą sygnalizację widmo.

  • Dokładnie obiecanki sasanki oby wybory znowu wygrać !!!!! Policji brak ! Kierowcy nie potrafią liczyć do 40 bo na osiedlu jest ograniczenie !!! Oby szybko do końca jeszcze wszyscy żyją !!!

 2. Tylko się pośpieszcie z zamykaniem ul. Przyjaźni zanim otwarta zostanie droga do Cisowej bo zamierzam połączenie wodne na kanale zrobić na trasie Kędzierzyn-Sławięcice bo może to być jedyna alternatywa dla długieeeeego objazdu

 3. Te spotkania z panią prezydent są bez sensu.Strata czasu.Niby się przejmuje mieszkańcami.Spotyka się z nimi,żeby przez jakiś czas byli spokojni i żyli nadzieją,a potem ma ich gdzieś.Mieszkańcy powinni wyjść na drogę i ją zablokować! Może to by pomogło.

 4. Brawo miasto! taki SYF w modernizacji miasta jest możliwy tylko tu, na terenie innych miast jest to nie do pomyślenia, opinia publiczna ZEŻARŁA by winnych takiej sytuacji, no cóż w kk wszystko wolno ku chwale lepszego jutra

  • Przypuszczam że nie byłeś w Gliwicach w okresie modernizacji, że tak się ohoczo podpierasz twierdzeniem o inności opinii publicznej spoza KK.

   • kolego mi chodzi o MEGA GUMOWY termin każdej inwestycji, nie pamiętam żadnych prac prowadzonych w kk bez miesięcznych opóźnień w chwili obecnej jesteśmy zablokowani z każdej strony dojazdowej do kk, jesteśmy na terenie bardzo zagrożonym chemicznie wiec powinno do każdej inwestycji która wiąże się z zamknięciem drogi podchodzić z dystansem a nie na hura

 5. Lepiej mydlic oczy ludziom z wcześniejszymi terminami otwarcie dróg niż mówić prawda z tego wynika?ja wiem już od dawna ze np.wykonawca drogi do cisowej na aneks do umowy z terminem do 21 maja?a nam głupoty gadają że za 3tyg zostanie oddana habaha

 6. Jednym z najsłabszych punktów naszych dróg jest podwójne rondo na Pogorzelcu. Tworzą się tu olbrzymie korki i to na każdym dojeździe. Szkoda, że nikt nie pomyślał chociażby o szerokim turbinowym rondzie z bezkolizyjnymi prawoskrętami. Najlepszym rozwiązaniem byłaby tu estakada, ale zaraz ktoś się odezwie, że to zbyt kosztowne; tylko czy stojąc w korkach nie ponosimy żadnych kosztów?

Skomentuj