Złe wieści dla kierowców. Otwarcie drogi z Kuźniczek do Cisowej ponownie przełożone

8

Kierowcy oczekujący na otwarcie drogi powiatowej z osiedla Kuźniczka do Cisowej będą rozczarowani. Po raz kolejny przesunięto w czasie termin otwarcia jej dla ruchu pojazdów.

Przebudowa drogi powiatowej z Kędzierzyna-Koźla do Zalesia Śląskiego jest jedną z największych inwestycji drogowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który realizuje zadanie wspólnie z powiatem strzeleckim w ramach subregionu. Najważniejsze z punktu widzenia zmotoryzowanych mieszkańców miasta są prace na odcinku Kuźniczka-Cisowa. Zamknięcie drogi wymusiło konieczność korzystania z objazdu przez Lenartowice, gdzie droga łącząca osiedle z Cisową znajduje się w fatalnym stanie.

Nic dziwnego, że mieszkańcy wypatrują zakończenia prac. Gdyby pierwotny termin miał zostać dotrzymany, kierowcy już od kilku tygodni jeździliby trasą z Kuźniczek do Cisowej. W listopadzie okazało się jednak, że konieczne będzie przesunięcie terminu o kilka tygodni. Droga miała zostać oddana do użytku przed świętami. Wiadomo już jednak, że również ten termin zostanie przekroczony.

– Wykonawca deklaruje, że jeśli pogoda będzie sprzyjała, to realnym terminem oddania drogi do użytku jest pierwszy tydzień stycznia – informuje Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

Otwarcie drogi dla samochodów nie oznacza jeszcze zakończenia remontu. Prace będą prowadzone w dalszym ciągu. Za przebudowę drogi do Zalesia Śląskiego starostwo zapłaci 12 milionów złotych.

 

8 KOMENTARZE

 1. A którą inwestycję w Kędzierzynie-Koźlu (drogi, dworzec, pływalnia itp ) oddano w terminie? Kilka tygodni to i tak naprawdę niewiele w porównaniu z pływalnią na osiedlu Azoty, czy dworcem kolejowym.

 2. No, kary za niedotrzymanie terminu są?, a wcześniej wiedzieli włodarze, że ruch zostanie przesunięty na drogę Cisowa – Lenartowice i co z tego wynikło, odpowiem NIC, ta droga jest w gorszym stanie technicznym niż przebudowywana droga i co z tego, przecież włodarze tamtędy się nie przemieszczają a inni dadzą sobie jakoś radę :)

 3. Obecnie rozkopali ulicę od ronda grunwaldzkiego w kierunku kapliczki i objazd wytyczyli przez ul. Gajową (dotychczas jednokierunkowa), która jest wąska i nie wyobrażam sobie puszczenia tam ruchu jak sprzed remontu

  • Dziękujemy za donos.A na tzw. marginesie zastanawiam się czy warto przeprowadzać jakiekolwiek remonty dróg.Przecież najmniejszy nie obejdzie się bez narzekania.

   • To nie narzekanie, tylko troska mieszkańców o sposób prowadzenia inwestycji w naszym mieście. Pewnie pasowałoby Ci, gdyby wszyscy kładli po sobie uszy i siedzieli cicho…

 4. Czyli MK, to gościu spec, od oceny prawidłowodłowego prowadzenia inwestycji w naszym mieście.
  Idąc dalej tym (Twoim) tokiem rozumowania, każda, czyli żadna inwestycja w naszym mieście nie była przeprowadzona prawidłowo, gdyż każda z nich była skrytykowana w imię możliwości postawienia uszu, byle tylko nie siedzieć cicho.
  Wg. zasady nie mam nic ciekawego do powiedzenia, ale i tak się pochwalę co wymyśiłem.

  • Zasadę „nie mam nic ciekawego do powiedzenia, ale i tak pochwalę się co wymyśliłem” można zastosować jak najbardziej do Twojej odpowiedzi @observer.

 5. Kiedy otwarcie drogi od Cisowej w strone Kuźniczek pytam się Pani Sabinki „kobiety biznesu jak to lubi podkreślać na swoich spotkaniach” . Za chwilę zamykają Al.Jana Pawła – kolejny odcinek , Wyspiańskiego – remont mostu , Cisowa już wczoraj została odcięta od świata odcinek koło OSP . Za chwilę zamykają od os.Piastów – Orlen koło kanału aż do końca Blachowni bo terminy już lecą . Droga na os.Kuźniczki rozkopana od wiaduktu, studzienki wyciągnięte i włożone choinki i wiaderko. Na drodze przez Lenartowicie wysypali jeszcze większą kupkę piachu aby utrudnić przejazd. Tak wygląda Pani biznesu wizerunek KK i samego włodarza . Rozumiem wykonywać remonty ale etapami a nie na huraaaa. Jedyne co się Pani udało w terminie to remont swojego osiedla Azoty i remont ulicy wokół swojej posesji gdzie Pani mieszka – „BRAWO TY jak to mówią w Plusie”. Aż wstyd się przyznać że człowiek mieszka w KK bo to miasto nie możliwości.

Skomentuj